Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1389 353

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

Terez25
01.01.2019 5 z 5

Svižný, promyšlený příběh, který zdánlivě pracuje s velkým množstvím informací, avšak Kim to všechno zase dá dohromady s lehkostí a šarmem, jí vlastním.
Zkrátka Pohřbená pravda je další skvělou knihou Angely Marsons a mě nezbývá, než netrpělivě vyhlížet další díl.

petrarka72
01.01.2019 5 z 5

Poslední kniha roku 2018. Docela jízda.

Denisa153
31.12.2018 5 z 5

Super jako vždy jsem z knihy nadšená a spokojená s kvalitním čtivem. Příjemná byla i změna kdy Kim pracovala s jiným týmem.

Azmodan
29.12.2018 5 z 5

No, začíná to takovou malou mini povídkou o pravdě a spravedlnosti, o právech a bezpečí nevinných a o poldovi, který za tyhle hesla neúnavně kope bez ohledu na počasí a denní dobu...takové laciné, i když rostomilé klišé...
Naštěstí to je opravdu jen úvod a pak se rozjíždí klasická pěkná detektivka s poutavým příběhem. Velmi příjemné čtení, které mě možná netáhlo svou napínavostí a strhujícími událostmi, ale možná právě tím, že se to příjemně četlo.
V jednu chvíli jsem si trošku posteskl, co je to za blbou modu dnes dávat do jedné knihy dvě, tři, čtyři příběhové linie (v několika posledních knihách, které jsem četl to tak bylo a někdy to tam bylo víc než zbytečně...jako by kniha nemohla mít o čtyřicet stránek míň...). Kde je ta zlatá doba "Nesbovek" kdy vás jeden příběh přikoval do sedačky a nedal vydechnout...no, ale musím rychle dodat, že se to nakonec spojilo v krásné vyvrcholení celého toho "mišmaše", který v knize byl a já byl opět velmi spokojený. A tak jedinou výtkou, kterou musím uvést na adresu této knihy je fakt, že Woody už druhý dil nemačkal svůj anti stresový míček při kárání své nejlepší komisařky-rebelky Stoneové!!!!
A musím říct, že mě to opravdu vadí!!!

Šánka
28.12.2018 5 z 5

Kim tentokrát jinak, bez svého týmu. Autorka udělala v tradiční sestavě trošku šachy a tým popřeházela, ostatní postavy ale dostávají větší prostor. Souběžně se vyšetřuje také více případů, což u mne způsobilo takovou mírnou roztříštěnost příběhu, jenže to by nebyla ta skvělá Angela, aby nakonec vše geniálně nepospojovala !
Takže za 5*, (i když to není nejlepší díl), malé chybičky odpouštím, opět bezva čtivá a zábavná jízda. A já jsem znovu ve fázi těšení a čekání na další díl.

Lethania
28.12.2018 4 z 5

Slabší než předchozí díly, ale to mě ani tak neodradilo a knihu jsem přečetla za jediný den, což samo o sobě vypovídá o tom, jak Angela Marsonsová dokáže napsat příběh tak, aby se u něj člověk nenudil. Někdy to sice bylo až moc překombinované a chování postav nelogické, ale přes všechny negativní věci se mi kniha líbila. Už se těším na další díl.

MonikaK
28.12.2018 4 z 5

Ach jo, je mi jasné, ze tohle bude hit a já půjdu trochu proti davu, stejně jako u Sněhuláka u Nesba, ale tohle bylo:
1. překombinované, opravdu musí autorka spojit vše dohromady. Příběhu by přispěl opak.
2. Už od začátku je zřejmě, kdo je vrah. Napíši pod caru proč - spoiler.
Na druhou stanu musím autorku několikrát pochválit. Jedna miluji, jak si vždy nějaky problém nastuduje a pak věnuje odstavec/kapitolu nějaké poučce, zajímavosti. Stále me to moc baví. Také me dostal její popis nacionalismu. Hloubka uvahy, jak vnímá oběť rasismu své vztahy s ostatními, jak od ni okolí očekává vděčnost apod. Nebyla to typická klišé a navic mi to neprislo jako nejake prilis mravokarne, a to musím ocenit.
Jelikož jsem kvůli knize nesla spát do 5 do rána, tak musím přiznat, ze me bavila. Pro me velké minus je, ze jsem znala vraha, ale kupodivu i přesto me to stále bavilo. Já jsem prostě na tuhle autorku tak náročná proto, ze je to po dlouhé době velký objev, který me fakt baví.

SPOILER: jedno literární klišé je, ze ten, kdo sam vyhledá ve volném čase hlavního vyšetřovatelé, aby navazoval přátelské vztahy, je vrah nebo komplic. Prostě se tam musí takto objevit, aby nám přirostl trochu k srdci nebo se projevily víc jeho vlastnosti.

evonra
27.12.2018 5 z 5

Opět skvělé. Autorka píše velmi poutavě, já její knihy čtu téměř na jeden zátah.
V tomto díle Kim vyšetřuje případ se svým bývalým kolegou, což je příjemné osvěžení, ale ani Kimin tým nezahálí. Je zde více postav, případů, takže musíme být opravdu ve střehu ... ( abychom v závěru zjistili, že jsme stejně vedle, jak ta jedle - i když tentokrát o malinkatý krůček :-) ).
Super čtení, těším se na další díl.

lenuskav
27.12.2018 5 z 5

Angela opet nezklamala. trosku mi tam chybelo spickovani mezi Kim a oatatnimi ale to urcite dozene v dalsi knizce ????

tatouš
27.12.2018

Super kniha,jako ty předcházející!! Přečteno za pár dní a znovu čekat na další díly!
Kim i její tým jsou opravdu nejlepší co jsem v které jiné knize četla.Opravdu se série povedla!Teď nedočkavě čekat nic jiného nezbývá,snad to rychle uteče a bude další díl!!!

Ivulka432
26.12.2018 5 z 5

Další skvělá kniha s Kim v hlavní roli. Přečteno velmi rychle. Už se těším na další pokračování Kim a Barneyho a vývoj dalších postav Kimina týmu.

Kekik
19.12.2018 5 z 5

Tolik měsíců čekání a pak během několika okamžiků je kniha přečtená.

Opět se mi dostalo naprosto kvalitního detektivního příběhu. Jak již jsme u Marsons zvyklí, případ z anotace není jediný, který se v knize vyšetřuje. Tentokrát je těch případů opravdu velmi mnoho, až jsem si říkala, že je to trochu moc. Ovšem Angela a především její Kim a lidé okolo mě nakonec takových myšlenek zbavili. Trochu jsem se na začátku bála, že budu smutná z toho, že Kim netráví tolik času se svým týmem. Zbytečná obava. Naopak. Další tým to oživil. Určitě bych uvítala další spolupráci do budoucna. A jedno vytahování na závěr- poprvé jsem uhádla hlavního padoucha. Vlastně jsem o jiném ani neuvažovala až do konce knihy. A ještě doporučení na úplný závěr- Neváhejte a tryskem utíkejte pro knihu do knihkupectví/knihovny a ponořte se do případu. Stojí to za to.

DOPORUČUJI !!!

nadenka13