Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1397 354

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

Hanca91
11.02.2019 5 z 5

Kdyby se dala udělit nějaká bonusová hvězdička, tak jí ode mne Angela tentokrát dostane.
Hluboce se před ní, jako spisovatelkou, klaním.
Ze začátku jsem měla pocit, že mě knížka bude možná trochu nudit, ale to jsem se šeredně spletla.
Zhruba ve čtvrtině jsem si poskládala jednotlivé střípky a bylo mi jasné, kterým směrem se bude příběh odvíjet. A i přesto, že jsem poměrně brzy odhadla, "kdo a co", hltala jsem stránku za stránkou.
V závěru předchozích knih jsem měla slzy na krajíčku (často i za krajíčkem), tentokrát jsem měla co dělat, abych se v závěru nepozvracela.
Angela se pustila do opravdu kontroverzního tématu a mně bylo vyloženě smutno z toho, jak ten svět umí být zvrácený.
Ve chvíli, kdy jsem dočetla poslední stránku a zaklapla knihu, mne přemohl nutkavý pocit, zajít se podívat do dětského pokoje na tu malou, tiše oddychující a klidně spící dušičku. Potřebovala jsem tím alespoň trochu vykompenzovat tu tíseň, kterou ve mě kniha zanechala.
Přesto dávám plný počet a tleskám.

maxx
09.02.2019 5 z 5

Já prostě hltám každý případ a tento 6 díl knihy je opět úžasný

Trustty
07.02.2019 5 z 5

Opět skvěle propacovany příběh. Angela to prostě umí :)
Ani jeden díl nezklamal.

Ava34
04.02.2019

Další díl případů Kim Stoneové. Celá ta souvislost byla nějak zamotana. Bylo tam na mě příliš mnoho postav. Někdy jsem je nedokázala rozlišit. Jinak další super díl. Kniha mě až tak neuchvatila, ale pořád to bylo super

pankaplan
04.02.2019

Úžasná kniha. Jsem rád, že Angela Marsons otevřela téma vražd z nenávisti a že ukázala, že s tím jsou problémy i ve Velké Británii. Líbilo se mi ukázaní rasistů jako těch, kteří možná žijí vedle nás a vůbec to na nich není poznat. Osvěžující byla „změna“ vyšetřovacího týmu a odkrytí části minulosti. Když to shrnu kolem a kolem. Ano, našel bych lepší knihu od Angely Marsons, ale ani v této mě nijak nezklamala a pořád pokračuje v budování pověsti nejlepší autorky tohoto žánru, minimálně za posledních několik let. Výborná kniha, výborný příběh. Trochu to, bohužel, kazí dost tragický překlad.

monte
03.02.2019 5 z 5

Opět super detektivka. Kim a její tým jsou prostě skvělí.

aleza1
03.02.2019 3 z 5

Přestože mám autorku moc ráda, tento díl mi prostě moc nesedl. Rozvláčný děj, spousta až nelogicky vmísených postav, několik dějových linek v rychlém sledu střídání. Nesedlo mi to, doufám, že příští bude lepší.

karantena
02.02.2019 1 z 5

Ne a ne se vnořit do děje.Co mi opravdu vadí je,že poslední dobou skoro v každé knize figurují migranti a Evropani zde vystupují jako rasisti.Tato autorka v každé své knize (přečetla jsem všechny)postupně stále víc a víc prohlubuje problematiku rasismu a krimi zápletky jdou jaksi stranou.Začínám mít pocit,že pokud autoři tuto problematiku ve své knize nezmíní,nebude kniha vydaná.Když si koupím knihu,která je autorkou propagována jako krimi,tak očekávám,že budu číst příběh plný napětí s bezva zápletkou a ne o rasistických Evropanech.Podle hodnocení jsem čekala dobrou krimi,ale po této knize jsem se rozhodla,že se k autorce už nikdy nevrátím!!!Raději budu číst slaďárny od Danči Steelové.

klokan.1905
01.02.2019 5 z 5

Pohřbená pravda...
Již šesté pokračování ze série Případy Kim Stoneové od Angely Marsons...
Knížky této autorky to je jedním slovem paráda... Už jenom obaly knih jsou luxusní a co teprve to luxusní čtení... ;-) Knížky jsou ozdobou mé knihovny, jsem rád, že budou přibývat další kousky z této série... ;-) Radost z toho nemá pouze moje peněženka... :-D Ale co se dá dělat, když je musím mít, tak je zkrátka musím mít... ;-) Jsem prostě knižní závislák...
V tomto pokračování jsou objeveny kosterní ostatky na rozmezí dvou policejních okrsků... Nakonec je vedením policie rozhodnuto, že policejní oddělení spolu budou na případu spolupracovat, což znamená, že Kim Stoneová bude muset spolupracovat se svým bývalým parťákem Tomem Travisem, se kterým zrovna příliš dobře nevychází... Navíc je Kim odstavena od svého týmu, který dále pracuje na jiném případu...
Více prozrazovat nebudu... Opět perfektní čtení... Rozhodně doporučuji k přečtení a nejlépe bude, když začnete od prvního dílu této skvělé série...

111moni
30.01.2019

Začnu tím, že mám pocit, že se rozmohl takový ...no, prostě, co kniha, to aspoň zmínka o rasismu, jakoby to byl knižní plán. Nicméně kniha opět skvěle napsaná, napětí, vztahy, propletení případů a vyústění. Konec, jako by byl už , na rozdíl od začátku knihy, poněkud v poklusu. Shrnuto, skvěle se to četlo, zápletka zajímavá, ale po předchozích knihách jsme tak nějak čekala více. Těším se na další

katka9574
30.01.2019 5 z 5

Opět paráda :-) Jasných 5 hvězd za další skvělý a svižný případ (nejen) Kimina týmu a teď už jen veliké těšení na Zlámané kosti!

roman9276
29.01.2019 5 z 5

Další vyšetřování s Kim Stone a zase mě to neskutečně bavilo. Tahle sympaťanda mi přirostla k srdci a ani jsem si nemyslel, že by mě po pěti božích dílech, Angela Marsons zklamala. Tahle série je konzistentně skvělá, miluju jak autorka píše, v tomto případě nález ostatků několika osob, pozvolně se začíná vyšetřovat, začínají se odkrývat další souvislosti a pak to luxusně graduje k úplnýmu závěru. Zapojení téma rasismu je v současný době dost aktuální a tady to suprově sedělo. Doufám, že autorka bude pokračovat tak rychle ve psaní jako dosud, protože už chci sakra další případ! :D

zuzana2599
29.01.2019 5 z 5

Opětovné setkání s nebojácnou Kim a jejím týmem bylo super. I když tentokrát tým nepracoval společně, i tak byl příběh skvělý, řešil dnes tak aktuální téma. Jako každý díl z této série detektivek i Pohřbená pravda byla hodnotným čtenářským zážitkem. Milá Kim, brzy zase na shledanou !!

ddkk
26.01.2019 5 z 5

Ani tentokrát mne Angela a Kim nezklamaly. Tak trochu jsem sice tušila, ale vůbec to neubralo na napínavosti příběhu až do samotného konce. Rasismus je téma, které autorka uchopila racionálně, se vší jeho hrůzností a přitom si ani trochu nezadala s tzv. politickou korektností. Žádné prvoplánové proklamace všeobjímajícího humanismu. A o to víc je příběh Kim Stone uvěřitelný, o to víc se skutečně dotkne čtenářovy duše. Doporučuji všem čtenářům dobrých detektivek.

Heli20
24.01.2019 5 z 5

Přijde mi,že autorka s každou další knihou píše lépe a lépe...opět napínavý příběh,kde se prolíná minulost s budoucností,do toho do hloubky propracované charakteristiky hlavních hrdinů.Hlavní hrdinka Kim je mi od začátku velice sympatická a moc jí fandím...těším se na další knihy :)

RADOST
21.01.2019 4 z 5

Opět nabité napínavým dějem, skvěle napsáno. Jen já tentokrát nemohla strávit hrůznost myšlení pachatelů. O to více se mi jevila malicherná a zbytečná zarputilost, s jakou vůči sobě vystupovali hlavní vyšetřovatelé. Jsem ráda, že se vyřešila spolu s případem.

lenka666
21.01.2019 5 z 5

Že začátku jsem se nemohla zacist, ale potom to dostalo spád a konec byl velmi napínavý.

Evka27
21.01.2019 5 z 5

Ze začátku mě trošku rušilo, že se mi zdála taková roztříštěná, hodně osob (obětí), zdánlivě nesouvisející případy, různé vyšetřovací týmy, ale to jsem ji asi nedočkavostí moc hltala. Vše se pospojovalo jak mělo a přečetla jsem další super knihu Angely Marsons.

adikpav
21.01.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Angela jede...

Dela111
20.01.2019 5 z 5

V tomto díle to citlivá drsňačka Kim nemá lehké. Víc než s vlastním týmem musí spolupracovat s kolegy ze sousedního okrsku. Zpočátku jsem se obávala, že to uškodí, ale nakonec právě toto dodalo příběhu šťávu.
Angela Marsons stále drží laťku hodně vysoko. Kniha se velmi dobře čte, děj svižně ubíhá a výborně vygraduje ve finále. Nezbývá nic jiného než jako vždy doporučit :-).