Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401376/bmid_pohrbena-pravda-EmT-401376.jpeg 5 1397 354

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Dead Souls , 2017

Forest66
16.03.2019 4 z 5

Méně propracované, než předchozí díly série, ale stále výborná knížka :)

ArwenAragorn
16.03.2019 5 z 5

Moc dobrý díl série. Probíhá zde několik vyšetřování, která nakonec zapadnou do sebe. Ani mi nevadilo, že Kim tentokrát nepracovala se svým týmem.

jaroslav63
15.03.2019 4 z 5

Jeden z lepších dílů série.

Anne123
11.03.2019 5 z 5

Další úžasná kniha od úžasné autorky :)

Tynule
10.03.2019 5 z 5

Bože!!
Klaním se úžasné spisovatelce Angele Marsons! Děkuji Vám za úžasné knihy Kim!
Opět jste mě nezklamala a já jsem jedním dechem přečetla další úžasný díl. Mohu přiznat, že občas jsem přemýšlela zda nemám vyprázdnit svůj žaludeční obsah. Úžasná kniha opravdu si nemůžu vybrat jaký titul Kim je pro mě ten TOP, protože TOP jsou všechny. Velice se těším na další díl Kim. Velice obdivuji téma knihy, pro mě velice neokoukané a velice zajímavé!
A děkuji, že Vám neopouští vaše Vášen pro Kim Stoneovou"

Nekťa
10.03.2019 5 z 5

Opět dokonalá a Kim se chovala na své poměrně docela lidsky :D

Dymond
09.03.2019 5 z 5

Kniha mě opět nadchla, nemám slov...

Ivana2342
07.03.2019 2 z 5

Tentokrát nic moc. Přečetla jsem ji před dvěma dny a už skoro nevím, o čem to bylo- tak mi začínají jednotlivé díly série s Kim splývat. Podobné názvy, podobné příběhy- jak by řekla má babička, je to "na jedno brdo."

Nixa
05.03.2019 5 z 5

Opět skvělé! Série s vyšetřovatelkou Kim patří k mým nejoblíbenějším. V tomto díle se mi líbilo propojení s dalším oddělením a to, že jsme se seznámili s dalšími postavami. Už teď se těším na další díl :-)

kob
04.03.2019 4 z 5

Skoky z jednoho oddělení na druhé a občas do minulosti jsou tak rychlé, že jsem měla co dělat, abych se chvílemi v postavách úplně neztratila. Nicméně - nudit se určitě nebudete.

Hella
01.03.2019 2 z 5

Už minule jsem říkala, že poslední příběh nic moc. Jenže to jsem ještě nečetla tenhle poslední.... kde je mnohem méně vyšetřování a Kiminých hlášek na rozdíl od hromady hyperkorektní agitky. Zdlouhavé Stayciny úvahy jsem pak už musela přeskakovat a její nesmyslné sprdávání kolegů mě vytáčelo skoro do běla. Takže za mě nee.

amladar
27.02.2019 5 z 5

Opět skvělá zápletka. Jak já se těším na další díl!! Vůbec nevadilo propojení s jiným oddělením, naopak to příběh hezky obohatilo. Doporučuji :-)

gad
25.02.2019 5 z 5

Kim opět nezklamala. Děj plný napětí a zvratů. Autorka rozkryla něco více o životech Kiminých kolegů, takže už mi připadají jako staří známí. S každým dalším pokračováním je poznávám víc a víc. Tato knižní série je opravdu vydařená. Smekám paní Marsonsová.

kasavubu
24.02.2019 4 z 5

Tak to byl opravdu hodně hnusný způsob rasismu a xenofobie. Jen mi to tentokrát přišlo trochu nevěrohodné. Nevěřím, že by to pachatelům procházelo tolik let. Rovněž jak se všechny dějové odbočky nakonec prolnuly, i to na mě působilo poněkud nevěrohodně a překombinovaně. Jinak asi není co vytknout, byla to další velmi čtivá Kim Stoneová. Už se těším na další.

Peslik
22.02.2019 5 z 5

Za mě opět dokonalé a byla jsem otázka času, kdy mi došlo, že vše spěje ke jednomu cíli. Bohužel toto téma je věčné a je to děsivé.
Za mě autorku doporučuji a rozhodně číst od prvního dílu.

misaC
18.02.2019 4 z 5

Jako vždy od Angely Marsons dobrá detektivka. Čím víc kniha ubývala, tím víc mě bavila, ale v ke konci jsem měla stále před očima film Živý terč - a to mi trochu vadilo.

katst
18.02.2019 5 z 5

Marsonsová se nevyhýbá žádnému tématu, tentokrát v hlavní roli xenofobie a rasismus a opět promyšlený děj, který ač mi to chvílemi nepřišlo, prostě nakonec dává smysl. Zpočátku se mi nelíbilo oddělení Kim od jejího týmu a měla jsem pocit, že tentokrát kniha asi nebude to pravé ořechové, ale to jsem se dost spletla... Dost mě štve, že na další díl musím několik měsíců čekat :-)

Tereziee
16.02.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. Napínavý, se zajímavým tématem a případem.

PetK
13.02.2019 4 z 5

Angela Marsons pokračuje ve výběru silných a zajímavých témat. V této knize se věnuje "nenávisti k odlišnosti" - rasismu, xenofobii a všem ostatním podobným hnusům. Těší mě, že to má evidentně promyšlené - světlo až v této knize vnesla například do vztahu Kim s bývalým kolegou, jejichž řevnivost byla v sérii od prvního dílu. Víc jsme se dozvěděli také o člence týmu, která byla doteď spíš na okraji zájmu. A opět nechybělo pár sarkasticky sžíravých dialogů. Prostě a jednoduše mě to baví.

Hustoles380
12.02.2019 4 z 5

Zpočátku jsem měl problém soustředit se na zdánlivě dva odlišné případy, než mi vše došlo.Potom jsem knihu dočetl na dva zátahy,jsem spokojen.Problem rasismu a nenávisti bude aktuální pořád.