Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1359 1359

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

Greenfingers
10.08.2020 4 z 5

Angela Marsons patří k autorům , kteří si laťku své tvorby nastavili hodně vysoko a mě jenom těší, že i další detektivka v sérii s Kim si tento standard udržela. Příběh zavádí čtenáře do prostředí internátní školy s dětmi prominentů. Působí tady tajemné spolky, které svými iniciačními praktikami, hierarchií a vazbami mezi jejími členy připomínají mafii, ilumináty, zednáře nebo z každého něco. Ale budiž... Kniha rozhodně nenudí a díky krátkým kapitolkám má patřičný švih. Snad jen ten závěr nemusel být až natolik dramatický (spíše by se hodil do některé ze Shakespearových tragédií). Na mě to působilo poněkud nevěrohodně, ale chápu, že v dnešní době se bez toho pořádný thriller neobejde.

wooloong
10.08.2020 5 z 5

Po slabším předchozím díle opět pěkné počtení.

zuziosi
09.08.2020 5 z 5

Tak tenhle díl jsem opravdu hltala! Tajné kluby v prestižní škole, to byl opravdu skvělý nápad! Vše propracované a rozplétání pravdy šokující, ke konci mi bylo snad i vraha trochu líto, jak s ním vyorali.... opravdu silné téma

PéEm
07.08.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série. Konec se mi ale teda vůbec nelíbil..

Arsi
06.08.2020 5 z 5

Další skvělá detektivka, snad nejlepší ze série. Až na ten konec, to se nemělo stát.

clarkens
03.08.2020 5 z 5

Opět velmi povedený příběh, který se velmi dobře četl, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a už se těším na další díl. Tahle série je prostě celá povedená!

veronika3141
03.08.2020 5 z 5

Skvělá jako každá kniha před ni od teto spisovatelky :)

kneslova
02.08.2020 5 z 5

Výborné jako celá tato série

zelenoockaa
31.07.2020 5 z 5

Zatím za mě asi nejlepší díl.

Marta08
30.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Po téměř roce jsem se vrátila k sérii od Angely Marsons a případům Kim Stoneové, proto jsem si do detailu nepamatovala události a vedlejší postavy (zdravím Joanno Wadeová z Němého křiku! :D) z předchozích dílů. Kim a členové jejího týmu mi definitivně přirostli k srdci. Skryté karty byly opět skvělé, případ byl zase o trochu jiný než ty předcházející. Z chudinské čtvrti Holytree jsme se přesunuli na prestižní soukromou akademii Heathcrest. Pro mě zatím asi nejlepší díl v sérii. Závěr mě rozesmutnil, i když náznaky se táhly celou knihou. KD bude chybět!

danica6371
28.07.2020 4 z 5

Hodně zajímavé téma. Bavilo mě to. Jen ten konec.... nemám to ráda.

baruska91
27.07.2020 5 z 5

Opět perfektní kniha od Angely Marsons

Almenka
27.07.2020 5 z 5

Perfektni

Anet2106
23.07.2020 4 z 5

Tento díl mi přišel jako jeden z nejlepších z celé série. Velmi dobře se to četlo, mělo to spád a zvraty. Konec smutný.

Murasaki
22.07.2020 5 z 5

Za mě nejlepší díl z celé série. Napínavý jako kšandy od první stránky až po tu poslední. Také jsem ho přečetla v rekordním čase. Nešlo se odtrhnout. Bylo v tom zase něco trochu jiného než v předešlých dílech.
Z anotace další knihy jsem se dozvěděla zdrcující informaci a celou knihu jsem četla se sevřeným srdcem až do onoho momentu. Cítila jsem se opravdu zničena. Za všechny díly jsem si k celému týmu vytvořila velké pouto a Marsonsová udělá tohle?! Proč?! :(
Na další díl si budu muset udělat menší pauzu.

JezinkaJ
19.07.2020 5 z 5

Jejda, zjistila jsem, že jsem asi jeden až pár dílů přeskočila. Vrátím se k nim.
Skryté karty jsou, podle mě, zatím nejlepším dílem celé série. Kim ubrala na sebelítosti a tím má u mě hvězdičku navíc. Škoda, že z příběhu zmizel Barney. Celý tenhle díl byl míň osobní a víc pracovní.
Příběh mě bavil, zdál se mi napínavý. Není snadné plnit očekávání elity. Není snadné vycházet s vrstevníky, kteří jsou vychovávaní k elitářství. Není lehký být sám sebou. Znovu jsem na tohle všechno myslela.
Čtení jsem si na pláži užila a těším se na ten/ty přeskočené příběhy.

Mandlevest
15.07.2020 5 z 5

Ještě že umi Angela M. tak po čertech dobře psát, protože co se týká jednotlivých případů, jsou si, dle mého, dosti podobné. I přes tuto drobnou výtku, přečetla jsem knihu rekordně rychle a jelikož ctím desatero Patera Knoxe, vrah pro mě tentokrát nebyl až takovým překvapením. Spolehlivých pět a další díl už je na cestě.

halimatu
15.07.2020 5 z 5

Za mě nejlepší kniha ze série, velmi napínavý strhující děj, všichni z Kiminy party mi přirostli už nadobro k srdci.... Závěr nečekaný, zabolel.
Vraha jsem sice odhadla celkem brzo, ale všechny okolnosti, které k vraždám vedly a byly rozluštěny až v závěru, byly překvapivé.
Těším se na další knížku v pořadí.

Ver1982
15.07.2020 5 z 5

Opět a zase skvělé čtení už od prvních řádků knihy. Ten konec... ach jo :( To mohla napsat trochu jinak. Po tolika dílech se všichni stali součástí mého života. :D

konicekbily
07.07.2020 4 z 5

Autorka nám opět připravila zajímavé a pěkné odpočinkové počteníčko. Celý příběh je popsán srozumitelně a pochopil jsem vše. Možná by mohla v závěru ubrat z přepjatých scén, jsou nereálné a mně trochu kazí dojem z celkového dojmu z knihy.