Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1351 378

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

hanzmb
24.11.2020 5 z 5

Tak tu máme zpátky tu fantastickou Kim z prvních 5 dílů. Není jediná slabší stránka a i když je pachatel dost brzy zřejmý, neztrácí kniha nic ze svého napětí. Tušíme sice kdo, ale do poslední chvíle nevíme proč. Po slabší šestce a nelogickém závěru sedmičky to je balzám. Je vidět, že tato typicky anglická prostředí autorce svědčí víc než nějaké sociální pokusy s prostitutkami a imigranty. Jen nechápu, jak je možné, že členka bridgeového národa nezná počet karet. I bez K nebo Q jich je pořád 12 :-) .

Světluška4
24.11.2020 5 z 5

Za mě super díl. Nemohla jsem se odtrhnout. Četla se báječně. Miluji krátké kapitoly, protože mě to nutí číst dál a dál. Vřele doporučuji ????.

knihomolka78
19.11.2020 5 z 5

Autorka si zjevně své slabší chvilky už vybrala a konečně tu máme zase jednu partu a jeden velmi dobře promyšlený příběh. Řekla bych, že je to jedna z jejich nejlepších knih a doufám, že v tomhle stylu bude zase pokračovat. Jen ten konec mě šokoval a pořád jsem doufala, že to přece jen dopadne dobře... Tentokrát jsem si teda i pobrečela. Bylo mi to strašně líto, zvlášť když se charakter té osoby už nějakou dobu tak dobře měnil a já ji začala mít ráda...

vera4669
16.11.2020 5 z 5

Tak tento díl byl rozhodně ze všech nejlepší... Poslední tři měly pro mě sestupnou tendenci a nevěděla jsem, zda si tuhle další vzít. Ale musím říct wau a hurá. Krásná ukázka, že není potřeba xx vyšetřování a běhat páté přes deváté, ale stačí jeden skvěle propracovaný příběh a super zápletka... Konec mě dostal, i slza ukápla a po tomhle skvostu si ráda přečtu další a doufám, že v tomhle stylu už knihy zůstanou.. :)

jana1941
12.11.2020

Tak tenhle díl se mi líbil asi ze všech nejvíc. Nejprve jsem si říkala, že to bude nuda, že se budou řešit vztahy mezi puberťáky, ale pak to nabralo spád a strašně mě to bavilo.

Natalkahr
05.11.2020 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, ktoré som čítala.

blackoutzuzi
26.10.2020 5 z 5

JÁ JSEM NADŠENÁ!
Hrozně mě baví tajemné příběhy odehrávající se na školách. Od autorky jsem nečetla nic jiného a budu to asi muset napravit, protože její styl psaní mi vyloženě sedl. Krátké kapitoly, mnoho infarktových situací a taky situací, kdy jsem si přála, aby někdo z postav měl kouzelnou moc, mohl vrátit čas a zachránit tak život ..... stop, už mlčím, protože bych začala spoilerovat a to nechcete! Co ale rozhodně chcete, tak je přečíst si Skryté karty, abyste si to prožili sami!
Násilí páchané na dětech je téma samo o sobě, takže je jasné, že příběh prostě musí otřást každým (normálním) člověkem. I já byla v šoku a to si myslím, že už něco snesu. Moc moc doporučuji všem, kteří máte rádi krimi příběhy, které šokují a které se fakt rychle čtou přísahám, že jak začnete tuhle knihu číst, tak nebudete moci přestat!!!

Nikol117
22.10.2020 4 z 5

Nejprve mi uplne dejem kniha nesedla. Boj mezi “kartami” mi prisel trosku premrsteny, stejne tak jejich tresty atd. Ale asi v polovine knihy dej nabira na obratkach a zacala se mi libit. Ten konec jsem teda trosku obrecela. No skoda.

petrzel
19.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha, skvělí příběh, opravdu perfektní.

Peslik
08.10.2020 5 z 5

Wow, toto byl skvělý díl. Kdyby bylo víc * dám víc.
Jen jako ten konec, ten byl taková podpásovka. Něco co jsem nečekala a stále si říkala, že se to nějak změní........

pavla67
05.10.2020 5 z 5

Tak to bylo super,jedna z nejlepsi serie.

Pav
05.10.2020 5 z 5

Podařený příběh. Angela se hodně věnuje dětské psychologii a dost často je v jejích knihách páchano na dětech násilí. Chtělo by to zase nějakou "dospělou oběť".

zandu
03.10.2020 5 z 5

Ty bláho, to byla jízda...

onyx84
02.10.2020 5 z 5

Můžu dát 6 hvězd?...tenhle díl by si je zasloužil...bezkonkurenčně nejlepší ze série...tak moc mi Kim a její tým vlezl do života,že mi je z konce opravdu úzko...poslední 2 kapitoly plus epilog byly nádherně napsané...

KateBeckett
01.10.2020 5 z 5

Naprosto neuvěřitelný příběh. Jedním dechem přečtený. Podle mého názoru nejlepší díl ze všech jejich knih. Konec ještě rozdýchávám.

nicole1990
29.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Naprosto dokonalý díl za jeden den přečteny. Od začátku jsem si říkala, že to určitě bude nějak souviset s rodiči děti. A taky, že to tak bylo. Nejvíc mě teda dostala Dowsnova smrt to jsem obrecela. Bude to divné bez něj bude v týmu chybět. Angela opět nezklamala každý díl je super.

optimista55
19.09.2020

Zatiaľ z jej kníh najlepšia čo som čítal. Škoda, že ten koniec je preexponovaný, jedna katastrofa stačila. Dokonca sú tam veci aj v rozpore s fyzikou, ale nevadí lebo ináč je to dobré čítanie zo zaujímavého prostredia anglickej elitnej školy.

Mi--LADA
15.09.2020

Jo, tak to byla jízda!

medulinka
13.09.2020 5 z 5

Opět parádní detektivka od autorky. Případy Kim Stoneove opravdu stoji za precteni. Jedná se o kvalitní krimi. Konec smutný, nečekaný... těším se na další pokračování.

Evina76
12.09.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, napínavá od začátku.

detektivní a krimi romány anglická literatura tajemství krimi

Angela Marsons
anglická, 1968