Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1351 378

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

rodak
10.09.2020 4 z 5

Tentokrát školní prostředí a tajemné karty. Skvěle to šlapalo, napětí, ale přece jen mi na těch kartách něco vadilo. Taková pohádkovost, nereálnost?

raty
07.09.2020 5 z 5

Ach jo. Vypěstovala jsem si závislost na několika sériích a Případy Kim Stoneové jsou na jednom z předních míst. Rozhodně nemá sestupnou tendenci. Tento díl opět velmi napínavý s překvapivým koncem.

akcive11
04.09.2020 3 z 5

Z mé strany bylo větší očekávání na hlubší poznání spolků, které tvoří strukturovou linii děje.

Refadora
04.09.2020 5 z 5

Příběh byl výborně vystavěný, moc se mi líbilo prostředí elitní školy i vhled do dětí, které tam studují a čtení o kartách mně hodně bavilo. Pomyslnou půlhvězdičku bych ubrala jen za konec, vše bylo vyřešené hodně rychle a trochu jsem se do něj zamotala. A úplný konec jsem znala z následující knihy, protože jsem ji omylem přečetla před touto, byla jsem tedy ušetřena šoku, který by moje hodnocení možná také ovlivnil.

Prateri
02.09.2020 5 z 5

Luxusní krimi. Drsná inspektorka Kim se spravedlivým srdcem zase potěšila mou čtenářskou duši. Každý neřád se musí strachy třást, pokud za ním spisovatelka Angela Marsons vyšle naší milou Kim. Skryté karty - skvělé!

Jani1111
01.09.2020 5 z 5

Jako všechny knihy od této autorky je i tato kniha skvělá!!

rlupinek
30.08.2020 5 z 5

Tahle autorka se čte sama. Úplně se dokážu vžít do kůže policistů, kteří se pohybují v prostředí puberťáků zazobaných rodičů a ještě mají vyšetřovat vraždy... Výborná detektivka.

ash3672
29.08.2020 5 z 5

Pardon, ale to si Angela Marsonsová dělá legraci?
Tohle bylo naprosto nejlepší čtení, jaké jsem zatím doposud četl! Geniální kniha, nejlepší z celé série. Tenhle díl předčil naprosto má očekávání.

Katulinka69
27.08.2020 5 z 5

Mám velký problém s touto sérií.....strašně rychle přečtu:D Vše opět naprosto senzační,krátké kapitoly, návaznost, děj....Miluji Kim a její tým.

bacouch
27.08.2020 5 z 5

Další příběh Kim Stone, který se ke mě dostal, mě opět totálně rozsekal. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se vše odehrávalo, svižný děj i vtipné dialogy. Taky jsem si poplakala, jako i další komentátoři, což jsem teda fakt nečekala. Jsem nadšená z toho, že i když už je to bůh ví kolikátý díl, autorka si stále udržuje vysokou laťku. Piš, Angelo, ať mám co číst.

monci6485
24.08.2020 5 z 5

Perfektní a velmi smutný díl. Soukromá škola nemusí být pro dítě vždy to nejlepší. Ale pro rodiče ano, protože se smrada zbaví a škola zametá všechny problémy. Jenže se do toho vloží Kim a nedá pokoj, dokud nezjistí pravdu. Bohužel pozdě..

TheEvelyn
23.08.2020 5 z 5

Tato knížka byla jako dárek a ač to byla má první detektivka, kterou jsem četla, nemohla jsem se skoro odtrhnout. Knížka čtenáře pohltí a připadá si, jakoby by byl součástí děje a nečinně přihlížel, co se děje. V jednu chvíli jsem si však říkala, že by se už konečně mohl najít pachatel, neboť počet mrtvých neustále stoupal a vyšetřovatelka neměla moc důkazů k odhalení pachatele. Knihu mohu přesto všechno všem vřele doporučit!

ZimníLidé
21.08.2020 5 z 5

To je v háji tohle... Někoho začnete mít rád, pak do toho zasáhne Angela jak kulovej blesk a vy buď začnete na tento díl nadávat nebo bulet. Skvělá detektivka, ale tohle má u mě Angela schovaný :(

gigi77
17.08.2020 4 z 5

Kam až sahá moc bohatých a vlivných? Bez rozdílu na věku nebo společenské vrstvě ... šikana a zlo číhá kdekoliv. Ovšem pravidla karet jsou v tomto případě zcela mimo zdravý rozum. Vyšší prestiž a vyšší šance, ať už díky bohatým rodičům nebo získanému stipendiu, bývají tvrdě vykoupené.
Super detektivka. Škoda jen, že jsem ji četla nesouvisle, což mi ubralo na čtenářském požitku.

Jukulinka
17.08.2020 5 z 5

Jako vždy napínavé až do konce.

Evule *
17.08.2020 5 z 5

Opět skvělé, konec dojemný, i já jsem zamáčkla slzu... a jak to teď bude dál??

Crimidetectiv
14.08.2020 5 z 5

Úžasné jako vždy. Čtivé, napínavé, dech beroucí. I ten mráz mi šel po zádech a tuhla krev v žilách. Jako u každé její knížky. Co jsem držela tuto knihu v ruce, bylo mi jasné, že to nebude šťastný konec. Takže slza ukápla jak jsem s tím počítala. I když jsem si říkala, brečet nebudu, jsem ráda že brečím. I když teď to co napíšu není moc pěkné, ale na jednu stranu jsem ráda, že to byl on/ona. Ale přesto mi bude chybět. Nikdo není dokonalý a každý dělá chyby. Ale to neznamená, že to byl/a dobrý/á policista/policistka. (omlouvám se, že jsem neurčitá, ale i když tu jde označit spoiler, přesto spoilerovat nechci.) Vraha jsem tušila správně. I když motiv mi byl nejasný a ani při čtení mi to nedošlo. Ale kdo je Žolík, tak tam jsem byla překvapena, protože jsem tam spíš očekávala někoho jiného. A i když to byl tragický konec, číst tuto sérii nepřestanu a budu nadále věrná.

Jiparis
12.08.2020 5 z 5

Jako všechny předchozí knihy i tahle se mi moc líbila. Zajímavý pohled na snobskou, soukromou školu a odhalení tajemství, která po léta skrývá. Ambice ctižádostivých a mocných rodičů, které často nesouzní s tím, co chtějí jejich děti. Odvaha Dawsona, která ho stojí život.

PetraBery
10.08.2020 4 z 5

Již osmá kniha ze série Kim Stoneové, případ zemřelé třináctileté dívky na prestižní soukromé škole. Sadie je prvním, ale ne posledním případem smrti, Kim se se svým týmem pouští do vyšetřování, které je akční, spletité a vůbec ne jednoduché. Konec mě osobně hodně zamrzel, ale i takový je život.

Greenfingers
10.08.2020 4 z 5

Angela Marsons patří k autorům , kteří si laťku své tvorby nastavili hodně vysoko a mě jenom těší, že i další detektivka v sérii s Kim si tento standard udržela. Příběh zavádí čtenáře do prostředí internátní školy s dětmi prominentů. Působí tady tajemné spolky, které svými iniciačními praktikami, hierarchií a vazbami mezi jejími členy připomínají mafii, ilumináty, zednáře nebo z každého něco. Ale budiž... Kniha rozhodně nenudí a díky krátkým kapitolkám má patřičný švih. Snad jen ten závěr nemusel být až natolik dramatický (spíše by se hodil do některé ze Shakespearových tragédií). Na mě to působilo poněkud nevěrohodně, ale chápu, že v dnešní době se bez toho pořádný thriller neobejde.

detektivní a krimi romány anglická literatura tajemství krimi

Angela Marsons
anglická, 1968