Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1565 1565

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

iLuciferie
15.10.2019 3 z 5

Musím říct, že se mi obě knížky s Alex líbily o něco méně než zbytek série. Nejspíš je to tím, ze mi tato dějová linka přijde mnohem méně uvěřitelná? (Plus zde ještě epizoda u vodní nádrže..)

Lavender756
06.10.2019 5 z 5

Opravdu napínavé a dobře vystavěne, další detektivka, kterou jsem dočetla poctivě až do konce. Konec byl logický, poutavý, ale nepremrsteny a nepřekombinovany, přímý a uvěřitelný. Linka Kim emočně nabitá a soucitna.

MirkaProk
27.09.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka, kdy až do úplného konce jsem netušila, kdo je pachatel. A pro mě velice sympatická Kim i přesto, že je velmi komplikovaná a není zrovna lehké s ní vycházet a i přesto, že všem dává najevo, že je skoro bezcitná, tak pod tou drsnou slupkou je přeci jen člověk s city, který je poznamenán svým dětstvím.

TaLu
17.09.2019 5 z 5

Hlavní vyšetřovatelka se mi pomalu a jistě zapsala mezi oblíbené postavy. S přibývajícími slovy této série odlupujeme vrstvy jejího charakteru a já trochu překvapeně zjišťuji, jak se mi Kim před očima objevuje jako hluboce lidská bytost, přes všechno to, nebo právě díky tomu, co ji formovalo v dětství. Spletitý případ komplikuje mírný nesoulad v týmu a hlavně odhalené intriky jedné postavy, kterou známe z předchozích dílů. Její návrat byl obohacením celkové atmosféry a kniha téměř nejde odložit. Kéž by přátelé byly blízko, když zdravý rozum balancuje na hraně.
První konfrontace s matkou po všech těch letech....! Skvělé. Autorku přidávám do oblíbených a už se těším na další díl.

gigi77
12.09.2019 4 z 5

Další skvělý kousek. Autorka tentokrát rozjela akci v širším pojetí, kromě nového případu rozvíjí vztahy v návaznosti na předchozí díly. Takže doporučuji číst tento díl, jak následuje v řadě.

V hodnocení ubírám jednu hvězdičku za slabší vyšetřovací linku. Autorčin styl se vyvíjí v interakci na ohlas čtenářů ... v tomto díle to bylo obzvláště znát ... jsem zvědavá, jak se budou ubírat další díly.

ivana1924
06.09.2019 5 z 5

Opět skvěle napínavá kniha....Alex...na tu jsem skoro zapomněla... Kdo je vrah jsem netušila ještě pár vět před tím, než bylo odhaleno, a to jsem tipovala snad všechny, ale tuto postavu vůbec. No je vidět, že se Angela vyzná :)

Majda758
02.09.2019

Příběh opět velice napínavý. Vůbec jsem nevěděla kdo je vrah, ani mě nenapadl. Nějak jsem se plně soustředila na Alex. Je zvláštní, jak znalost umění manipulace dokáže lidi využít. Úplně jsem se soustředila na Alex, lépe její praktiky a nesledovala jsem tolik děj. Na základě této knihy jsem si přečetla o těchto praktikách více. Kim byla opět super. Doporučuji všem přečíst.

munka
31.08.2019 5 z 5

Napínavý príbeh až do konca. Vraha som si nedokázala tipnúť a bolo to teda prekvapenie. Teším sa na ďalší príbeh.

tanjaj
16.08.2019 4 z 5

Pokrevní pouta mě fakt dostala! Tahle kniha se Marsonsové opravdu povedla. Linka napětí mě držela až do samého závěru. Těším se na další kousek ????

mystar
12.08.2019 4 z 5

Pribeh se zajimavou zapletkou, ctivy a napinavy, jako vzdy. Navrat zakerne postavy Alex, dej jen okorenil. Kim se mi zamlouva cim dal tim vic.

Jani23
10.08.2019 5 z 5

Kniha ma zajímavý příběh. V průběhu příběhu jsem nemohla odhalit kdo za vraždami stojí a nutilo mě to číst dál a dál, napnuta jak to asi dopadne.

MonikaV
09.08.2019 5 z 5

Paráda, doporučuji, do poslední chvíle jsem netušila, kdo bude vrah.

Marta08
05.08.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha autorky. Kim nezklamala, líbil se mi i návrat Alex na scénu, dodalo to ději šťávu. Zatímco Kim vyšetřuje smrt dvou žen, které spojuje pouze způsob usmrcení bodnou ranou, Alex z vězení plánuje velkou pomstu.
Při rozuzlení zápletky vražd jsem si říkala, že mi to je nějaké povědomé a s odstupem několika dní mi došlo, kde už jsem to četla (Chris Carter - Dvojitý kříž).
Zajímalo by mě, jak to nakonec dopadlo se superintendantem, v dalších dvou dílech to bohužel není zmíněno :)

Lkomrska
04.08.2019 5 z 5

Další skvělá kniha autorky. Hlavní vyšetřovatelka opět nezklamala.

Ben Nevis
29.07.2019 4 z 5

Autorka umí psát detektivky, aby byly napínavé a něco se tam dělo. Moc žen nezvládne tvorbu s akčním a logickým dějem, takže respekt.
Hlavní hrdinka je taky povedená. Její nevraživost je vysvětlena strastiplnou minulostí, ale zároveň je empatická a má hluboký smysl pro čest. Tato kombinace asi v reálu nedává smysl, ale na stránkách vytváří sympatickou osobnost.

Mám však velkou výtku - nečetla jsem všechny knížky po řadě, tudíž vyzrazení zápletky a rozuzlení z předchozích knížek asi nepovede k tomu, že si čtenář poběží koupit předcházející díly.

Trina1
25.07.2019 3 z 5

Kim Stoneová je mi nesympatická. Ke svému týmu se chová nepříjemně, každému tyká, ale ostatní jí musí vykat, výsadu tykání mají jen mimo pracovní dobu. Divné. Nevím, zda bych hodnotila jinak, kdybych četla i jiné díly, ale rozhodně to nehodlám zjišťovat.

Allys
22.07.2019 5 z 5

Veľmi napínavá detektívka, páčil sa mi aj návrat Alex na scénu. Dej vyzeral hneď oveľa hrozivejšie, ako bez nej. Obete aj motív boli zahalené tajomstvom a na prvý pohľad spolu nesúviseli. Super bolo aj viac dejových línií súčasne, takže čitateľ sa ani na chvíľu nenudí. Miestami mi trochu nedávalo zmysel konanie Kim v určitých situáciách,ale asi to tak malo byť. Od polovice knihy som ju čítala jedným dychom. Teším sa na ďalší diel :-)

koki.veru
22.07.2019 5 z 5

Opět super knížka. Nemůžu se této série nabažit :)

adela3429
21.07.2019 5 z 5

Zatímco první čtyři díly ze série jsem přečetla několik měsíců zpátky hned za sebou, tuhle knihu jsem strašně dlouho oddalovala, když jsem zjistila, že se tu v roli padoucha znovu vyskytuje Alex. Během druhého dílu jsem nad ní pěkně skřípala zuby, a tak jsem se na ni znovu vůbec netěšila. V detektivkách jsem totiž mnohem radši, když při čtení můžu vraha hádat, a ne když ho znám od začátku, což byl právě Alexin případ. Teď, když už mám knihu dočtenou, můžu ale s radostí konstatovat, že v tomhle konkrétním díle jsem s její postavou neměla žádný problém a čtení si moc užila. Takže můžu pokračovat dál. :) Zatím si totiž Angela Marsons drží svou vysokou laťku, což se u již pátého dílu podaří málokterému autorovi.

lucie2371
17.07.2019 5 z 5

Další úžasný díl z této série.