Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1556 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

Kočičáci
18.05.2020 5 z 5

Autorka se díl od dílu zlepšuje a troufnu si říct, že její Případy Kim Stoneové jsou aktuálně nejlepší detektivní sérií, která vychází (Jo a Harry mi prominou!).
Ani v tomto díle si šílená psycholožka Alex nedá říct a protože Kim je pro ni velmi lákavé sousto, tak z vězení chystá odvetu. Zároveň se rozbíhá vyšetřování vražd, které zdánlivě nemají žádnou souvislost, kromě způsobu provedení. Nakonec se z toho vyklube další sériový šílenec, kterému inspektorčin tým jde nelítostně po stopě.
Výborné, propletené, napínavé... zkrátka další detektivní lahůdka!

Miruš
11.05.2020 5 z 5

Opět parádně strhující kousek... ihned pokračuji Pohřbenou pravdou!

Manyna
05.05.2020 4 z 5

A zase ta Alex, závěr překvapivý.

tabaluga
01.05.2020 4 z 5

Bohuzel se ke mně nedostaly ostatní díly ze série, takže mi možná nějaké souvislosti unikaly. Přeci jenom pochopit komplikovaný vztah mezi matkou a dcerou, pacientkou a lékařkou pouze z náznaků, bylo problematické. Paní doktorka Thorneová byla zajímavá osobnost, která byla nejspíš velmi inteligentní, protoze takový plán, co dokázala zosnovat, za ten by se nemusel stydět ani James Bond. Kim Stoneovou jsem si oblíbila, i když měla ve svém jednání značné mezery, proto věřím, že se nejedná o jedinou knihu, kterou si ze série přečtu. Jen se nemůžu ubránit srovnání s jinými detektivkami, a u mne zatím vedou knihy od Larse Keplera. Tak třeba se při další příležitosti nechám přesvědčit, že paní spisovatelka umí.

mol378
30.04.2020 4 z 5

Dočteno dnes ve tři ráno a v šest hurá do procesu, čestná, citlivá a ranařská Kim a hnusná manipulátorka Alex si opět vyžádaly svou daň. Musím říct, že kombinační schopnosti Alex začínají být trochu přehnané, na pár posledních stranách mě přestalo bavit věnovat pozornost tomu, kdo zas byl jejím nástrojem, kde se ta figurka zčistajasna zase vzala, čí to byla dcera nebo tetka, zejména když jde o naprosto epizodní postavičku. Prostě čtenář už ví, že to nějak dopadlo a vysvětlení, jak komplikovaně a nepravděpodobně toho Alex dosáhla, přestává být až tak podstatné, zejména když jde o vedlejší linii příběhu. Za to hvězdu dolů. Jinak ovšem je to kniha povedená, jak je u této série standardní, napínavá, tým vyšetřovatelů je sympatický a sehraný, nechybí arogantní nejvyšší náčelník, který málem v závěru vše podělá, protože Kim ruší jeho samolibost a zaprděnost, a tak ji nerespektuje. Jen ten překlad - chtělo by to trochu zapřemýšlet nad alternativním vyjádřením téhož. Takhle Kim podle překladatelky na každé páté straně obrátí oči v sloup a každý pracovní den zahajuje při vstupu do kanceláře slovy "Dobrá, lidi..."

ewisek22
25.04.2020 5 z 5

Tahle spisovatelka snad nikdy nezklame. Moc se mi líbilo opět zapojení doktorky sociopatky Thorneové. Tím kniha dostala zase něco zajímavého navíc. Tuhle sérii můžu jen a jen doporučit:)

Agatha84
18.04.2020 4 z 5

Lehce rozpolcena... Kim mám ráda a paní autorka umí vtáhnout do děje,jenže tentokrát tady bylo tolik dějových linií,že mě osobně již spíše rušily (štvaly), než aby vzbuzovaly více napětí a podporovaly touhu číst dále. Z nostalgie jen 3,5* a příště prosím propracovanější hlavní příběh/zápletku bez zbytečných odboček!

careras.c
14.04.2020 5 z 5

...tohle se nedá nečíst...

Ver1982
11.04.2020 5 z 5

Super!

saphiral
11.04.2020 3 z 5

Tento díl se mi zdál až moc překombinovaný, byla jsem ráda, že jsem dočetla.

zandu
08.04.2020 5 z 5

Další díl za mnou. Musím říct, že tato série je asi to nejčtivější, co jsem kdy četla. Sotva začnu, přehoupnu se přes stou stránku a najednou je konec. A to je u každého dílu. Tohle se paní Marsonsové opravdu povedlo.

lenkaabooks
07.04.2020 4 z 5

Pro mne trošku slabší díl, takový překombinovaný. To že se připomenula Alex mě nepřekvapilo, co čekat od sociopata. Osou tohoto příběhu jsou pokrevní pouta, mezi rodiči a dětmi především a ta jsou velmi pevná a jejich přetržení se trestá.

-markéta-
01.04.2020 5 z 5

Další případ Kim a další super kniha!
Na knize se mi líbilo, že byla propojená i s ostatními díly.
Kdybych tady ale měla popsat vše, co se mi líbilo, tak bych musela psát spoilery a to nechci, protože každý by si měl případ vychutnat hezky s napětím!
Věc, která mě velmi zaujala, bylo myšlení vraha - ublížit blízkým, protože to bolí mnohem víc, než zabít je samotné.
Také zde můžeme vidět, co vše je možné zorganizovat z vězení.
Těším se na další díl!

ptavichripkaa
25.03.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kniha z celé série. Má to spád a nedá se odtrhnout od čtení.

Ridley
20.03.2020 5 z 5

Další případ Kim...a velmi povedené vrácení se k jednomu z minulých případů a prolínající se vyšetřování nového...

ciaram
10.03.2020 5 z 5

Série o týmu Kim Stoneové mě vyvedl ze čtecí krize, tak mě baví. Příběhy jsou zajímavé, napínavé, postavy sympatické. Sice jsem chvíli bojovala s tím, že autorka na scénu znovu vytáhla Alex Thorne. Zase se, aspoň podle mě, Kim vůči Alex chovala někdy vysloveně hloupě - opakovaně se nechala nachytat na vějičku. Takže za 4,5*

Lumír23
05.03.2020 5 z 5

Ano, dobré to je, navazuje, rozvíjí, fakt dobrý. Celá série mě baví.

Matuko05
15.02.2020 5 z 5

Zatiaľ najlepšia zo série.

Lena081
07.02.2020 4 z 5

Super nápad,použít postavu doktorky z druhého dílu.Ať tahle serie nikdy neskončí,prosím.

metadonjuan
05.02.2020 4 z 5

Dobrá kniha, hlavně opět díky Alex.