Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1150 285

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

raty
27.02.2021 5 z 5

Tohle já prostě můžu. S tipem na vraha jsem byla vedle jak ta jedle. Dialogy mezi Kim a Bryantem nemají chybu. Jen tak dál.

Dashik
20.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Pro někoho, kdo nečetl předchozí díl, by to mohl být spoiler.

Dlouho mi trvalo, než jsem tuhle knihu otevřela. Nad koncem minulého dílu nezůstalo jedno oko suché a já se s tou ztrátou Keva nějak nedokázala smířit. Nicméně, hlad po dalším napětí byl silnější a tak jsem se do toho pustila (byla to stejně jen otázka času :)) a rozhodně nelituju. Bylo tam vše, na co jsme zvyklí - sarkasmus, drama, napětí (Bože, ten konec - nervy moje), prostě všechno a i náhrada za Kevina je přijatelná. Vlastně, když nad tím přemýšlím, jsem ani nečekala, že by knížka byla na míň, jak 5*. Rozhodně doporučuji.:)

norolim
18.02.2021 5 z 5

Vtipné, akční, poutavé, dramatické, emotivní..čte se opět jedním dechem, tak jako všechny díly této série!!!! Volba a charakteristika postav, dokonalá. Kim a její tým bodují! Angelo piš piš piš... :)

kate333
16.02.2021 5 z 5

Já se budu asi zase opakovat, ale já tu Kim fakt žeru. Já se snad vždy těším víc na ni než na příběh. Miluju ten její sarkasmus. Ted ji vystihl přesně - Kim je paradox. Těším se na další díl a doufám, že autorka zase trošku víc poodhalí a otevře tu naši Kim. Jooo a příběh byl taky super - jako vždy..

bigben
15.02.2021 5 z 5

Knihy od této autorky jsou pro mě zárukou dobré detektivky s propracovaným dějem a mě sympatickou hlavní vyšetřovatelkou.

gigi77
06.02.2021 5 z 5

Hlavní detektivní případ paralelně s vedlejším v jedné knize.
___
"Osudný slib" plynoucí z osudného rozhodnutí ... okamžik, kdy vina se stává nástrojem smrti. Rozhodněte o životě někoho ze svých nejbližších!!! Komu dáte šanci na život a koho obětujete? Ten či onen? Co když Vaše rozhodnutí nebude k ničemu?
___
Mezitím podřízená Steacy vyšetřuje vlastní případ ... co zabíjí? Láska nebo sobeckost?
___
Nemohu opomenout ani citlivé okamžiky, kdy se Kim se svým týmem musí vyrovnat s bolestnou ztrátou svého kolegy a kdy musí přijmout fakt, že jej nahrazuje někdo jiný. Je to tzv. nechtěný "vetřelec", ale je trpělivý a má velké srdce a celkově se jeví jako dobrý parťák do dalších dílů.

Marta08
01.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, ale Kevin mi tam chyběl a bez něj to nebylo ono. Hlavní i vedlejší dějová linka byla povedená, ale s odstupem času si už konkrétní podrobnosti nevybavím. Knihu jsem každopádně přečetla během několika dní a těším se na další díl.

cetriolo
01.02.2021 5 z 5

(SPOILER) SPOILER

Tento díl je velice úzce spojen s předchozím. Celý tým se vyrovnává se ztrátou, a ne všem se to daří. Taktéž první oběť není čtenářům předchozího dílu neznámá.

Motiv vraha se dá dost dobře odhadnout z prologu, ale to neubírá příběhu na čtivosti a vrah je tentokrát Carterovsky vyšinutý, kdy se mstí naprosto nevinným lidem za svoji debilitu mimořádně hnusným způsobem...

Po delší době má kniha i vedlejší případ, který byl velice povedený a jeho rozuzlení (stejně jako reakce Stacy) mě velice potěšilo (a vlastně i stejnou mírou znechutilo). :)

Co mi moc nesedělo byla bouračka auta. Opravdu by vrah byl schopen před sebou jedoucí auto oslnit dálkovými světly natolik, aby se vybouralo?

MatoPalkes
31.01.2021 5 z 5

Nejsikev zapadol výborne, kniha opäť prečítaná jedným dychom ako všetky od Angely.

Hanca91
29.01.2021 5 z 5

Na tenhle díl jsem se vůbec netěšila, a to pouze z jednoho jediného důvodu, konec minulé knihy mne natolik "rozsekal", až jsem si myslela, že už další díl nebudu schopná otevřít.
Jenže sérii s Kim Stoneovou nejde nemilovat. Když už jí propadnete, tak další díl nenecháte stranou.
I tentokrát byla kniha o vyšetřování dvou případů a musím se přiznat, že tentokrát jsem neměla potřebu upřednostnit jeden případ nad druhým, což bylo milé překvapení.
Velké plus dávám závěru. Ten emocionální výbuch nenechal mé oko suché a vysloužil u mne pro knihu plný počet hvězd.

TheEvelyn
28.01.2021 5 z 5

Už má druhá knížka v pořadí od této autorky a nepřestala mě bavit. Krátké kapitoly, také to, jak autorka v kapitolách opakuje události, které se staly, neboť člověk nemusí hned celou knížku přečíst v jeden den, gradace děje... prostě v těchto knížkách od této autorky jsem našla opravdu zálibu. Samotný děj byl také skvěle promyšlen a napsán, avšak mě samotnou zajímalo více rozuzlení druhého případu, než toho stěžejního, na kterém knížka primárně zakládá.

pastelka53
26.01.2021 4 z 5

Rána je stále čerstvá, pláče mi srdce při každé připomínce ztráty z předchozího dílu. S těží se vyrovnávám s tím, že tady s námi už Kev nebude.
V porovnání s předchozími knihami je zde méně akce a strhujícího napěti. Kim je zde mírně utlumená a méně dravá, ale i tak se kniha čte sama.

mol378
26.01.2021 4 z 5

Jedna z pomalejších knih série. Kim zklidněná po úraze. Tušila jsem, který člen týmu bude tentokrát v nebezpečí a to se mě dotýkalo, je můj oblíbenec na rozdíl od Stacey. A z toho, který přišel, mám taky radost. Bavil mě paralelní případ, možná víc než ten stěžejní. A vrah byl překvapením! Jo, Kim můžu, těším se na další díl!

Murasaki
23.01.2021 5 z 5

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se po posledním díle rozhodla pustit do Osudného slibu. Pořád ta ztráta bolí. Za všechny díly mi celý tým přirostl k srdci. Každopádně mě opět Angela nezklamala a donutila mě přečíst knihu za 2 dny. Opět jsem byla s vrahem úplně v lese. :D

čef
22.01.2021 5 z 5

Série s Kim je opravdu výborná a tento díl jakbysmet. Po minulém dílu s hororovým závěrem se musíme vyrovnat se smrtí jednoho člena týmu a s přijetím nového detektiva a není to vůbec jednoduché. Přitom pátráme po velmi organizovaném seriáči, který umí mnohá kouzla a falešné stopy vedou tým kamsi špatně. Zase se mi to tedy líbilo a určitě je nás takových mnogo.

ivana1924
20.01.2021 5 z 5

Jako vždy super.

jahlina
17.01.2021 5 z 5

Kim a celý její tým se zde musí vypořádat se svou ztrátou. Dozvuky z minulého dílu se vlastně nesou celým tímto pokračováním. Opět je to čtivé, Kim nezklame svou kousavostí a sarkasmem.

Martiiiik
16.01.2021 5 z 5

Angela se prostě nikdy neomrzí :-) Zase super kniha :-) Zase děj frčel, ani minuta nudy.. Tady autorka výborně vystihla emoční stránku důsledků konce minulé knihy.. Obdivuhodné.. Hlavní myšlenka knihy taky výborná.. Prostě zase nejde jinak než 5 hvězd :-)

maxx
14.01.2021 5 z 5

Opět úžasný příběh u tohoto příběhu jsem věděl že něco nehraje roli a můj instinkt mě nezklamal už se moc těším na další díl. Hrozně fandím téhle spisovatelce a určitě nevynecham žádnou její knihu

Nimunka
13.01.2021 5 z 5