Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1158 1158

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

Česneksmedem
08.01.2021 4 z 5

Kim je paradox. Tentokrát ale nejsem až tak nadšený, takže jednu hvězdu uberu. Přesto je to pořád hodně dobré, takže pokud jste to ještě nečetli, směle do toho!

Blondebookdevil
05.01.2021 5 z 5

Přidávám se k většině - zde nejde dát jinak než plný počet hvězd, za dvě napínavé linie vyšetřování, do toho problémy v mordpartě, Kimina psychika a jiné motivy, jimiž si nás autorka vždy získá. Baví mě a dlouho bavit bude, za mě nejlepší detektivní série.

Evule *
02.01.2021 5 z 5

Skvělé, jeden z nejlepších dílů této série.

JustWomen
01.01.2021 5 z 5

Přečteno rychle, krásné dvě linie vyšetřování, Kimparta v novém složení, osudy, vztahy, krátké kapitoly. Krásně se to četlo.

Pája699
30.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Po nějakém čase zase s Kim..... Byla to jízda, místy teda chladná. Kev tam prostě scházel a všem chyběl. To bylo znát na každé stránce. Nováček to neměl v žádném případě snadné, ale zvládnul to, což mě potěšilo. Kim mi občas šla na nervy s tím svým chováním, ale to je prostě naše Kim. Vyšetřování Steacy mě bavilo o kousíček víc, než hlavní příběh. I když také nebyl špatný. Za mě plný počet. Lepší knihu na konec roku sem si nemohla přát.

twiggynka
29.12.2020 5 z 5

Tak to byla jízda... Kniha byla plná emocí, napětí i chladu. Opět mi kvůli Maykimu a Dawsonovi ukápla slza. Celá série je super. Už se těším na další díl, který na mě čeká :)

jitkact
29.12.2020 5 z 5

Nic jiného než 5 hvězdiček dát nemůžu. Tento díl okořeněný příchodem nového člena do týmu.

Lenama18
28.12.2020 5 z 5

Opět další dobrý díl. Kniha se dobře čte, děj i zápletka taky super. Nejde než dát 5 hvězd :)
Těším se na další počtení s Kim.

Azmodan
26.12.2020 5 z 5

Kladu si otázku, proč jsem přečetl všech 9 knih o Kim Stone, když si nedovedu odpovědět na otázku "co na těch příbězích bylo zajímavé". Vlastně nic, všední obyčejné detektivní příběhy. Neurazí, ale nenadchnou. Možná ten první, Němý křik mě nadchl drsnou atmosférou, kterou se zahlodala pod konečky prstů, a pak Pokrevní pouta, což beru jako reparát na knihu "Ďábelské hry", která nebyla vůbec vydařená. Tak si říkám, proč jsem i devátou knihu přečetl jedním dechem. Je to atmosféra. Taková rodinná, maminkovská, vřelá a příjemná atmosféra. Na vraždění lidí není nic hezkého, aby mě někdo nechápal špatně. Jenomže autorka, asi "mamina" píše takovým vřelým a příjemným stylem. Tyhlě knihy mě prostě nechají relaxovat. Zažiji díky nim pár přímených a zajímavých chvil s Kim a jejím týmem a to je patrně hlavní důvod, proč se k této sérii stále s nadšením vracím a proč bych ji doporučil i když nic konkrétního zajímavého mě nenapadá.
A co je výjimečné na tomto konkrétním díle? Je to nezměrné množství nedokončených vět. To jsem nikde jinde neviděl a nezažil. Překvapivě to však není rušivé, bez pochyby je to však neobvyklé.
Tak honem do čtení, ať se můžeme vrhnou na desátou knihu o Kim, která dle úvodních tří kapitol bude zřejmě velice drsná a krutá. Zřejmě to bude třetí kniha o níž budu mluvit jako o něčem, co v čtenáři zanechá nějakou stopu, vzpomínku, pocit...

AlbionFoxyFox
24.12.2020 5 z 5

Zápletka obou případů i stupňující se napětí opět neměly chybu, ale musím přiznat, že mi poslední dobou začíná Kim čím dál tím víc vadit a přestává mi být tak sympatická, jako bývala v prvních dílech. Zbytek postav mám naopak čím dál radši.

hanzmb
22.12.2020 5 z 5

Zvláštní díl, ale rozhodně ne nejslabší. Ty si autorka vybrala v sociálních pokusech v 6. a 7. dílu. Co se týče vyšetřování, tak je tentokrát hlavní osobou Stacey. Kim se spíše věnuje svým problémům po smrti Dawsona a hledá vztah k novému složení týmu. Tohle je ale věc, která odlišuje ty vynikající autory od zbytku. Umět změnit i sebeúspěšnější schéma, aby nedocházelo k čtenářově "přesycení". Díky tomu si Kim tentokrát odpustila i závěrečné extempore, což je jenom dobře.

Katulinka69
20.12.2020 5 z 5

Slabší než všechny předtím, ale stejně za plný počet. Kev chybí, ale na Pena si zvyknu

Pavlína2019
13.12.2020 3 z 5

Další, ovšem trochu slabší díl do sbírky. Mám autorku velmi ráda. Souhlasím - i mě šla Kim poněkud na nervy. Ale kniha se četla dobře, krátké kapitoly, rychlý spád, napínavé. Ačkoliv zápletka spíš běžná, na pachatele jsem sice samozřejmě nepřišla. Rozhodně mě zaujal i případ, kterým se víc zabývala Stacey. Co se týče posily - Penna-super ve všech směrech. Kniha je i dojemná. Líbí se mi příjemně srozumitelná psychologie, která je zde také. Těším se na další díl!!

Lenia1606
12.12.2020

Moje první knížka od autorky. Asi chyba, protože mi dost vadilo, že xkrát odkazovala na předchozí díl. První dvě třetiny žádná velká akce, konec tomu trochu vylepšil skóre. Čekala jsem více.

Tobík
09.12.2020 4 z 5

Nový člen týmu je sympatický a věřím, že v dalším díle už vztahy nebudou drhnout. Dvojí pokračování se mi líbilo, jen Kim by se mohla trochu zklidnit.

harena
06.12.2020 4 z 5

Po smrti Dawsona nastupuje do týmu nový člen, který není přijat zrovna s otevřenou náručí. Kim se snaží vyřešit sérii vražd, kde umírají vždy dva členové rodiny. Kniha se sice čte dobře, jsou tu krátké kapitoly a široké řádkování, ale hlavní vyšetřování vražd mi připadá bez gradace. Mnohem víc mě zaujalo vyšetřování Stacey, která pátrá po zmizelé dívce. Oproti minulému dílu malinko slabší, možná je to tím, že jsem před touto knihou četla Odloženou spravedlnost od P. Čepka a ta se mi líbila víc. Na další díl se ale těším.

veveronka
30.11.2020 5 z 5

Výborný. Lepšího novyho kolego si nemohli přát a do posledni chvíle jsem nevěděla kdo je vrah

Světluška4
24.11.2020 4 z 5

Za mě asi nejslabší kniha ze série. Ale i tak dobrá, dobře se čte a vždy je tam něco navíc i o Kim. Tentokrát mi déle trvalo se začíst. Ostatní díly mě upoutaly hned od začátku, tady mi to trochu trvalo. Jinak ale se mi knihy od Angely moc líbí a už se těším na další. Každopádně doporučuji protože kdo čte sérii, tak ji stejně nepřeskočí.

Katania
21.11.2020 3 z 5

Poslední dobou mě Kim dost štve. Bohužel i v tomto díle. Jinak se mi příběh celkem líbil, i když vraha jsem odhadla hned na začátku.

jana1941
18.11.2020 5 z 5

Opět super. Napínavé, čtivé a nápadité. Brzy by měl vyjít další díl, tak ten si určitě nenechám ujít.

Angela Marsons
anglická, 1968