Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1150 285

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

hana1039
06.05.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších krimi sérii, co jsem četla, prostě super!, a teď jdu na zatím poslední díl a už se těším na další, který má vyjít už brzy :-)) ( celkem prý jich má být asi 20 :-))))!!!

mirinda973
06.05.2021 4 z 5

Předchozí dva díly byly opravdu skvělé. Tenhle je v sérii takový průměr, zajímavý příběh, a jako vždy napětí. Konec to hodně zachránil a tím nemyslím ani tak odhalení vraha jako ukázka Kiminy lidské stránky, její vztah k týmu a hlavně Bryantovi. Skvělá byla i sezení u Teda a jeho konečná psychologická zpráva o Kim...
Chvilku si dám od této série pauzu, ale pak se k ní ráda vrátím

ivoiro
04.05.2021 5 z 5

Opět jsem nadšený a velice spokojený. Tato série mě skutečně hodně baví.

Eduarda
29.04.2021 4 z 5

Tahle partička je moje srdeční záležitost. Nezávisle na kvalitě detektivní linky, která se zrovna odvíjí. Ale i ta mi tentokrát sedla. Kombo vyšetřování dvou paralelních případů, na které jsme si u Angely Marsons už pomalu zvykli, je osvěžující. Stejně tak rozvíjení vztahů kolem nové postavy.

LeSk
28.04.2021 2 z 5

Kniha mě nezaujala, možná to je i tím, že jsem nečetla předchozí díly. V ději se skákalo z jednoho do druhého, přišlo mi to chaotické, nepřehledné. Konec knihy byl useknutý. Bohužel pro mě zklamání, podle recenzí jsem čekala víc.

J.x
28.04.2021 4 z 5

U tohoto příběhu dávám o hvězdičku méně, nemohla jsem si pomoct, ale chování Kim mi chvílemi vadilo, i když jsem chápala, proč se tak chová. Jinak opět velmi čtivá detektivka. Ty příběhy autorky jsou úžasné.

alnahu
25.04.2021 5 z 5

Další a opět skvělý díl krimisérie s inspektorkou Kim Stoneovou .Opět je kniha psána v krátkých kapitolách ,což mi vyhovuje. Opět Kim vyšetřuje několik brutálních vražd ,tentokrát s novým kolegou ,který nastoupil po smrti Kevina Dawsna -ten přišel o život v minulém díle .I tentokrát je kniha napínavá od začátku ,až do konce a ten je nepředvídatelný a překvapivý.

L.Helena
21.04.2021 4 z 5

Docela povedený díl, vyprávění má spád, akorát bych možná uvítala víc dramatických momentů i v průběhu děje, ne vše až v závěru. Ale jinak se mi kniha líbila a jdu rovnou na další pokračování.

ivka67
21.04.2021 5 z 5

Už se těším na další knihu,čtou se jedním dechem.

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Na knihy od Angely Marsons se vždy hrozně těším. Jedná se o napínavý příběh plný překvapení, knihy mají krátké kapitoly a od děje se prostě nikdy nemůžete odtrhnout. Ani tento díl nebyl jiný. Možná jen trochu smutnější, vyšetřovací tým už není to co to bývalo, ale zase nový člen týmu mi je sympatický a čtení jsem si užívala. Přečteno jedním dechem!

Pavlina50
20.04.2021 5 z 5

Další díl s inspektorkou Kim, který je tentokrát dost poznamenaný tragickou ztrátou jednoho člena týmu z minulého dílu, ale současně je i pozitivní díky nástupu nového kolegy, ze kterého se vyklube docela sympatická náhrada. Jako vždy je i tento příběh čtivý a napínavý, A. Marsonová asi neumí zklamat.
Hlavní osa příběhu je tvořena tragickými důsledky jedné nucené a nešťastné volby z minulosti – kdo bude vrahem, jsem opravdu opět neměla ani tušení. Současně se ale děj točí ještě kolem vedlejšího případu, který právě s pomocí nového kolegy paralelně vyšetřuje další členka týmu – Stace. Ta v tomto díle dostává podstatně větší prostor, což knihu ještě více oživilo, a její případ ztracené nemocné nezletilé dívky byl pro mě neméně napínavý a zajímavý. Takže opět s knihou naprostá spokojenost, a hned se vrhám na 10. díl.

Agatha84
11.04.2021 4 z 5

Angela Marsons/Kim Stone patří k těm, po nichž sahám ve chvílích, kdy toužím myšlenkově vypnout a odpočinout si. I když jsou jejich osudy spíše předvídatelné a vystupující postavy charakterově lehce šablonovitě ustálené, mou potřebu klidu a "resetu" splňují na jedničku s hvězdičkou.

katka134
10.04.2021 5 z 5

Další skvělý díl, konec opět napínavý i emocionální, ale naštěstí tentokrát s dobrým koncem.

lachtan77
08.04.2021 5 z 5

to že jdu číst hned další díl svědčí o kvalitě této série :) Marsons patří mezi moje top autory a Kim je prostě srdcovka.

MajaN
07.04.2021

A opäť Kim,dokonale asociálna,surovo úprimná,žije si podľa svojich pravidiel.Neustále rebelujúca ,provokujúca ,ale takú ju máme radi.Po úraze nohy sa vracia do práce. Vlákna príbehu sa napínavo prepletajú a čitateľa držia v neustálej pozornosti.Špekulácie ,kto je vrah a čo je pravým motívom vrážd , dynamicky stupňuje dej.Do toho sa priplieta nový člen týmu a smútok-nostalgia za bývalým kolegom,ktorý zahynul nečakane pri zásahu v predchádzajúcom príbehu.Autorka citlivo odkrýva súkromie nového člena týmu, ktorého ostatní berú ako posilu-náhradníka.Rozuzlenie, odhalenie vraha je tak šokujúce a motív taký archaický-precízne vykonaná pomsta.Výborné čítanie, určite milovníkov dobrej krimi nesklame.

nicole1990
27.03.2021 5 z 5

Opět skvělé přečtené jedním dechem myslela jsem si, že vím kdo je vrah, ale ve finále to bylo úplně jinak. Každopádně doporučuji. Tým vyšetřovatelů se vyrovnává se ztrátou jednoho z nich. Všichni to nesou hrozně špatně. V jejich týmu se nově objeví Penn, kterého mezi sebe nechtějí moc přijmout hlavně Stacey nakonec zjistí, co vše prožívá a, že je to skvělý policista a přijmou ho mezi sebe. Všichni z týmu mají mé sympatie. Opět odkrytí minulosti Kim potom čím si prošla se nemůže nikdo divit, že je tvrdá a nikoho k sobě nechce moc pustit.

Jájinka
24.03.2021 4 z 5

Kim ostrá jako břitva, nový parťák v týmu. Bavilo mě nejen vyšetřování případu, ale také dění kolem všech členů týmu. Jako ve všech knihách o Kim:-)

kyssling
20.03.2021 4 z 5

Líbí se mě chemie týmu, jak se autorka vyrovnala s eliminací jedné postavy a jejím nahrazením. Penn se osvědčil a bude tady s námi zřejmě dál. Jak už psal recenzent přede mnou, ten případ nějak plynul, mě se více líbilo prokreslování postav a vedlejší vyšetřování Stace ...

radus
17.03.2021 4 z 5

Musím přiznat, že to bylo dobré, což jsem ani nečekala, protože autorku vůbec neznám. A jak tak koukám, napsala toho už dost, takže se směle můžu vrhnout na další díla :-D

andrea7191
08.03.2021 4 z 5

Opět dobré, ale opět se musím říct, že více mě bavil děj kolem týmu a Kim samotné, než případ, který vyšetřovali.

Angela Marsons
anglická, 1968