Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1158 1158

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

ddkk
21.07.2020 4 z 5

Možná se budu trochu vymykat - ale devátý díl série s Kim mě zaujal o něco míň než ty předchozí. Jako by tentokrát ubylo napětí i spádu, i když oba příběhy, které se jako obvykle řeší souběžně, byly opět zajímavé. Musím ale přiznat, že řešení vedlejšího případu, který vyšetřuje Stacey, mne napadlo hodně brzy (možná se projevil vliv sledování mého oblíbeného dr. House).

V každém případě je i tento díl čtivý a vysoce převyšuje běžnou produkci...

U mne tentokrát za čtyři a doporučuji.

iška
21.07.2020 5 z 5

Na každou další z této detektivní řady se velice těším a zároveň se malinko bojím, aby autorka, jak se občas spisovatelům stává, nespadla ze svého standardu. Ale to se zatím nestalo - sláva. Opět jsem četla jedním dechem.

Bulldog
20.07.2020 3 z 5

U tohoto dílu půjdu asi trochu proti davu, ale za mě nejslabší díl a zápletka taky taková nemastná, neslaná a na můj vkus se zde až moc řešily pocity ze ztráty parťáka. Já chápu, že přijít o člena týmu je frustrující, ale Kim i Stacey to tady hrotily tak nějak divně a lezly mi na nervy...

lalaserka
19.07.2020 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Přišlo mi že se v této knize mnohem víc řešily osudy a vztahy kolegů oproti jiným knihám nevadilo mi to tam právě naopak to doplňovalo zápletku. Mám ráda ty krátké kapitoly, které mě neustále drží v napětí a nutí číst dál a dál. Už se moc těším až výjde nová kniha. Kim a její tým mi přirostl k srdi.

hanjarda
15.07.2020 5 z 5

vynikající četba o kriminalistce , vyšetřovatelce a rázné šéfové mordparty v Anglii . za mne 100 %.

ankaras
14.07.2020 5 z 5

Tentokrát jsem více vnímala osudy a vztahy kolegů než zápletku, ta to tam jen doplňovala.

Miluna40
13.07.2020 3 z 5

Dobre napsane,jako vetsina jejich knizek. Oddychova detektivka. Jen mne zklamalo,ze vinik byl tak snadno odhadnutelny:-(.

Didi15
13.07.2020 5 z 5

Jestli někdo opravdu umí, tak je to Angela:) parádní jízda, tahle série je naprosto perfektní. Nedá se absolutně nic vytknout. Netrpělivě vyhlížím další díl.

Marosusu
11.07.2020 5 z 5

No nedá sa mi nič povedať len že super citanie...dokonca ma držala kniha v napätí....tesiiim za na ďalšiu do serie Kim :-)

misaC
10.07.2020 5 z 5

Další bezvadná kniha z této série. Mám ráda ty kraťounké kapitoly, které mě neustéle drží v napětí a nutí číst dál a dál.

martineden
09.07.2020 5 z 5

Moc se mi tato detektivní série líbí, je plná napětí, ale i lidskosti, kterou oplývají hlavní hrdinové. Vedle vyřešení případu řešíte i jejich osobní život, ale nijak přehnaně sentimentálně. Těším se na další díly!

Jenny46
08.07.2020 5 z 5

Asi nemá cenu nic psát, prostě opět skvělá kniha. Budu se těšit na další...

knihomolkadorfa
08.07.2020 5 z 5

Tak jsem myslela, že Skryté karty hned tak něco nepřekoná, ale tohle bylo ještě mnohem lepší !!! Autorka prostě umí rozehrát příběh od začátku až do konce. A když je konec, tak hned začnete netrpělivě vyhlížet další její knížku.

SoniaR
08.07.2020 5 z 5

Jako vždy Angela nezklamala. Skvělá knížka!

Hell_Rihova
07.07.2020 5 z 5

Opět další díl, u kterého se mi potvrdilo, že mě paní Marsonsová nezklame. Knížku jsem hltala, příběh napínavý, čtivý a překvapivý.

katst
01.07.2020 5 z 5

Marsonsová i v devátém díle série udržuje vysokou úroveň svých příběhů. Opět jsem se skvěle bavila a přečetla v podstatě na jeden zátah. Tuhle sérii fakt miluju ;-).

em75
30.06.2020 5 z 5

Ani nevím jak a byl konec knihy. Byla jsem zvědavá,jak po smrti Dawsona budou Kim a její tým fungovat dál. Musím říct,že mě v tomhle díle Kim fakt dost štvala,ale Bryant to naštěstí ustál se mnou .. Jsem moc ráda,že jim to zase všem spolu klape a nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Takže paní Angelo .. šup šup ..

zuzana2599
30.06.2020 5 z 5

Tak to bylo moje deváté setkání s Kim Stoneovou a jejím týmem - i když se přiznávám, že jsem osmý díl vynechala, a to je škoda ! Nějak mi unikl v té spoustě novinek, ale napravím to. Zase mám jen slova chvály. Knihy Angely Marsonsové se čtou jedním dechem, kapitola ubývá za kapitolou rychlostí blesku, podíl napětí se zvyšuje, no jedním slovem paráda !
I tento případ, kde zabijí doktora Gordona Cordella, nastoupí do týmu nováček Penn, Stacey pátrá po zmizelé dívce Jessie, byl vynikající ! Skutečná lahůdka !

Anna27
30.06.2020 5 z 5

Tento díl se nechtěl pustit z ruky, málem jsem nespala, jen abych to dočetla. Nejlepší krimisérie, prostě za mě je Angela TOP autorka detektivek, postavy úplně zbožňuji. Líbilo se mi, jak vzpomínali celý díl na Dawsona, bylo to pro mě jako čtenářku podstatné, že se vrací k tak důležité postavě a nedělají jakoby nic. Angela umí čtenáře strhnout, budu doporučovat všude. Hlavně číst vše od 1. dílu, ať vám to zapadá do souvislostí.

milosko0223
29.06.2020 3 z 5

Neviem prečo ak hodnotím knihu mi ponúka 6 hviezdičiek a potom v hodnotení je len 5 umelo sa jedna pridáva? čo sa tejto knihy týka opäť výborná,ale jeden bodik dolu.Vadi mi ak sa autor často vracia v deji o diel naspäť.ako si to mám po pol roku pamätať? prečítal som medzitým cca5-6 kníh..

Angela Marsons
anglická, 1968