Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1158 1158

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

Petula.N
20.06.2020 5 z 5

Opět skvělá Kim.

cedos
19.06.2020 5 z 5

Zatím poslední díl ... co k tomu říct, abych se neopakovala? .... budou další díly ? ... série je prostě skvělá

Šánka
19.06.2020 5 z 5

Již deváté pokračování i tentokrát musím za 5*! A už mi nějak dochází slova chvály, abych se neopakovala, no prostě mě tato série baví.
Celá Kimina parta je skvělá, tentokrát dostala novou posilu, a že to pro nikoho z nich není jednoduché po ztrátě, která je postihla, no to dá rozum. Současně běží vyšetřování dvou případů, závěr je jako vždy výborný a pěkný napínák.
A mně se líbil závěrečný psychologický rozbor Kim, myslím, že perfektně na ni seděl, a komu není sympatická, možná pochopí a oblíbí si ji....., u mě už to má jisté dávno :-).

Medovnice
19.06.2020 5 z 5

Plný počet za příběh napínavý jako kšandy. Jedná se vlastně o příběhy dva, jsou tu dvě vyšetřovací linie, jedna je trošku jednodušší a dá se pro zkušenějšího čtenáře thrillerů snadněji uhodnout. Nicméně příběh je do posledního okamžiku napínavý, nejsou v něm žádná hluchá místa a vy na konci litujete, že jízda nepokračuje dál.

-markéta-
18.06.2020 5 z 5

Já to prostě nechápu!
Je to 9.díl série a je to opět TOP! Jak je to možný? Pořád čekám, kdy budu zklamaná, protože přeci mě už nemůže nic nadchnout tolik. A voila - nadchlo.
Tento díl byl opět úžasný a s dílem Skryté karty je mým nejoblíbenějším!
Upřímně v tomto díle trochu chápu i vraha.
Na konci mi ukápla i slza, kvůli Pennovi a kytce.

Terez25
16.06.2020 5 z 5

Dobré, jako vždycky. Možná trochu slabší zápletka, ale u Angely Marsons to vždy vynahradí poutavý styl psaní a skvěle napsané postavy.
Některé díly mě bavily víc, některé míň, ale stále však platí, že A. Marsons je velmi dobrá spisovatelka.

INCOGNITOREADER
16.06.2020 5 z 5

Po drsném konci předchozího dílu, bylo trochu jasné, že tady budeme muset opravdu hned navazovat. Trochu mě ze začátku vyděsilo, že bude pokračovat příběh tajného spolku. Naštěstí tomu tak není a máme zde opět dva případy (hlavní a vedlejší). U vedlejšího případu mi bylo za chvilku jasné o čem bude, ale zato ten hlavní! Tam jsem na nic nepřišel a ani mě nenapadlo kdo bude vrah. Dokonce se tady poodhaluje Kimina psychika a motivace. V rámci série podle mě patří k tomu nejlepšímu.

Veju007
15.06.2020 5 z 5

Angela Marsonsová prostě nemá konkurenci! Po zdrcujících Skrytých kartách je snažíme s Kim vrátit se do starých kolejí a do toho řešit nový záludný případ. Autorka se také oproti minulému dílu opět vrací l hlavnímu případu a druhému, doplňujícímu. A k tomu druhému bych ráda řekla jen toto: JÁ TO VĚDĚLA!!!
Toť vše, tady se nedá nic víc psát, Angela ne prostě skvělá a dokonale ovládá své řemeslo.

alexis818
15.06.2020 5 z 5

Opět zaručeně dobré čtení.Prostě moji oblíbenci v čele se svéráznou Kim.Tento díl po kriminální stránce trochu slabší,ale zato plný silných emocí,které byly po předchozím díle zcela pochopitelné.Za mě prostě plný počet a těším se na další díl.

Titas9001
15.06.2020 3 z 5

Po Skrytých kartách budu hodnotit níže, protože se mi zdá, že z obou případů se dalo dostat "mnohem více" ! Osobně mě více zaujala linka Stacey - Penn, ale zase se mi to celé jevilo nedotažené. Kim hodně urputná mně v některých rozhodnutích až iritovala. Bryant tradiční sympaťák a jsem ráda, že to ustál, protože takový konec jako ve Skrytých kartách už by byl opravdu přes čáru.

Dela111
15.06.2020 5 z 5

Opět vynikající, příběhy této série se čtou jedním dechem. Mimo hlavního vyšetřovaného zločinu je tu jako vždy ještě jeden další a Kim se svým neúnavným tahem na branku vede tým k jejich vyřešení.
Závěr je výborně vygradovaný a nechybí mimořádně velké emoce. Vlastně celý tento díl je emotivní víc než obvykle, z pochopitelných důvodů je v pozadí stále smutek, ale pomalu se blýská na lepší časy :-).
Zatím mne nezklamal žádný díl a i tady mám v hodnocení jasno.

Trustty
15.06.2020 4 z 5

Skvela detektivka, jen uz mam tak trochu pocit, ze me nema Angela cim prekvapit. Kniha se cetla pekne, ale uz to nebylo takove wauuu jako predesle dily. Musim si asi od Kim odpocinout :)))

Tereziee
15.06.2020 5 z 5

Další Kim a dalších 5 hvězd. Všechna superlativa a pozitiva byla řečena v předchozích komentářích. Za mě můžu dodat jen drobnost. Kdybych si mohla vybrat jen jednoho autora detektivek, jehož knihy budu číst bude to právě Marsonsová. Smékám před touhle autorkou, protože její knihy jsou geniální. Promyšlené do posledního detailu, emočně nabité a zábavné.

RADOST
14.06.2020 4 z 5

Devátý díl série je vlastně o smutku. O tom, zda a jak se s ním dá vyrovnat. O vlastním podílu na jeho vzniku. Příběh i kniha opět dobré, ale ne skvělé.

klokan.1905
12.06.2020 5 z 5

Osudný slib...
V pořadí již deváté pokračování ze série Případy Kim Stoneové... Jestliže byste se rozhodli pro čtení této, pro mě úžasné, série, tak určitě začněte od prvního dílu...
Komentář níže mi byl označen jako SPOILER takže zvažte jeho čtení... Domnívám se, že jsem nic zásadního nevyzradil... ;-)
V tomto pokračování se celý tým Kim Stoneové, tedy Bryant a Stacey pokoušejí vzpamatovat ze smrti jejich parťáka Kevina Dawsona... Její tým se nyní snaží vyřešit případ brutálně zavražděného doktora Gordona Cordella... O pár dní později je v ohrožení života i Gordonův syn... Zavražděných bude postupně přibývat...
Líbilo se mi i to, že se mimo hlavní osu vyšetřování snaží Stacey Woodová vyřešit další případ, a to zmizení patnáctileté Jessicy Ryanové...
Vzhledem k tomu, že tým Kim Stoneové má být včetně ní čtyřčlenný, je k týmu přidělen nový člen...
Jak do týmu Kim Stoneové zapadne a bude pro něj posilou? Podaří se i v tomto případě vraha dopadnout? Neváhejte, čtěte... Mně se kniha četla opět skvěle... Nejenom díky krátkým kapitolám, kterých je v knize celkem 113, na celkem 363 stranách...
Doporučuji... Nyní už se tato kniha mazlí s předchozími díly z této série v mé knihovně a těší se na další pokračování... Dávám s radostí za pět hvězdiček...

Ajuszka
12.06.2020 5 z 5

Já jsem opravdu pyšná na to, že mám všechny knihy od téhle úžasné autorky. Po smutném konci u Skrytých karet, se v knize neustále setkáváme s tíhou, kterou si celý tým sebou nese. Nicméně si myslím, že Nejsikev tam skvělé zapadne. To, že kniha byla zase luxusní, nemusím asi ani říkat. Co mě ale fakt baví je Kim a její tým a jejich neustálé popichování a vtipné hlášky,to stojí za to. Co mě mrzí je, že mi kniha vždycky tak rychle uteče a nezbývá než čekat na další díl.

Mája777
11.06.2020 5 z 5

Opět parádní a rychlé čtení. V minulém díle na konci mi si poplakala a byla jsem moc zvědavá, jak to bude dál. Povedlo se.......no a co teď já, to bude dlouhá doba, než bude pokračování :)

hs777
09.06.2020 5 z 5

Kim je Kim - svérázná, neukázněná, nevyzpytatelná a všechny díly jsou jedna veliká jízda. Tenhle se mi zdál o trochu pomalejší, míň divoký, ale pořád nadstandardně dobrý.

evonra
09.06.2020 5 z 5

Po osmém díle, který skončil ztrátou, jsem byla opravdu zvědavá, jak Angela Marsons naváže. ..
Dalo se předvídat, že Kim ze své skořápky vykoukne jen sporadicky, ale ani na zbytek týmu autorka nezapomíná a jejich postavy nám více přibližuje.
Že je každý díl lepší a lepší, případy zajímavé a závěry v kardio tempu, to příznivcům této série říkat netřeba...
Skvělé čtení, skvělá série. Těším se na další díl.

Ilona
08.06.2020 5 z 5

Jaká další superlativa lze ještě k této sérii napsat..?
Neskutečně čtivé..? Dokonale promyšlené...? Odložit nemožné..? Určitě posuďte sami!!!

Angela Marsons
anglická, 1968