Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1159 1159

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

katka.oo
29.06.2020 5 z 5

Skvělé, díl od dílu lepší a lepší, těším se na další!

Kekik
29.06.2020 5 z 5

Případy Kim jsou jediným případem, kdy potlačím svoje spoilerovské já, a skutečně si knihu přečtu, aniž bych se podívala na konec ještě během čtení.
O to více mě těší, když něco vydedukuji správně. Tentokrát jsem vraha neodhadla, ale jak to bylo s Jessie, na to jsem přišla celkem brzy. Velice mě potěšilo, že tentokrát objevení vraha neproběhlo stylem: A najednou Kim věděla, kdo za tím vším stojí. Tudíž jsem nemusela bádat, jestli jsem nepřehlédla nějakou stopu.
Po celou dobu se v knize tým vyrovnává se ztrátou blízkého člověka a k tomu řeší zapeklitý případ. Forenzní důkazy přibývají, a tak je vrah jednoznačný. Nebo ne ?

Můj tip, kdo posílí tým, nebyl správný. Ovšem byla jsem blízko.
Rozhodně doporučuji.

TaLu
29.06.2020 5 z 5

Krásná obálka spolu s názvem mají zřejmě nalákat čtenáře. A je dobře, že nalákají, tato série si zaslouží pozornost, nový čtenář se vžije do příběhu a je mu určitě jedno, že ani název, ani obálka nijak zvlášť nesouzní s dějem.
Doporučuji číst sérii postupně, tento díl je provázaný s událostmi z minulé knihy, kde jsme opustili pracovní tým rozervaný z prožité ztráty. V tomto příběhu nám autorka ukazuje, jak složité je slepit střípky, posbírat odvahu, odolat myšlenkám a pokusit se žít dál. Osobní i pracovní život celého týmu je poznamenán prožitými událostmi a to má dopad do jednotlivých vztahů i pracovních postupů. Všichni jsou pochopitelně "mimo" a tím hrozí, že se upnou na falešnou linku vyšetřovaných vražd, kde všechno "až moc vychází" . Nejvíce jsem tentokráte sledovala psychologii jednotlivých známých postav. Více mě zaujala vedlejší linka vyšetřování zmizelé dívky. Kim, i celému jejímu týmu, který ona vnímá jako rodinu, přeji, aby přes utržené jizvy měli odvahu jít dál. Kniha se doporučuje sama, paní spisovatelka píše stále lépe, kéž jí ještě dlouho nedojdou slova. Zdravotní systém v Anglii mi přijde opravdu nedokonalý, u nás je to v mnohém určitě lepší. Pobavil mě rentgen na pitevně.

Andrea7272
28.06.2020 5 z 5

Opět jsem si čtení užila. Kim nezklamala a konec mě opět dojal. Kim se zachovala - no jak se to k ní zkrátka hodí :-)
Kim a její tým se mi dostal pod kůži a prožívám každý díl s napětím a emocemi. Kdo nečetl zkrátka musí !!!!!

Jandýs
28.06.2020 5 z 5

Je naprosto fantastické, že devátá kniha série s Kim této autorky neztrácí na úrovni! Po velmi smutném přechozím díle jsem s napětím očekávala, jaká bude atmosféra v týmu. Byla to síla a nevím, jak to mám popsat.. mimo případ, který se šetřil, se odehrávalo něco mezi parťákama a to mě dostalo... cítila jsem chlad, bolest, nepříjemné napětí a zárověň hloubku citů,podpory a pospolitosti. Vše se muselo postupně prolínat, aby na prvním místě bylo vyřešení zločinů. Za mne perfekt a tím už vyhlížím další !! Protože zkrátka se mi styl A.M. a tihle lidé zaryli pod kůži!!

martineknatasa
28.06.2020 5 z 5

Opět, jsem nebyla zklamána. Kniha napínavá..... prostě paráda.

Theresa.2679
28.06.2020 5 z 5

Nejlepší. Miluji sérii s Kim a za mě jsou knihy čím dál tím lepší. Příběh, napětí, vykreslení děje a postav ... už aby byl další díl.

Mesicnililie
26.06.2020 5 z 5

Jednoduše skvělé ! Miluji knížky o inspektorce Kim.Ten její sarkasmus je úžasný a a dějově ty knížky se mi hrozně líbí napětí vtip a zápletka.

salkyn
24.06.2020 5 z 5

Naprostá spokojenost!

Aprilek
23.06.2020 5 z 5

Pokračování mé oblíbené série opět nezklamalo

roman9276
23.06.2020 5 z 5

Já ani nevim, jestli má cenu psát nějakou recenzi. Angela Marsons je prostě neskutečná spisovatelka detektivek. Každej díl mě dostane svojí tématikou i napínavou atmosférou. Pro milovníky detektivek naprosto skvělý čtení. Bla bla bla já vim, že to trvá napsat a autorka píše knihy jak na běžícím páse a na kvalitu je potřeba čas, ale jako prostě potřebuju další, je to tak těžký pochopit? :D

katka9574
22.06.2020 5 z 5

5 hvězd za dokonalé počteníčko - jak taky jinak? ;)

Evelin2506
22.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, hezky se četla, líbilo se mi propojení s předchozím případem. Vadila mi urputnost až zaslepenost při snaze usvědčit otce - syna za každou cenu. Těším se na další pokračování.

lenkaabooks
21.06.2020 4 z 5

Tým přišel o člena a získává nového. Všichni se s tím musí srovnat, každý po svém a zároveň řešit dvě dějové linky. Zajímavé je, že více mě zaujala ta menší, to mě opravdu zamrazilo. No a nedočkavě budu vyhlížet další díl.

Clara_C
21.06.2020 5 z 5

Dávám čtyři a půl hvězdy. Jako vždy čtivá knížka se svižným dějem, nicméně víc než samotná zápletka mě zajímalo, co se děje v týmu po smrti Dawsona, a to jak se s tím vyrovnává Kim. A nevím, prostě motiv pro takové kruťárny mi přišel maličko vykalkulovaný. Ale i tak se už těším na další z knih o Kim.

111moni
21.06.2020 5 z 5

Tak nějak mám pocit,že kniha utekla velmi rychle,obě dějové linky byly dobře propracované a čtenáře tentokrát rychle nevedly k odhalení spolu s týmem Kim. Kniha se opravdu četla dobře, autorka umí udržet čtenáře v přījemné napětī,aniž by měl pocit zbytečných odboček a protahování děje.

SilvieSisinka
21.06.2020 4 z 5

Opět jsem si krásně pocetla.

Lea007
21.06.2020 4 z 5

Tak já tentokrát nevím. Autorka je moje oblíbená, ale tato kniha pro mě slabší. Nicméně budu vyhlížet další díl :)

Bezkyne9
20.06.2020 5 z 5

Zacala jsem prvnim dilem a neukaznena neodolala tomu poslednimu... Angela Marsons se zaradila mezi oblibene autory a Kim k milovanym postavam :) (Hned vedle Gamache a Frosta)... A prozatim mohu rict, ze kniha byla mimoradne dobre ctiva, diky kratkym kapitolam, solidni zapletce, sympatickemu vysetrovacimu tymu a predevsim jejich vzajemnym vztahum, humoru a lidskosti. Rada doporucuji :)

Pavcitko
20.06.2020 4 z 5

Miluji tuto sérii knih, tentokrát mě mile překvapilo, že děj plynule navazuje na události minulé knihy. Jako vždy perfektní zápletka, svižné kapitoly, ale oproti minulým Skrytým kartám byla kniha o malinko slabší. Nicméně přečtena jedním dechem.

Angela Marsons
anglická, 1968