Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1159 1159

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

monte
03.09.2020 5 z 5

Úžasné čtení. Angela je skvělá autorka. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

monte
03.09.2020 5 z 5

Skvělé čtení, jako vždy. Tato autorka je prostě skvělá. Doufám, že nebudeme čekat dlouho na další díl.

zeja
02.09.2020 5 z 5

Opět skvělá knížka, od které se jen tak neodtrhnete. :-)

rlupinek
30.08.2020 5 z 5

Opět výborná detektivka se sympatickými vyšetřovateli a s novým členem týmu.

ctenarkaEva
29.08.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení jako všechny knihy od Angely Marsons. Doufám, že zase brzy vydá další díl. Sympatičtí hrdinové, krátké čtivé kapitoly, žádná zbytečná omáčka. Rozhodně doporučuji.

sasena
29.08.2020 3 z 5

Další Kim Stoneová, žádné velké překvapení, ale je to dobrá oddechovka.

Dajine
27.08.2020 5 z 5

Výborné čtení i s trochou dojetí na závěr.

zuziosi
26.08.2020 5 z 5

Po předchozím díle jsem byla přirozeně smutná (nechci spoilerovat, ale předpokládám, že recenzi na poslední díl série si čte většinou ten, co má přečtené všechny ostatní nebo alespoň anotaci), ale celý díl se nesl v duchu vy víte koho, tak, aby nedovolili nikomu zapomenout. Samotný případ zase luxusní, Angele Marsons snad ani není co vytknout, krátkými kapitolami vítězí!! Kim Stone se jeví více empatická, než bychom si mohli myslet, a to se mi líbí. Je to jedna z mých top hrdinů a celý její tým je prostě boží

PéEm
26.08.2020 4 z 5

Opět moc fajn příběh i rozuzlení. Série rozhodně nemá sestupný trend.Duufám, že brzy bude další díl.

Crimidetectiv
25.08.2020 5 z 5

Zatím poslední kniha Angely a znovu jenom samá chvála. S vrahem jsem byla vedle jak ta jedle. A na konci knihy mi tuhla krev žilách a musím přiznat, že v jednu chvíli jsem si myslela, že budu zase brečet a Angelu za to nenávidět. Za to se jí omlouvám, protože napnula, ale nakonec to dopadlo dobře a ne tak, jak to vypadalo. Nový kolega je sympaťák a jsem ráda, že všichni ho přijali do týmu. Přijde mi, že každou novou knihou Angela posouvá laťku hodně vysoko a nikdy neklesá. I když je pravda, že jsem si jednu chvíli myslela, že nějak polevila a že to nebude tak překvapený zvrat. Naštěstí nezklamala, ale překvapila. U jejich knih mi tuhne krev žilách a jsem napnutá jak kšandy. Angelu mohu prostě jenom doporučit.

Anette99
24.08.2020 5 z 5

Miluju tuhle sérii víc a víc. Zase přečteno za jeden den. Akorát Kev mi tam hodně chybí,měla jsem ho ráda :(

smithynka
24.08.2020 5 z 5

Angela to prostě umí. Další skvělá práce Kim a jejího týmu. Tato kniha hodně navazuje na předchozí knihu a trochu jsem měla problém, uspořádat si některé postavy, ale to nemění nic na tom, že příběh byl napínavý, čtivý a v jednu chvilku mi přeběhl mráz po zádech. Naštěstí to dopadlo tak, jako to dopadlo.
Kdo ještě nezačal knihy číst, vřele doporučuji a nejlépe od prvního dílu.

ZimníLidé
23.08.2020 5 z 5

Zvláštní co? Jak si člověk dokáže k fiktivní postavě (která už není mezi námi) vytvořit tak silný emoční vztah. Všichni co četli celou sérii, ví o kom je řeč... Bohužel co je vepsáno v knihách přináší i život..., ale dost melancholie... Takže opět Angela odvedla svou práci na výbornou a jestli smrt dané osoby byl dobrý tah to nám ukážou další díly...

happy-smile
21.08.2020 5 z 5

Po předchozím dílu je třeba očekávat změnu. Ano, bylo to jiné, ale jinak to byla stará známá Angela. Jako vždy jsem si knihu užila a těším se na další díly.

nikiss76
19.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha navazuje na poslední díl a i přesto, že děj byl opět výborný a nový člen týmu se mi zamlouvá, tak to není bez Dawsona ono. Všichni tvořili sehraný tým a tak jako jeho kolegové prožívali jeho ztrátu tak určitě i my čtenáři. Jsem ráda, že zatvrzelá a uzavřená Kim se v závěru zachovala tak, jak se zachovala.

Niu
18.08.2020 5 z 5

Skvělé, čtivé pokračování série a navázání na předchozí díl. Neskutečně mě to vtáhlo do děje. Příběh super. I když chápu, že smutek i vztek ze ztráty kolegy byl na místě, Kim mne trochu zklamala tím, že se chovala jako rozmazlená malá holka, což se zlepšilo až v samém závěru knihy. Jedna věc je ta její neochvějná sebejistota, druhá věc je pouhá nadřazenost z rozmaru.

Pine
14.08.2020 5 z 5

Autorka potvrdila, co už všichni víme - je báječná. Avšak jakoby nestačilo, že nás v předchozím díle vyždímala, emočně si nás podala znovu. Ostřílení čtenáři detektivek se možná nenechají dlouho vodit za nos, ale knížce to na kvalitě neubírá. A ten závěr? Vyloudil mi na tváři usměv. Škoda jen, že na další příběh o Kim a její bandě musíme znovu čekat. I když... já si počkám ráda, vím, že mě Angela nezklame!

Erlif
14.08.2020 4 z 5

Musela jsem dát o hvězdičku méně, předchozí knížka byla jízda, tady mi to chybělo. Příběh nebyl špatný, četl se dobře, Angela píše krátké kapitoly, klidně i na stránku a to se mi líbí. V knize se stále něco dělo, jako vždy, ale něco mi tu chybělo. A i když dávám o hvědu méně, stále autorka patří mezi TOP oblíbence :) A že se o kousek víc zase dozvíme něco o Kim, mě potěšilo.

Pavlnka
13.08.2020 5 z 5

Výborné pokračování. A ten motiv, běhá mi mráz po zádech.

Anet2106
13.08.2020 4 z 5

Povedená kniha, i když téma mi oproti předešlým dílům nepřipadalo až tak jedinečné a překvapivé. Sledovat příběhy detektivů je ale zajímavé a takhle série je moc fajn!

Angela Marsons
anglická, 1968