Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1008 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

Janisa13
17.08.2021 2 z 5

Případy Kim Stoneove mám opravdu moc ráda, na nový příběh jsem se moc těšila, přečteno opět jedním dechem, bohužel spíš zklamání, prostředí mě úplně neoslovilo, dvojitá dějová linka mě spíš rušila. Autorka nedala čtenáři moc šancí vytypovat pachatele, tak jak to mám v jejich knihách ráda. Pro mě nejslabší článek řetězu, pardon série ....

petula22
16.08.2021 5 z 5

Opět další skvělý díl série. A opět jsem vraha neodhalila. Výborný námět, skvěle zpracovaný. Už se těším na další...

edith79
14.08.2021 5 z 5

A zase to byla pecka. Tentokrát přečteno za jeden den. Kim a její parta se zase pouští do napínavého pátrání, které je tentokrát zavádí do prostředí malých géniů. Opravdu neotřelé téma. Zároveň se v knize odehrává druhá linie, kde pátrá Kimin kolega Penn po pravdě v původně již vyřešeném případu a i tato linie je napínavá s překvapivým koncem. Naprostá spokojenost.

Agatha84
13.08.2021 4 z 5

Souhlasím s Hellou :-) Angela Marsons (a Kim) jsou zpátky v podobě, kterou známe a kterou jsme si tak oblíbili. Není to žádné světoborné literární dílo, má spoustu "ale", svůj účel ovšem po několika předchozích zklamáních splnilo znovu na výbornou.

Any26
12.08.2021 5 z 5

Ani bych nevěřila, jak moc mi Kim a lidi kolem ní chyběli... a teď zas budou chybět ... :(
Miluji styl jakým Angela Marsons knihy píše, její krátké kapitoly s otevřenými konci; neuvěřitelně zrádné, a fráze jako "poslední kapitola a dost" se bleskově překlopí na "ještě jednu další kapitolu, už fakt poslední!"
Božíínku jak já už se nemůžu dočkat dalších dílů, které mají vyjít v češtině. Vždy si říkám, co ti překladatelé celé dny dělají .
P. S. A musím souhlasit s uživatelkou Kekik, naše obálky jsou opravdu špičkové a přenádherné.

Hella
12.08.2021 4 z 5

Vypadá to, že mě pí. Marsons vyslyšela a po dvou předchozích slabších dílech tu máme zpět Kim v nejlepší formě (a ani k tomu Bryantovi tu není tak přes čáru drsná).

birgitte
12.08.2021 5 z 5

Vynikající román, můj první od této skvělé autorky, přečteno jedním dechem ...

wooloong
10.08.2021 3 z 5

Oceňuji krátké kapitoly, díky kterým se kniha dobře a rychle čte (jako vždy). Hlavní linie příběhu není špatná, ale chyběla mi možnost luštit záhadu společně s autorkou. K odhalení padoucha jsem neobjevila dost indicií, abych na něj mohla přijít sama. Problematika geniálních dětí byla ovšem zpracována velmi poutavě a zajímavě. Absolutně jsem nepochopila důvod, proč byl do děje vložen vedlejší příběh s Pennem, a i tady bylo odhalení padoucha pro čtenáře téměř nemožné. Penn najednou konstatuje, že už ví, kdo to byl, ale nějaká vodítka pro čtenáře chybí (nebo jsem možná nedávala dost pozor, nevím). Pro mě slabší příběh autorky.

Niu
10.08.2021 5 z 5

To není fér, že případy s Kim vždy tak rychle zhltám :-( :-) Super čtení, napínavé. Pro mne přestane existovat můj svět a žiju ten Kimin, Bryantův, Staceyin a Pennův. I Tiffy byla super. Námět zajímavý. Na začátku jsem se trochu zamotala s první vraždou, která mi neseděla, ale na konci vysvětleno :-) Zdá se mi, že Keates převzal trochu Kiminých vlastností. Kim v závěru byla perfektní. Teď dostal větší prostor Penn se svým nevyřešeným případem. Tož co budu číst dál? :-D

Česneksmedem
08.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Bacha! Něco vám spoilersky vykecám. Kim v tomto díle kašlala na svého psa, na skládání motorky a sex měla na nule. Má to teda vůbec cenu číst? Má. Je to vlastně dost moderní kniha, čímž narážím hlavně na závěr, kde je i hsh. Jinak být geniální dítě je naprd. Věřte či ne, ale není to závist.

Erlif
05.08.2021 4 z 5

Kim mám ráda, je záruka kvality, že to bude čtivé, to splnil i tento jedenáctý díl v řadě. Ale přesto, že se kniha dobře četla, nebylo to takové to "nedám knihu z ruky".. proto dávám o hvězdičku méně.

lalaserka
03.08.2021 5 z 5

Miluju Angelu a Kim. Další skvělá kniha. Zajímavé téma. Je hrozné že takové děti existují, nedovedu si představit jejich život
a ani život jejich sourozenců.

Refadora
03.08.2021 3 z 5

Knížky Angely Marsons mám moc ráda a jsou pro mně takovou jistotou, že se nebudu při čtení nudit. Tato nová kniha nebyla výjimkou, ale přece jen bych řekla, že byla trochu slabší než několik posledních knih série. Bavily mne díly, kde jsem se o hlavní postavy opravdu bála, nebo kde případ souvisel s událostmi z minulosti Kim a bylo v něm hodně psychologie. V tomto případě je téma zajímavé, ale nejde podle mně úplně do hloubky a není využito naplno (líbil by se mi třeba pohled pachatele/ů).
Dalším důvodem, proč nejsem z knihy úplně nadšená, může být to, že schéma vyprávění se stále znovu opakuje, i v této knize se knihou prolínají dva případy a opakují se v různých obměnách i některé slovní přestřelky mezi postavami.

INCOGNITOREADER
02.08.2021 4 z 5

Trvalo mi dlouho knihu přečíst, ale to není vina knihy.
Téma je zajímavé a líbí se mi, že není podáno jen z jedné strany a je krásně ukázané, že na věc existuje více pohledů i když je těžké jim uvěřit.
Opět tady máme dva případy, ale tentokrát je to jinak. Penn se musí připojit ke svému starému týmu a jít k soudu uzavřít jeden starší případ a Kim a zbytek jejího týmu musí řešit vraždu bez něj.
Už jsem to zmiňoval u předchozích dílů. Proč v Anglii detektivové nenosí zbraně? Docela by jim to ulehčilo práci.

hana9285
02.08.2021 3 z 5

Zajímavé téma, ale tak nějak nemastné neslané. Za mě asi nejslabší kniha od této mé nejoblíbenější autorky.

Lethania
01.08.2021 5 z 5

Už jedenáctý díl se svéráznou detektivkou Kim Stoneovou mě nepřestává bavit. Spíš naopak. Paní Marsonsová dokáže skvěle vtáhnout čtenáře do děje a nepustí ho, dokud není hlavní padouch dopaden. Tentokrát byly mé pátrací schopnosti poněkud mimo mísu. Musím ocenit i dvě vyšetřovací linie, které nám ukázaly i příběhy Kiminých podřízených. Knize to jen dodalo lepší detektivní nádech. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

happy-smile
31.07.2021 5 z 5

Sice se opakuju, ale tato série si prostě drží svoji úroveň. Docela se osvědčilo schéma, kde se jedn z členů týmu zabývá něčím jiným a dostane tak více prostoru. Tentokrát to byl Penn a místo něj dokonce přišla posila, které rozhodně nezklamala. Jsem opravdu zvědavá, na kolik dílů se s touto sérií dostaneme. :)

koki.veru
30.07.2021 5 z 5

Opět super thriller z této skvělé série. Už se opět těším na další díl. Tuhle sérii prostě miluju.

Kaja1
29.07.2021 5 z 5

Dobré počtení na letní večery. Zajímavé prostředí, kde by nikdo zločin nečekal.

Hope80
29.07.2021 5 z 5

Opět úžasný díl od Angely, není co víc k tomu říct, co díl, to pecka. Pro mě nejlepší série jakou jsem doposud četla.

Angela Marsons
anglická, 1968