Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1013 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

Jeanine8
13.07.2021 4 z 5

Kniha opět velmi napínavá, téma geniálních dětí originální a zajímavé. Pachatele jsem netušila celou dobu a to mě baví. Jen dějová linka s Pennem mě spíše rušila a obsah jsem přelétávala bez většího soustředění. Za mě by to v knize vůbec nemuselo být, ale Angela asi potřebovala mít v knize více stran :-)

RADOST
12.07.2021 5 z 5

Šrámy na duši. Na dětské duši. Nevymizí. Mnohdy rostou spolu s těmi dětmi. A nelze se jich zbavit. Nebo ano?
Skvělé pokračování série, kniha přesně pro mě. Doporučuji i vám.

Ajuszka
09.07.2021 5 z 5

Právě jsem dočetla Dětské duše. Ke knize jako takové se už moc vyjadřovat nebudu, neboť pro ty, kteří tuto sérii poctivě čtou, už nebude žádné překvapení, že to byla opět pecka.

Ale trošku to všeobecně shrnu. Když jsem před lety dostala od kolegyň v práci Němý křik, po přečtení jsem byla trošku na vážkách, nebylo to úplně čtení ze kterého bych si sedla na zadek. Jelikož jsem ale dobrá duše :D dala jsem autorce ještě šanci a poté si koupila Ďábelské hry. No a dopadlo to tak, že mám doma celou sérii.
Kim Stoneové jsem úplně propadla. Co díl, to originál, knihy se čtou samy, člověk se u nich i pobaví, protože to jejich vzájemné popichování je vážně sranda. Vážně se snažím mít knihu déle než na 2 dny ale to prostě nejde, sednete a čtěte.

gad
08.07.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení. Kdo páchá brutální vraždy bývalých dětských géniů? To musí Kim a její tým vyřešit co nejrychleji, neboť vrah nemá očividně rád prostoje. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

Peta0405
08.07.2021 3 z 5

No ne že bych to chtěla během čtení zrovna odložit, ale z celé série pro mě asi zatím nejslabší, bohužel. Nebylo to pro mě úplně ono... Tak snad další knihu zhltnu zase jedním dechem, jako všechny předchozí :-).

Kopretinka784
08.07.2021 3 z 5

Po Zlámaných kostech jsem se pustila do dalšího případu Kim. Téma života nadaných dětí a jejich osudů v dospělosti v detektivce mě překvapilo. Díky okolnostem (žádné vaření, úklid apod. ) jsem neměla problém se začíst a tajemství bylo během jednoho "čtecího" dne odhaleno. Už tedˇse těším, až bude v knihovně k dispozici nějaký další případ Kim a její party.

Katulinka69
07.07.2021 5 z 5

Souhlasím, že nejslabší ze série, ale stále za plný počet

irva
07.07.2021 5 z 5

Nezklamala, opět stejné napětí i úroveň.

Darktherka
07.07.2021

Už se těším na další díl. Tahle autorka je jistota, každý díl s Kim Stone je skvělý a přečte se jedním dechem.

Didi15
07.07.2021 5 z 5

Tato série vás nikdy nezklame , já jsem opět nadšená a jako vždy se těším na další díl . :)

Duchoslp
06.07.2021 4 z 5

Ani další díl s Kim nezklamal. Zase tady máme dvě paralelní zápletky. Kim a její tým řeší vraždy mezi génii a Penn musí najít pravého vraha u svého starého případu. Tentokrát jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

Martiiiik
05.07.2021 5 z 5

Super knížka, ostatně jako vždy :-) Zajímavé téma, o kterém člověk nikdy zas tak nepřemýšlel... Ale člověk si to umí reálně představit, že to takto může být.. a ta představa je dost hrůzná.. Vedlejší příběh byl takový neúplný, i když to hezky zvyšovalo napětí, když se jím přerušoval hlavní děj v tom nejnapínavějším :-D A už teď se těším na další knihu :-)

PéEm
03.07.2021 4 z 5

Nebylo to špatné. Ale tentokrát mi to nepřišlo na pět hvězd, bohužel. Nějak jsem nepochopila vrahův motiv, přišlo mi to docela nereálné.

SimonaP
01.07.2021 4 z 5

Knížka mě bavila, zajímavý námět nadaných dětí. Akorát mi přišel hodně zrychlený konec a i divný důvod vražd.

kolacky
28.06.2021 5 z 5

Mně se ta druhá linie s Pennem líbila. Miluju Jaspera, je to drahoušek! A Tiff-Fifi je taky skvělá. Do týmu by dobře zapadla.

Medovnice
28.06.2021 3 z 5

Asi nejslabší v sérii. Hodně rychlý a odbytý konec, paralelní vyšetřování Penna zbytečné a bez napětí. Škoda, snad se příští díl povede víc.

Mája777
27.06.2021 5 z 5

A je to, teď budu zase čekat. Tento díl se mi opět líbil, ostatně jako všechny předešlé. Z Penna se vyklubal sympaťák. A že by přibyl další člen do party? No a Kim je díl od dílu lidštější.
(27. 6. 21 - 15 484 - 40)

Jenny46
25.06.2021 5 z 5

Já jsem věrný čtenář Kim a mám ráda celou partu . ( Penn je sympatický ) Mě
kniha nezklamala a drží si stále kvalitní laťku ...
Nedokáží odolat a hned si musím novinku přečíst a zase čekat netrpělivě na další díl ;0)

nikanika17
23.06.2021 4 z 5

Knihy A. Marsons mám ráda. Jako u skoro každé delší série jde kvalita děje postupně trochu dolů a člověk už přesně ví, co může čekat, ale ještě pořád mě to baví. Děj z prostředí nadaných dětí a úvaha nad tím, jak jejich nadání ovlivňujuje život celé rodiny, je zajímavý. A narozdíl od jiných čtenářů mě nijak nerušilo ani Pennovo samostatné vyšetřování jiného případu. Tentokrát mě ale u obou dějových linií přišel dost odbytý konec. Jako by to autorku už moc nebavilo, nebo honila termín dokončení. V elektronickém vydání jsou občas nějaké chyby a překlepy. Není jich tolik jako u jiných knih, ale stejně by to bylo lepší bez nich. A ještě mě poněkud zarazil překlad Tinkerbell jako Fifinka. Kniha se odehrává v anglickém prostředí, tak proč tohle?

Šánka
22.06.2021 5 z 5

A jdeme do druhé desítky! Jdeme svižně s neotřelým námětem, lehkým napětím, občas s vtipnou hláškou, ale hlavně s tou starou známou partou, která mě stále baví.
Kim se svým týmem má od vedení nařízený odpočinkový režim, přitom mrtvých přibývá. No jak to asi s tím režimem dopadlo, nebudu psát, to by přece nebyla naše Kim, aby.... :-). Současně se odvíjí jiné dovyšetřování, na kterém pracuje její nový parťák Penn, je to spíše taková doplňková linka a podle mě by se vůbec nic nestalo, kdyby nebyla.
Dobré i tentokrát za 5*, byť jsou i díly o fous lepší, jenže tam bych potřebovala 6*.

Angela Marsons
anglická, 1968