Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1009 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

Bulldog
16.09.2021 5 z 5

Tak za mě tady Angela chytla druhý dech a po dvou předchozích slabších dílech mě tahle kniha hodně bavila a oba příběhy v ní byly zajímavé. Kim i Stacey se taky tak nějak zklidnily a už mi nelezly na nervy a dokonce musím vyšvihnout i dobrý humor.

bigben
16.09.2021 5 z 5

Mně se takhle autorka se svojí hlavní postavou prostě neomrzí...jen jsem ji dočetla, dala bych si další...

roman9276
16.09.2021 5 z 5

Paráda, tohle byla zase stará dobrá Kim! Předchozí díl mě tolik nechytl jako ostatní knihy, ale i tak to bylo super. Dětské duše mě strašně bavily a nejvíc mě baví prostředí vražd kam nás autorka bere. Umí být neotřelá a originální, vytváří skvělou atmosféru. Knihy se drží konstantně v mém žebříčku hodně vysoko, jen tak dál a šup sem s dalším dílem.

Lucka.79
16.09.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení a opět jsem s pachatelem byla úplně vedle ... ale nad tím už se vůbec nepozastavuji. Sice mi trochu vadilo přeskakování mezi případem Kim a soudním líčením Penna, ale jak se Pennův případ vyostřoval a nabral obrátky, už to bylo stejně napínavé, jako vedle ... a pak přišla na scénu Fifinka a to mě bavilo moc. Těším se, až bude další díl ...

andrea7191
13.09.2021 3 z 5

Na to, jak moc jsem se těšila na další díl, mě to trochu zklamalo. Ne, že by Kim nebo kdokoliv jiný ztratil něco ze své dravosti, ale vzhledem k tomu, že už je to 11. díl a stále je to stejné a jediné co se mění, je případ, tak už mě to tolik nefascinuje jako dříve. Stále je to pěkně čtivé, Kim je stále "Kim" a velmi mě baví, jak je celý tým sehraný a pospolitý, ale pro mě už to trochu ztrácí šťávu. Určitě si přečtu i další díl až u nás vyjde, ale už to není takové nadšení.

Trustty
11.09.2021 5 z 5

Už nemám co dodat :))
Díky Angelo :))

twiggynka
10.09.2021 5 z 5

Možná malinko slabší než ostatní knihy, ale i tak si zaslouží plný počet hvězdiček. Angela píše prostě parádně.

raty
07.09.2021 5 z 5

Ach, ty série. Přiznám se bez mučení, že tato patří k mým nejoblíbenějším. Takže, i když mi tento díl připadal o fous slabší, hodnotím vysoko. Zajímavý námět - hlavní případ souvisí s problematikou kolem zázračných dětí. Druhá dějová linie, ve které Penn řeší případ z předchozího působiště, je také dost napínavá. Pachatelé z obou případů pro mě byli překvapením. Jako celá série je i tento díl velmi čtivý a hodně těžko se odkládá.

Lindulinek
05.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha opět. U této autorky mě jen mrzí, že její knihy přečtu za dva dny. Fantastický styl psaní.

Pav
04.09.2021 4 z 5

Měla jsem trochu zmatek v postavách, ale jinak opět skvěle napsáno.

dikobraz
01.09.2021 5 z 5

Toto bola strasne nudna cast. Vlastne uplne nelogicka blbost.
Tak dobre, klamem. No, musel som uz napisat nieco ine. Stale pri tejto serii pisem, ze to bola skvela cast a to stale dookola...
Bola opat skvela a ja som velmi spokojny. Penn mal svoju linku, co bola zaujimave. Len skoda, ze sme sa nedozvedeli, ako to dopadlo s Fifi. Takze opat super!

alexis818
31.08.2021 4 z 5

Opět výborná Angela, jen jsem v této knize tak něco postrádal. I tak ale vysoká látka ctivosti. Budu se těšit na další setkání se svéráznou Kim.

rlupinek
31.08.2021 4 z 5

Další ze série případů Kim Stoneové a jejího týmu, tentokrát oslabeného o jednoho člena, který má v knize svoji vlastní dějovou linku (případ). Tentokrát se podíváme do oblasti dětské psychologie a geniálních dětí. Kniha má spád, a to nejen díky mnohdy velmi krátkým kapitolám, ale i sledováním hned dvou případů najednou. Pravdou ale je, že tento případ nebyl zdaleka tak zamotaný, jako případy jiné, tudíž si myslím, že knížka nedosahuje takových kvalit, jako jiné, ale na další si určitě počkám. Co mě ale zaujalo, to je použití slovesa "dštít" ve větě: "Upírala oči plné nenávisti na manžela a dštila jed" - zde si paní překladatelka opravdu pohrála. Rád bych věděl, jak tato věta zní v originále...

TheEvelyn
28.08.2021 4 z 5

Mě prostě nepřestávají případy s Kim Stoneovou bavit. Obě dvě dějové linie mi přišly něčím zajímavé, nicméně možná mi tam něco chybělo, ale nevím co. Každopádně i nadále budu autorce zachovávat přízeň a budu se těšit na další případy Kim Stoneové a jejího týmu.

boruf
24.08.2021 4 z 5

Opět napínavé a pohodové čtení.
Strávil jsem s touto sérií příjemný měsíc. Bohužel je tomu už konec (aspoň než vyjde další díl, doufám).

katka134
23.08.2021 4 z 5

Zajímavý díl s napětím tentokrát hodně lehkým.
Spíš vede k zamyšlení jak přistupovat k nadání svého potomka.

JitkaHambi
23.08.2021 4 z 5

Prostě Kim!Všechny knihy jsou úžasné, i tato mě velice bavila a už se těším na další :-)

MoireDeTardis
21.08.2021 3 z 5

Klasická Marsonsová. Ráda Ráda si ji přečtu kdykoliv, líbí se mi postavy, jejich problémy a vývoj, má fajn zápletky. Zajímavé téma. Kniha pro mě ale ze série nijak zvlášť nevyčnívá, Angela si drží svou kvalitu.

studentice
21.08.2021 4 z 5

Bylo příjemné se znovu setkat s mými oblíbenými postavami, ale souhlasím s přechozími komentáři, že by stačil jeden hlavní případ více rozpracovaný.

certik003
21.08.2021 4 z 5

Tentokrát možná víc než detektivku oceňuju prostředí, v kterém se odehrávala. Mám ráda, když se při čtení románu dovím něco nového, líbí se mi, že líčí jejich pocity, to jak se na ně dívá okolí. Tentokrát mě ze začátku dost nudila linka s Pennem, i když rozuzlení jeho vyšetřování už bylo ok.

Angela Marsons
anglická, 1968