Labyrint tajností

Labyrint tajností https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458583/bmid_labyrint-tajnosti-ALb-458583.jpg 5 350 93

Na amišské farmě rodiny Gingerichových dojde uprostřed noci k požáru, při němž shoří stará stodola. Jako by to nebylo dost zlé samo o sobě, zjistí zoufalí rodiče, že jejich nejstarší syn Daniel někam zmizel. A hasiči najdou v troskách stodoly lidské ostatky. Případu se ujímá Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení Painters Mill, do jehož jurisdikce farma spadá. První zprávy nevěstí nic dobrého – požár s největší pravděpodobností založil někdo úmyslně. Pitva navíc prokáže, že ve stodole skutečně uhořel Daniel Gingerich. Kate se pouští do vyšetřování vraždy mladíka, na nějž všichni, kdo ho znali, pějí jen samou chválu. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, a náčelnice z letmých náznaků mezi amišskou komunitou odkrývá jedno strašlivé tajemství za druhým…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

A Gathering of Secrets , 2018

Evaho73
31.01.2023 5 z 5

Keďže v tejto časti Kate prekonáva aj mačku, ktorá ma deväť životov, prijala som svoje vnútorné rozhodnutie: "Túto sériu budem hodnotiť obdobne ako hodnotím ženské romány, t. j. ako rozprávku pre dospelých."
To znamená, že odteraz hodnotím iba čitateľskú atraktívnosť, ale nie reálnosť.
Takže tento diel u mňa opäť získava 5* = super rozprávka pre dospelákov.
:-)))

zdehan
11.01.2023 5 z 5

Další vyborná detektivka která se čte sama.

Jenny46
25.11.2022 5 z 5

Další případ Kate děj opět napínavý - knihy si šetřím je to skvělá série ...

Janaves
13.09.2022 5 z 5

Skvělé. V knihovně mám objednané další knihy s Kate.

čef
07.09.2022 4 z 5

Série se mi už trochu okoukala, život amišů již pro mne není takovým překvapením jako na začátku. Nicméně jako detektivka to pořád ještě jde, příběh je vyprávěn profesionálně velmi dobře s napětím a vyvrcholením na konci. Mezi ostatními díly se tento určitě neztratí.

Kopretinka784
19.08.2022 5 z 5

Skvělé čtení, jestli se to k tragickému příběhu dá napsat. Ale četlo se to samo. Nemůžu se zbavit dojmu, že už jsem něco podobného četla a tak mám v plánu pustit se do dalších příběhů této série. Jako vždy se mi u sérií dostane do ruky až několikátý díl. A tak se v závislosti na nabídce knihovny (dostupné - nedostupné) těším na další případy. Ovšem musím si je dávkovat pozvolna, protože jakmile přečtu víc knih od jednoho autora za sebou, děje mi pak splynou v jeden. A já už nevím, o čem která kniha byla. A to je škoda.

moudivlacek
08.07.2022 5 z 5

Příběh, který se postupně vyvíjí v jiný. Na začátku velká tragédie - vražda mladého amiše Daniela. Kate se do případu pustí s plnou parou. Jenže najednou ten případ není tak jasný, jak se zdál. Zlo dokáže mít různé tváře a většinou není na první pohled vidět. Kate si díky tomuto případu připomene svou temnou minulost a své pocity. A je tu pro ni její přítel John Tomasetti, který moc dobře ví, co s Kate tento příběh dělá. A zas je tu otázka, kdo je oběť? Jenže - jak se zmiňuje Kate, dodržovat zákony má platit pro všechny.... I když je to někdy hodně těžké....
Velice emotivně silný příběh. Už se těším na další příběh Kate a hlavně na její velkou oporu - Tomasettiho.

lenysek69
30.05.2022 5 z 5

Tenhle příběh mě opravdu strhl do děje a bavilo mě to od začátku až do konce.. Případy Kate a Johna jsou prostě perfektní

krevetka79
29.05.2022 5 z 5

Opět parádní zážitek...
Ze začátku jsem měla až husí kůži ....Brr...
Ale jak jinak než opět parádně napsaný příběh, kde nechybí napětí a propletenec osudů...
I "nesmrtelná" Kate mě baví, jinak by série nemohla pokračovat:-)
A jako odlehčení je vyvíjející vztah s Tomasettim :-)
Zhltnuto za víkend.

hanzmb
27.05.2022 5 z 5

Sice se mi nejvíc líbila Kate v období vysedávání po barech a poslouchání rockové muziky, ale i tahle skoro paní Tomasettiová má něco do sebe. Autorka je stále více a více vypsanější a vůbec ji nedochází (naštěstí pro nás) nápady na perfektní zápletky. K tomu Amišové a nezbývá než dát plný počet bodů. A těšit se na příští příběh.

muchomurka
17.05.2022 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla zase rozečíst, což mě poslední dobou trápilo. Ale zkusila jsem si v knihovně půjčit osvědčenou autorku, jejíž knihy jsem vždy zhltla. A zabralo to. Napínavý příběh mě nutil číst dál a dál. Sice si s postupujícími díly říkám, že za chvíli v té malé komunitě nikdo nezůstane, ale na čtivosti to nic neubírá.

ArwenAragorn
14.05.2022 4 z 5

80%

Další výborný díl s náčelnicí Kate. Tato kniha se mně líbila trošičku méně než ty, které jsem četla před ní. Proto jdu s jednou * dolů. Ale určitě ji doporučím.

orinka3
26.04.2022 2 z 5

Detektivka z prostředí Amišů rozhodně určená ženám. Dobrý popis života uvnitř komunity, trochu zamotaný případ zasazený do neustálého psychologizování, sebezpytování vyšetřovatelky a pro poučení čtenářů skoro na každé straně kurzívou jazyk Amišů. Uznávám čtivost, ale pro mě hodně řídký děj zavinil, že nemůžu hodnotit lépe.

pepa4081
03.03.2022 3 z 5

Po delší přestávce jsem si vypůjčil další díl amišské série. Bohužel mám najednou pocit, že „už jsem to četl.“ Pro ty, kdo nečtou sérii popořadě, je dobré, že se dozví něco o životě a náboženství amišů, ale já se to dozvídám už po desáté. Jinak se knížky paní Castillo čtou velmi dobře. Pro mne jsou to slušné detektivky, dobré pro chvíle odpočinku, nicméně nemám potřebu číst je opakovaně.
Uspokojivé.

janastok
20.02.2022 4 z 5

Opět velmi čtivá a napínavá detektivka. Protože nečtu sérii najednou, tak mi moc nevadí, že se situace hodně opakují a ani Kačina nesmrtelnost. Asi by mě paní spisovatelka hodně překvapila, kdyby se Kate v příštím díle neocitla v smrtelné nebezpečí, či nedostala nabančíno. A Amišské řady se dále povážně zmenšují.

Sacinka
19.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha, četla se jedním dechem. Ovšem jako každý díl v této sérii. Tohle je jeden z nejlepších dílů. Postupné odkrývání pravdy a překvapivé vyvrcholení na závěr. Prostě opět pecka!

Pavlina50
18.02.2022 5 z 5

Co se ještě napsat o další knize Lindy Castillo? Myslím, že kdo čte celou tuto sérii a chce ji nějak komentovat, zákonitě se už musí opakovat. Všechny tyto knihy jsou si totiž tak moc podobné, ale naštěstí jen v tom dobrém slova smyslu.
Všechny mají a obsahují naprosto stejné prvky: netypické prostředí amišské komunity, napětí, spád, absenci hluchých míst, zvraty, samotnou hlavní hrdinku v nebezpečí i překvapivý závěr mající dostatečnou míru uvěřitelnosti. Prostě zatím jsem ze žádné z těchto knih nebyla zklamaná. Jediné, na co si trochu dávám pozor, je to, abych knihy četla s určitým časovým odstupem. A věřím, že takto se mi určitě tou svou podobností nemůžou omrzet.
I tato kniha mezi ty předchozí rozhodně zapadla. Bylo tam opět vše, co jsem očekávala. Od prvotní zápletky až po finální pointu jsem knihu opět hltala.
Tato série je prostě opravdu velmi návyková.
…O opět krásně vyvedené obálce je znovu hovořit už asi zbytečné také.

Pet13
02.02.2022 5 z 5

Za mě výborná kniha. Napětí až do konce, závěr nečekaný, překvapivý. Určitě budou následovat další autorčiny knihy.

lucie2371
11.01.2022 5 z 5

Toto byla moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i její další knihy!
Děj plynule ubíhal, nebyla tu žádná nezajímavá „omáčka" okolo a autorka šla přímo k věci!
Moc pěkně to bylo napsáno.

zdendula31
05.01.2022 5 z 5

Opět vynikající...jako všechny ostatní autorčiny knihy.