Labyrint tajností

Labyrint tajností https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458583/bmid_labyrint-tajnosti-ALb-458583.jpg 5 350 93

Na amišské farmě rodiny Gingerichových dojde uprostřed noci k požáru, při němž shoří stará stodola. Jako by to nebylo dost zlé samo o sobě, zjistí zoufalí rodiče, že jejich nejstarší syn Daniel někam zmizel. A hasiči najdou v troskách stodoly lidské ostatky. Případu se ujímá Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení Painters Mill, do jehož jurisdikce farma spadá. První zprávy nevěstí nic dobrého – požár s největší pravděpodobností založil někdo úmyslně. Pitva navíc prokáže, že ve stodole skutečně uhořel Daniel Gingerich. Kate se pouští do vyšetřování vraždy mladíka, na nějž všichni, kdo ho znali, pějí jen samou chválu. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, a náčelnice z letmých náznaků mezi amišskou komunitou odkrývá jedno strašlivé tajemství za druhým…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

A Gathering of Secrets , 2018

WaN635
28.03.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než dat plný počet hvězdiček. Kniha se nedala odložit,přečtená na jeden zátah. Kate mám ráda, její postava se vyvíjí a její vztah s Johnem klape.
Těším se na další díl

alzbeta4340
25.03.2021 5 z 5

Napínavé a velmi čtivé, tak jak je u Lindy Castillo zvykem. Přečetla jsem v podstatě na jeden zátah. Autorka vymýšlí těžké zločiny, ale naštěstí už upustila od jejich podrobných popisů, což je k dobru věci.
Přestože je Labyrint tajností už desátou detektivkou z amišského prostředí, dal by se číst i samostatně. Pokud tedy tuto sérii neznáte, zkuste - stojí za přečtení!

Johana
25.03.2021 4 z 5

Slupla jsem to jako malinu, na jeden zátah. Paní spisovatelku Castillo mám přečtenou skoro celou a řekla bych, že tahle detektivka je jedna z jejích lepších, vřele doporučuji. Jenom ta osobní linka příběhu mne trochu rozptylovala - proto ubírám jednu hvězdičku, přeci jen idylka Kate a krásného Tomasettiho je už taková červená knihovna, až trochu trnou zuby. Ale někdo to má zase rád...

ddkk
23.03.2021 5 z 5

Linda Castillo nezahálí. V češtině je to už 10. pokračování amišské série, dalších pět (!) zatím autorka stihla vydat v angličtině. A přesto se jí stále daří držet nastavenou laťku případů Kate Burkholderové na velmi slušné výši - pokud si odmyslíme fakt, že ohijskou amišskou komunitu už pořádně zdecimovala :-)

V tomto díle není až do úplného konce nic tak, jak to vypadá. Dokonce ani závěrečné rozhodnutí Kate, jak s případem nakonec naložit, není vůbec jisté. Ale buďme v klidu, samozřejmě se zase rozhodne správně. Nečekala jsem žádnou krvelačnou akci ani hrůzostrašné scény, a taky to tak bylo. Kromě úvodní části hořící stodoly Kate poměrně poklidně a trpělivě vyšetřuje kdo, jak a proč stodolu zapálil a kdo je skutečně do zločinu zapletený. Ovšem představa ohnivého pekla byla pořádně hrůzná...

Velmi slušné, doporučuji.

Knižní střípky
22.03.2021 5 z 5

Toto je již desátý díl a já jsem prozatím nenarazila na jeden jediný, který by mě nebavil. Je to jedna z mých nejoblíbenějších thrillerových sérií, ozvláštněná zajímavým prvkem amišské komunity. Každý nový díl zhltnu prakticky na posezení a na konci si vždy řeknu - už aby byl zase další, tak strašně moc ráda se vracím do tohoto malého amerického městečka Painters Millu za mými dnes již dobrými přáteli a sleduji s velkým očekáváním, ale i obavami, co si pro ně autorka zase připravila za nebezpečí a nové případy. Takže co říci závěrem – už aby byl zase další díl!

RADOST
22.03.2021 5 z 5

Ani desátý díl nezklamal. Opět dobrý příběh i náhled do myšlení amišské komunity. Zabývá se otázkou, zda je správné či alespoň omluvitelné vzít spravedlnost do vlastních rukou.

JustWomen
20.03.2021 5 z 5

Vždycky se těším na další díl, ale říkám si, že to už určitě bude pořád stejné, ale není !!! A je to tak čtivé, je tam tolik pokory a tolik zla. Tak zase za 5.

rumova_kulicka
20.03.2021 4 z 5

Kate už podesáté, ale stále si drží laťku. I když mě tento díl nebavil tolik jako ty předchozí, konec překvapil a tak dávám vysoké hodnocení. Kate s Tomasettim jsou mí oblíbenci a budu se opět těšit na další díl.
Souhlasím s komentářem pode mnou, těch chyb/slov navíc je tam poměrně dost...

INCOGNITOREADER
18.03.2021 4 z 5

Jedná se už o desátý díl v sérii. Kde sledujeme policejní náčelnici Kate, která bývala amiška.

Nemůžu ani popsat jak jsem se na další díl těšil. Sérii mám moc rád a doporučuji ji kudy chodím.

V tomto díle se jedná o požár amišské stodoly kde se následně najdou lidské ostatky.

Začátek knihy nám ukáže více detailů jak už je v sérii zvykem. Potom už se Kate ujímá vyšetřování.

Je zde hodně postav a je tak problém odhadnout kdo může za tím vším být.

Navíc nic není tak jednoduché jak to vypadá a postupem času vyplouvají na světlo další a další tajemství.

Amišská komunita je nesmírně zajímavé prostředí a jejich uzavřenost a zatvrzelost bohužel může někdy dost ubližovat i když to tak není míněno aspoň v počátku.

Kniha se mi opět moc líbila. Rychle se čte. Jen jsem ji prolétnul.

Jediné co mě mrzí je množství chyb, které zde jsou. Hlavně se jedná o chybějící slova nebo přebívající "se". To se dost opakovalo.

Arsi
16.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá Kate. Napínavé od začátku do konce. Moc pěkná série.

Agatha84
16.03.2021 5 z 5

Nemohu si pomoci. Přestože autorka pokračuje v psaní dle určité šablony, jsem aktuálně nekriticky nadšená.

kolacky
15.03.2021 5 z 5

Kate mám ráda, je chytrá i citlivá a dokáže to zkombinovat.

Medovnice
11.03.2021 5 z 5

Mám ráda Kate. Nikdy nezklame. Žádné potoky krve, napětí tak akorát. Prostředí amišů hodně zajímavé. Kate je fajn vyšetřovatelka a narozdíl od současného trendu žádná závislačka na alkoholu atd. Prostě příjemná kniha se zajímavým námětem.