Ztracený svět

Ztracený svět https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45078/ztraceny-svet-podivuhodna-vyprava-profesora-challengera-do-praveku-45078.jpg 4 533 88

Dobrodružný vědecko-fantastický příběh o výpravě profesora Challengera do Jižní Ameriky, na území, kde se zachovaly pozůstatky druhohorního života. Čtyřčlenná výprava ve složení profesor Challenger, profesor Summerlee, lord John Roxton a novinář Edward Malone se vydává do Jižní Ameriky na území "Neznáma", aby zde prozkoumala místo, kde dosud žijí druhohorní živočichové. Jejím hlavním cílem je přivézt do Londýna dostatečně přesvědčivé důkazy o existenci tohoto života. Zprávu o výpravě přináší reportér deníku Daily Gazette Edward Malone, který posílá po místních Indiánech průběžné zprávy do redakce v Londýně. Cesta opravdu není jednoduchá, výprava zažije mnohá dobrodružství a několikrát se ocitne v ohrožení života. Všichni se však vrátí v pořádku zpět do Londýna a podaří se jim splnit cíl své cesty... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Lost World , 1912

bogi
29.03.2013 4 z 5

Dnes již jistě kultovní kniha, u které asi každý ví, o čem asi je. Ale i když si děj dokážete představit, stejně vám její čtení přichystá mnoho skvělých okamžiků, při kterých byste (s trochu větší špetkou fantazie) dokázali uvěřit tomu, že se může jednat o pravdivé zážitky. Mimochodem jedná se o oblast, o které píše známý český záhadolog Jaroslav Mareš (jak zde již naznačil kacaabba).

kacaabba
25.02.2013 4 z 5

Kniha byla inspirována skutečnými zvěstmi vojenského plukovníka, který v oblasti Stolových hor operoval. Doyle se s ním po jedné z přednášek blíže spřátelil a vyzvídal další podrobnosti o zprávách hovořících o tom, že v tomto \"ztraceném světě\" byly opakovaně zahlédnuta prehistorická zvířata. Živá, samozřejmě. O tom, že to základ pro román nebyl pouhým výplodem autorovy fantazie se můžete dočíst i v knize Kurupira, zlověstné tajemství. S vývody a domýšleními autora osobně nesouhlasím, ale nasbíraný materiál na danou látku je pro nadšeného čtenáře Ztraceného světa jistě zajímavý.

aychend
10.02.2013 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, pokud bych ji však měla srovnávat s Jurským parkem od Crichtona, hodně za ním pokulhává. Nápad je to dobrý, popis amazonského pralesa mě zaujal snad víc, než náhorní plošina, počet druhů dinosaurů mě ale zklamal. Asi mám pořád v paměti legendární filmovou Cestu do pravěku a chyběly mi tam ty obrovské přesličky a tyranosaurus. :-D

Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Dlouho jsem váhala, jestli dát plný počet hvězdiček nebo ne. Nakonec jsem se rozhodla jen pro čtyři a to hlavně kvůli začátku knihy. Když jsem začala číst, docela jsem se nudila. Připadalo mi, že faktu, že profesorovi Challengerovi nikdo nevěří, autor věnoval příliš mnoho stránek, které příběh akorát natahovaly, ale nic podstatného k němu nepřidaly. Zato když samotná výprava konečně začala, knihu jsem nedala z ruky a hltala stránku po stránce a čekala, co se ještě přihodí a jak to všechno dopadne. Líbilo se mi i závěrečné shrnutí příběhu, které bylo rozsahově tak akorát. Kdyby takový byl i úvod, s plným hodnocením bych neváhala.

em54
18.10.2012 5 z 5

No jasně! Vyloupla se tu nečekaně (pro mě) knížka, kterou jsem zbožňoval, kdeže ty jarní sněhy jsou... Doporučuju a souhlasím se Shimarghem ...

Martin_Happy
18.10.2012 5 z 5

Nečekaně mne to bavilo, znám několik filmů a seriál a četl jsem i část komiksu, ale kniha je prostě originál

Shimargh
10.08.2012 5 z 5

Šťavnatá a brilantní kniha.

Langosh
09.08.2011 4 z 5

Pěkná, byť malá kniha, začátek trošku nudný a zdlouhavý, úvodse měl víc zkrátit a vletět rovnou do akce! Čekal jsem i víc střetů s dinosaury, ovšem válka s opolidmi byla napínavá.