Příběhy nečekaných konců

Příběhy nečekaných konců https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2604/bmid_pribehy-necekanych-koncu-2pX-2604.jpg 4 323 43

Roald Dahl nabízí v tomto povídkovém souboru šestnáct příběhů, opředených překvapivou zápletkou a vždy zakončených netušeným až mrazivě překvapivým rozuzlením. Každá z nich představuje dokonale vystavěnou literární stavbu okořeněnou notnými dávkami kultivovaného černého humoru, všemu však dominuje především motiv deziluze – motiv věčného rozporu mezi lidským snažením a jeho výsledky. Nejde zde o složité umně vykonstruované absurdity, nýbrž o anekdotické příběhy, které odrážejí každodenní běžné situace, které jsou pouze důsledně dovedeny k logickému vyvrcholení. A je-li nakonec výsledkem tohoto logického pochodu absurdita, pak je to absurdita zcela zákonitá a nevyhnutelná.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Volvox Globator

Tales of the Unexpected , 1979

Šárkaxx
04.06.2018

Kdo má rád suchý anglický humor, ten určitě neprohloupí.

Měňavka
27.10.2017 5 z 5

Tak hlásím - mám nového oblíbeného autora!Výborné povídky, styl psaní, nápaditost, překvapení na konci.... Nemůžu se dočkat až se pustím do další knížky!Moc mi to připomnělo mé oblíbené ZLATO od Dana Rhodese :)

Schullerka
08.07.2017 3 z 5

Soubory povídek se hodnotí špatně. Každá povídka se člověku líbí jinak, takže se moc nedá kniha hodnotit jako celek. Musím ale říct, že Roald Dahl mě jako spisovatel oslovil a jeho styl mě zaujal a bavil. Hodlám se postupně pročíst všemi jeho sbírkami a pak se možná pustím i do jeho tvorby pro děti.

Za mě byly nejlepšími povídkami Sekáč Foxley, Skopové na porážku, Edward Přemožitel. Ne všechny povídky byly opravdu nečekaných konců, ale rozhodně na každém byl nějaký zvrat, ať už ho čtenář čekal nebo nečekal. Naprosto mě zarazila povídka Mateří kašička.. no nebylo mi z toho úplně dobře. :D Rozhodně ale měl autor originální nápady, nic podobného jsem ještě asi nečetla. Za mě rozhodně super. :)

rajen
11.01.2017 3 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala v rámci výzvy 2016, jinak povídky nečtu. No a ověřila jsem si, že povídky nejsou opravdu můj šálek kávy. Nebaví mě začínat ve stejné knize co chvilku znovu od začátku. Ráda se do děje ponořím a prožívám s hrdiny kus života. Tyto krátké úrývky prostě nejsou pro mě. Nicméně, četly se mi dobře. Některé dokázaly opravdu pobavit, jindy se už konec dal tušit hodně předem. Nakonec jsem ani nestihla knížku zařadit do výzvy, škoda.

mariadra
17.09.2015

Výborné poviedky, mám rada tohto autora.

wooloong
04.08.2015 5 z 5

Výstižný název pro mistrovské kousky od skvělého spisovatele.

SladkaK
14.10.2014 5 z 5

Opravdu necekane konce, ktere v prubehu cteni pohlti, nenechaji popadnout dech a v zaveru vam jej vyrazi.

sporran
16.09.2014 3 z 5

Zprvu mě docela bavila. Ale některé příběhy mi přišly už opravdu hodně přitažené za vlasy. Možná až trochu nudné a mám i pocit, jestli už jsem někde podobný nezaslechla. Autor se někdy až příliš zaobírá takzvaným uvedením do děje, jindy zase naopak nezaobírá a mohl by.

AlenaV
29.07.2014 5 z 5

Bezva povídky, opravdu s nečekaným koncem. Doporučuju.

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Perfektní knížka. Sice některé povídky jsou i v "Jedenadvacet polibků", ale stejně si to přečtu zas.

Karcoolka2210
15.01.2014 5 z 5

No musím povedať, že keď som na túto knihu narazila v antikvariáte, tak som si povedala- Á, Roald Dahl, to kúpim pre synovcov a netere a budem im čítať. No, to by asi nedopadlo dobre, keďže všetci majú menej než desať rokov ;) No pre mňa to bolo skvelé čítanie. Naozaj nečakané konce. A aj keď väčšina hlavných hrdinov v jednotlivých prípadoch si možno zaslúžili koniec, aký sa im ušiel, niektorých mi bolo naozaj ľúto. Odporúčam :)

mysiacik
25.07.2013 4 z 5

Poviedky nečítam, urobila som výnimku a urobila som dobre! Niekde o niečo slabšia pointa, ale inak sa kniha číta sama. To, že ide o poviedky, je výhodou najma v tom, že možete kedykoľvek knihu nechať odležať a znovu sa k nej vrátiť.

šmudlík
15.07.2013 4 z 5

Super čtení, zabávné vtipné a opravdu nečekané!

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

Nečítam často poviedkové knihy, ale raz za čas sa do nejakej pustím a musím uznať, že čo sa týka poviedok Roalda Dahla, sú to snáď tie najlepšie, čo som kedy čítala. Autor píše neskutočne dobre a veľmi pútavo. A tie konce sú naozaj nečakané. Kniha nielen pre milovníkov poviedok. Myslím, že zaujme každého, kto má rad kvalitnú literatúru.

EvaJ.
02.05.2013 1 z 5

Nejvíc se mi líbila první povídka. Ostatní, jak která. Na oddech nebo na cesty dobrý.

miawallacova
10.01.2013 5 z 5

výborné, čtivé, chytré a vtipné

julika
29.12.2012 4 z 5

Příjemné čtení......Hlavně ji můžete kdykoli odložit a později se k ní vrátit.

Lucretat
04.07.2012 5 z 5

Vřele doporučuji tuto sbírku skvěle napsaných příběhů. Pravda, některé mají tu pointu slabší, u jiných zas její vychytralost oceníte, ale celkově je tento soubor opravdu zážitkovým dílem. Toto bylo mé první literární seznámení s panem Dahlem a už se nemůžu dočkat, až se setkáme znovu.

Kermisee
02.01.2012 5 z 5

Co příběh to nečekaný konec. Opravdu naprosto geniálně vystavěný soupis. Některé byly lepší, některé horší, ale všechny byly skvělé. U mě nejvíce vyhrál příběh "O kýtě", jak tomu říkám já. Tento konec se mi zdál asi nejironičtější a opravdu nečekaný! :)

Azizi
18.06.2011 5 z 5

Šokujúce ukončenia, dych vyrážajúca vypointovanosť jednotlivých príbehov a úžasný štýl písania. Dokonalá ukážka toho, ako majú poviedky vyzerať. Naprosto skvelé! A úplne to isté môžem napísať ku každej poviedkovej knihe tohoto autora, keďže takmer všetky jeho poviedky sú geniálne.