Jednooký král Václav I.

Jednooký král Václav I. https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184809/jednooky-kral-vaclav-i-184809.jpg 5 705 89

Přemyslovská epopej série

Druhá část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době Václavova dětství, kdy Přemysl I. Otakar bojuje o uznání svého sňatku s Konstancií Uherskou a tím také o legalizaci nástupnických práv malého Václava. Přikloní se na stranu císaře a konečně získá definitivní potvrzení královské koruny Zlatou bulou sicilskou. V té době se malý Václav octne po jeho boku a učí se vládnout. Po smrti svého otce je i on korunován českým králem, ale je přesvědčený, že vládnout musí jinak. Začne budovat okázalý královský dvůr, obklopí se rytíři a umělci. Jeho politickým snem je získat rakouské země, s nimiž po celé desetiletí válčí, a když své plány konečně završí sňatkem svého nejstaršího syna, jeho syn Vladislav umírá. Druhý díl tetralogie končí tím, že Václav prohlásí za svého nástupce druhorozeného syna, budoucího krále Přemysla II. Otakara. - Titul vychází při příležitosti 800. výročí Zlaté buly sicilské 1212-2012.... celý text

Yorika
22.05.2013 4 z 5

Tento král možná neměl tak zajímavý a bouřlivý život jako jeho otec,přesto však kniha je napsána tak poutavým způsobem,že se čte doslova sama.Pan Vondruška opět nezklamal.

Macek58
12.05.2013 5 z 5

Klasický Vondruška, vynikající čtení, přečtené jedním dechem. Už netrpělivě čekám na další díl epopeje.

Pet007
11.05.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, je sice hodně obsáhlá, ale četla se dobře.

vincek1
13.04.2013 5 z 5

Právě jsem dočetl. Kniha mě opět nezklamala. Prostě pan Vondruška to umí!!! Takovýmto způsobem "podávat" dějiny je podle mého něco co musí každý čtenář a zájemce o naše dějiny ocenit. Kniha je poutavá od začátku do konce a navíc, jak je také uvedeno v jednom komentáři, člověk si díky objemnosti i zacvičí. Doporučuji a už se těším na další část, která by měla vyjít v květnu.

květina12
19.03.2013

květina12

Poutavě zpracované politicko historiclé období12. a 13. století nejen v Čechách a na Moravě, ale také v souvislosti s vládou silných Štaufů a papežových zájmů. Těším se na další díl.

mfe
16.02.2013 4 z 5

Perfektně a čtivě zpracované historické období vlády Václava I.

kristian13
15.01.2013 5 z 5

Trochu bolí ruka od držení knihy, ale souhlasím že takhle těžké historické téma zpracovat tak, aby se do dobře četlo a ještě si člověk o té době něco zapamatoval je umění.

Dandulka
04.01.2013 5 z 5

Super čteníčko, zpracovat takhle těžké téma aby to bylo čtivé, to je umění!Doporučuji!

vitavita
12.09.2012 3 z 5

Tradičně výborná kniha, kterou si každý odivovatel děl V.V. rád přečte a nejen on.