Prázdné místo

Prázdné místo https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145208/bmid_prazdne-misto-pRg-145208.jpg 4 1708 406

Když Barry Fairbrother ve svých čtyřiceti letech náhle zemře, městečko Pagford je v šoku. Pagford je na první pohled ztělesněním anglické idyly, s dlážděným náměstíčkem a prastarým opatstvím, ale za hezkými fasádami domů probíhá válka. Bohatí válčí s chudými, mladí se svými rodiči, manželky s manžely, učitelé s žáky... Pagford zkrátka není takový, jak vypadá. A prázdné místo, které zbylo v městské radě po Barrym Fairbrotherovi, zaviní největší válku ze všech.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Casual Vacancy , 2012

Sova15
06.06.2018 4 z 5

Dobré oddychové čtení. Líbilo se mi.

JIVaJaH
30.05.2018 2 z 5

Kniha s roztahaným dějem nebo spíš nedějem. Zkusila jsem autorku ještě jednou po H.Potterovi. Tam se mi také rozvleklost nelíbila. Ohromné množství postav, ve kterých se čtenář vlastně neorientuje do tří čtvrtin knihy. Zájem ve mně nevzbudil ani Duch zemřelého a to zvláštně nahnané napětí na konci? Můžu jen tedy poděkovat za jedno- definitivně jsem přesvědčena, že tato autorka ne.

NymphMaeve
14.03.2018

Nebudu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla. Hrozně jsem se na ní těšila, ale po asi 150 stránkách jsem toho nechala. Příběh je příšerně moc obsáhlý, těžko se v něm orientuje, mnoho postav a děj jako takový prakticky žádný - uvědomuju si, že kdybych to asi dočetla, tak možná změním názor, proto nehodnotím hvězdami.

Dagros
21.02.2018 4 z 5

Čtivá knížka, kterou jsem za chvilku přečetla a bavila mě. Akorát mi trvalo delší dobu, než jsem se zorientovala v postavách.

TamaraKrejčí
06.02.2018 2 z 5

Na mě příliš obsáhle, obkecané. Jedna drbárna. Ne, tohle mi nesedlo..

monika0356
02.02.2018 4 z 5

Nevím zda můžu říct že se mi vyloženě kniha líbila, protože chvilkama když jsem četla, tak jsem si říkala o čem to vůbec je, ale nakonec mě to upoutalo a dočetla jsem a můžu říct, že nebyla špatná :)

MT23
25.01.2018 4 z 5

Čtivá knížka, dlouho jsem však měla problém zorientovat se v postavách.. Bylo jich tam hrozně moc.. :)

deedulka
15.01.2018 2 z 5

Pro mne zklamání. Děj mne vůbec nebavil a přelouskala jsem to s obtížemi. Rozjelo se pořádně asi posledních 30 stran, což je při oblíbenosti autorčina enormního počtu stránek celkem tragédie. Také se mi docela s nelibostí četlo o sexuálních choutkách teenagerů a k tomu ty jejich vulgarismy. Čekala jsem něco na způsob Cormorana Strika, ale toto mne svou plytkostí hodně rozčarovalo.

Květ
28.12.2017 4 z 5

J. K. Rowling tentokrát pro dospělé a mně se to líbilo. Harryho Pottera nemusím, ale Prázdné místo mě nezklamalo. Odpočinková, nenáročná četba, musím uznat, že autorka je skvělá vypravěčka, člověk se ani nenaděje a 500 stran je pryč.

Šárka_D
06.12.2017 4 z 5

Prázdným místem Rowlingová dokázala, že není "jen" spisovatelkou Harryho Pottera, ale že umí napsat i silný společenský román. Navíc jí ho věříte - při surovém popisu reálií nižší sociální vrstvy si říkáte, že ona to prostě dokonale zná, k tomu je výborná pozorovatelka lidských povah.
Nejpřekvapivější byla závěrečná katarze - postava, která nakonec zaplnila ono "prázdné místo" po zesnulém Byrrym Fairbrotherovi.

Makaja
19.11.2017 3 z 5

Mno, začínala jsem třikrát, abych se zorientovala. A ani potom nic moc, zato postav zbytečně moc. Sice to vykreslení jednotlivých postav a vlastně i celého města je bravurní, nicméně trvám na tom, že postav je prostě moc. Ke konci ( když už jsem s každou novou kapitolou nemusela přemýšlet, o kom to vlastně je) jsem si konečně začala čtení užívat. Trochu mi to přišlo, jakože čím víc stránek, tím líp..... za mě teda ne, první půlka byla stejně celkem nuda, takže kdyby se smrskla knížka do tenčího formátu, možná by získala grády dřív než v úplném závěru.

Jelen51
07.11.2017 4 z 5

Od knihy jsem nic extra nečekala (detektivky byly pro mě zklamáním) ale musím říct, že mě kniha vážně vtáhla do děje. Pěkně vykreslené malé městečko s obyvateli a jejich problémy. Moc se mi to líbilo.

mallamut
05.11.2017 2 z 5

Ač jsem se moc snažil nikdy jsem nedokazal tuto knihu dočíst. nedokáže si mě udržet

LaMila
28.10.2017 5 z 5

Přečtená doslova jedním dechem, skvělý popis postav. Jedna z mála spisovatel/ek-ů kteří se dokáží odpoutat od dřívější tvorby a napíší něco zcela odlišného.

KSarlota
23.10.2017 2 z 5

Kniha mě začala bavit až někde od poloviny, Konec mě překvapil

trillobit89
18.10.2017 5 z 5

Myslím, že kdyby knížku stejně jako Volání kukačky napsala Rowlingová pod pseudonymem, lidé by k ní přistupovali jinak. Takhle se asi spoustě lidí stane, že nedokážou z hlavy vyhnat Harryho Pottera.
Mě tahle knížka velmi nutila k přemýšlení. Autorka se tam opírá do pro mě zajímavých témat. Dovedla jsem si představit i to, co v knížce vyřčeno vůbec nebylo. Já bych knížku určitě doporučila, ale spíš někomu, kdo má rád třeba řekněme psychologické romány.

whiolet
13.10.2017 2 z 5

Velké zklamání.
Neustále dokola nezáživné vyprávění o chlapíkovi co umřel hned na začátku. Zbytečně moc postav ve kterých jsem se ztrácela a plytký děj. To je tato kniha.
Příběh začal být zajímavý až skoro ke konci, jinak mě nudil.

katu9365
12.10.2017 3 z 5

Autorčino vyprávění mám moc ráda, ale děj knihy mě moc nazaujal. Moc postav, takže jsem polovinu knížky netušila kdo je kdo. Chvílemi jsem se do čtení musela nutit...

SemEl
05.10.2017 5 z 5

Sice jsem po někom, kdo napsal něco jako Harryho Pottera nečekala takovou knihu... ale rozhodně mě nezklamala! Když jsem se zorientovala v postavách, i jsem si to užila.
Je to čtivé, postavy jsou dobře vykreslené a kniha se věnuje spoustě témat. A každému se věnuje stejně dobře. Výstižné a autentické.
Nečekejte Pottera ani kouzla a možná budete mile překvapeni. :)

Nelasp
01.10.2017 5 z 5

Rowlingová ukázala, že umí psát i knihy pro mudly. Z tohoto počinu jsem měla nejprve obavu, ale po přečtení- sakra jo!!!!! Ta ženská umí. Za mě naprosto úžasně vykreslené postavy žijící v malém městě, celou plejádu jejich osudů a kostlivců ve skříni. Opravdu nelituji času, který jsem četbou této knihy strávila.