Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2929 2929

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

LuciLu
05.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Příběh byl strašidelný, tajemný a návykový. Jsem ráda, že Colleen vystoupila ze své komfortní zóny a napsala psychologický thriller. Bravo a doufám, že nezůstane jenom u tohoto počinu a bude pokračovat. BTW: Vůbec bych se nezlobila, kdyby napsala druhý díl. Proč? Po přečtení mám spoustu otázek a celý konec bych shrnula WTF!
Poté, co Lowen přijíždí do domu přitažlivého Jerremyho, aby dopsala knižní sérii jeho ženy, která již není schopna tuto sérii dopsat, se setkává s jejich malým synem a pomalu se seznamuje s rodinnou tragédií, která se odehrála. Při práci na sérii nachází skrytou Verityinu autobiografii a tím se nám roztáčí zajímavý děj. Co je pravda a co lež? Komu může věřit? A je vůbec bezpečné setrvat v domě? Bravo! Rozhodně doporučuji!

sevlin27
30.10.2022 3 z 5

Po přečtení knihy mám rozporuplné pocity. Za prvé jsem nečekala, že to bude tak drsné. V jednom okamžiku jsem chtěla knihu odložit. Jak tu píšou i jiné čtenářky, už jsem nechtěla dál číst Veritin deník.
Přesto jsem četla dál, abych věděla, jak to dopadne.
Mé hodnocení tři hvězdičky, protože oceňuji, že se kniha četla sama. Ale ten konec se mi nelíbil, nezapadlo mi to do sebe.
Mám jiné oblíbené knihy této autorky.

Lkomrska
26.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá kniha, která mě držela v napětí každou chvilku čtení. Paráda.

Katka2382
26.10.2022 5 z 5

Jo tak to byl fakt fičák,dala jsem ji na jeden zátah.

Vikinka224
26.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Jako celek byla kniha celkem dobrá a čtivá, proto dávám hodnocení, jaké dávám.

Když bych ale rozebrala určité části knihy, hodnocení by asi nebylo tak vysoké.
Např.:
Spoustu věcí už tu ostatní psali, třeba tu nelogičnost, že sérii slavné autorky má dopsat nějaká šedá myška, jejíž knihy nikdo nečte.

Dál se mi nelíbily ty pasáže o sexu, přišlo mi to moc, autorka jako by nevěděla, jak pokračovat, tak tam hodila nějakou sexy scénku, aby vyplnila místo.

Ten dopis na konci mě dost překvapil, ale abych pravdu řekla, Verity to nežeru, působila na mě špatně už od začátku, ne jenom z toho jejího rukopisu.

Konec jsem si představovala jinak - že ji Jeremy udá a Verity skončí na psychiatrii nebo tak něco. Za mě by to byl lepší konec.

No ale jak jsem psala na začátku, jako celek to vůbec nebylo špatné, četlo se to rychle.

E.T.007
17.10.2022 5 z 5

Wow! Tak toto bola teda poriadna jazda. Príbeh ma úplne pohltil. Bolo to napínavé, častokrát mrazivé a neraz desivé. A ten koniec... No doriti, to som fakt nečakala. Ešte raz wow! Odporúčam.

mekkejla
16.10.2022 5 z 5

Wau! Koupila jsem ji s tím, že to bude zase fajn romanťárna jak jsem u Colleen zvyklá, ale tohle bylo teda velké překvapení. Skvěle vystavěný příběh, dusná psycho atmosféra, doteď mám zamotanou hlavu a nevím, kde je teda pravda a kdo z nich byl vlastně nejvíc ujetý.

Gabriela_K
15.10.2022 5 z 5

Hned první věta knihy mě vtáhla do děje. Bylo to napínavé čtení od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Rozuzlení bylo šokující, na knihu budu dlouho vzpomínat.

L.Helena
11.10.2022 5 z 5

Audiokniha/kniha
Knížku jsem na střídačku četla a poslouchala. Posledních asi 150 stran jsem však už jen četla, protože v audioverzi se mi zdála načtená strašně pozvolným tempem, ale příběh mě chytl natolik, že jsem knihu potřebovala doslova hltat. Teď mě docela mrzí, že už mám dočteno, jelikož kniha je prostě VÝBORNÁ. Zaujala mě hned od začátku, pak už se to zaujetí dál jen stupňovalo až k naprosto dokonalému konci, kdy jsem doslova ztratila dech. Nechci spoilerovat, takže víc už nenapíšu.
Před lety jsem od autorky četla Možná jednou, a to mě teda vůbec nebavilo, přišlo mi to takové young adult o ničem, takže k této knize jsem už předem přistupovala docela skepticky, jenže tohle je docela jiné čtení.

Damonka12
10.10.2022 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nemám jí absolutně co vytknout. Byla prostě dokonalá. A ten konec? Čekala jsem všechno ale tohle ne. Wow. Už delší dobu mě kniha takhle nechytla.

MilaJ
10.10.2022 4 z 5

Uffff... To bylo psycho... Ale zvládla jsem to a nepozvracela se.... Docela čtivá knížka, ale toho sexu tam bylo opravdu moc... Myslím, že by to šlo i jinak. Ale co už. Tímto jsem dokončila letošní čtenářskou výzvu. Jupi!!!

archivářka115
09.10.2022 5 z 5

Zajímavý a čtivý děj. Konec byl nečekaný. Erotická stránka byla (podle mě) zbytečně předimenzovaná. Ráda si od C. Hover zase něco přečtu.

VeronikaAug
02.10.2022 4 z 5

Dávám vysoký počet, protože knížce v podstatě nemám co vytknout, bylo to napínavé, emotivní, mělo to spád, rozuzlení bylo pro mě nečekane. ALE, toho sexu tam bylo fakt moc, což ale v knížce i samo zaznělo a to mi bylo sympatické. O olizování penisů teď nechci tak měsíc ani slyšet :-D. Verity se dostala do pěkné šlamastiky, to se musí nechat a dokážu si představit, že něco takového by se klidně mohlo i stát. Sice si člověk řekne, proč si to proboha nevysvětlili? No protože to, čeho se to týkalo, bylo za emoční hranou, když jde o děti, člověk za určitých okolností určitě neumí zachovat klid. Přikláním se k tomu, že závěrečný dopis byla ta pravda. Lowen mi bohužel nebyla moc sympatická, v začátku jo, ale postupně mě začala iritovat a po odhalení dopisu už bylo víc než jasné, že to ona je tam ta šáblá P.S.: jak teď ten dopis vykadi? :-D

Criosphinxx
13.09.2022 4 z 5

Dobře se to četlo. Mělo to dusivou atmosféru, místy až strašidelnou. Některé scény nedoporučuji rodičům, mohlo by je to dost nasrat. Naopak zde bylo i dost scén, kde se jen “šukalo” (Oblíbené slovo překladatelů:D) takže to není jenom celou dobu temný thriller.

Co se týče závěru…Chápu, že to hodně z Vás dostalo, ale konec konců to nebylo zase až tak nic nečekaného.

Lilinka.Ká
11.09.2022 5 z 5

Trochu jiná C. Hoover, než jak ji známe, ale opět skvělá. Je pravda, že u některých míst mi bylo přímo špatně od žaludku. Vlastně jsem nečekala takový příběh a trochu jsem z něho byla překvapená, ale C.H. prostě dokázala, že dokáže psát temné psycho thrillery stejně poutavě, jako zamilované romány.

Sss708
10.09.2022 5 z 5

Toto bylo náročnější.Knížka byla čtivá a kdybych měla víc prostoru,tak ji určitě přečtu za jeden den.Některé pasáže se mi hnusily a musela jsem je trochu rozdychavat (násilí na dětech moc nezvládám). A ten konec,díky němu na tuto knížku jen tak nezapomenu.

Komaeda
08.09.2022 3 z 5

Ne-uvěřitelné rozuzlení,ale překvapivé

kleozpatra
08.09.2022 4 z 5

Ke Colleen Hoover a k této její lahůdce jsem se dostala dík aktivitě oblíbených uživatelů a jsem ze ten šmírunk ráda. Pravda, nebo lež je napínavá a špičkově vygradovaná záležitost, u které nejde jinak než otáčet stránku za stránkou, třeba o hladu. Smekám a kéž tohle není autorčin poslední pokus o psychothriller.

SumýšIrena
07.09.2022 5 z 5

Teda, to je to nejlepší, co jsem od této autorky četla. Thrillery moc nemusím, ale tuto knihu jsem dočetla jedním dechem pomalu bez přerušení. Neotřelý námět, skvělé zpracování.

B18r
04.09.2022 5 z 5

Wow, knížku jsem vzala jedním dechem, až mě to samotnou překvapilo. Dočítala jsem v noci a nemohla se odtrhnout. Jen málo knížek mi dokáže zvednout tep. Tohle byla má první knížka od této spisovatelky a nemůžu se dočkat další.