Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2893 2893

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Ishir
31.12.2022 5 z 5

Tak z tohoto příběhu mi běhá mráz po zádech.

luckomar
30.12.2022 5 z 5

Masakr... podobá knihám B.A.Paris a vážně mě to hodně bavilo

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo totální psycho! Jako jakákoliv kniha od Colleen extrémně čtivá, když jsem ji zrovna nečetla, myslela jsem na ni. Drsný příběh s velkým zvratem - něco trošinku jiného, než jsme od Colleen zvyklí, ale osvěžující změna!

P3_tis
30.12.2022 5 z 5

Moje prvotina od Colleen a hned tak silný příběh …
Po přečtení recenzí jsem byla moc zvědavá, co se děje za dveřmi rodiny Crafwordových, ale tohle jsem opravdu nečekala. Knížka nešla odložit, musela jsem číst dál a dál a ke konci mi tekly i slzy… po dočtení jsem seděla a přemýšlela, co je pravda a co lež…

Jajula75
23.12.2022 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, tak jako všechno od této autorky. Miluju všechny její knihy, jsou to srdcovky, i když se zaobírají těžkými tématy. Tohle vás prostě rozloží.

Sixtinka144
23.12.2022 5 z 5

Z téhle knihy se nejspíš budu ještě nějakou dobu vzpamatovávat. Autorku řadím mezi moje nejoblíbenější autory vůbec, takže spoustu jejích NA románů jsem četla. Jsou opravdu skvěle napsané, a vždy se zabývajím těžkým, traumatizujícím zážitkem. Než jsem se do Verity pustila, věděla jsem, že to bude dobré, i když je to jiný žánr, než je autorka zvyklá psát. Po pár přečtených stranách mi došlo, že tohle musím přečíst na jeden zátah, jinak bych neusnula zvědavostí. Čím víc jsem četla, tím víc jsem se cítíla nesvá, autorka zde vybuduje mrazivou atmosféru, která vás jen tak nepustí, ani po přečtení. Je to opravdu silná kniha, plná většinou negativních emocí. Zpracování je taky úžasné, deníkové zápisky z pohledu Verity jsou třešničkou celého příběhu. Kniha se mi opravdu líbila, ale jinak, než její předchozí knihy, se kterými jsem měla tu čest. Tohle dílo moc slovy popsat neumím, ale je briliantní, pokud se to dá o takovémhe šíleném příběhu říct. Za mě ano, a chtěla bych další díl této knihy z pohledu hlavniho hrdiny. Na úplný závěr chci napsat, že stále nejsem přesvědčená, jak to vlastně bylo, a v tom je to kouzlo.

knihomolka27
07.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Tuhle knížku naprosto zbožnuju. Jako ono je to celkem blbý říct o knížce, která je dost drastická, drsná, má extrémně hutnou atmosféru a vážná témata...ale sakra, at se propadnu, jestli tahle knížka není dobrá. Jakože vážně hodně dobrá.

Patřím k těm lidem co jsi knížky, které se jim hodně líbí hned představují jako film. A u čtení této knihy jsem měla nehorázně neodolatelnou touhu k tomu filmu napsat scénář. Bylo by to úplně odzbrojující jako film, ale byla by to zároven fuška to zfilmovat, tak aby se zachovala ta atmosféra, která byla cítit z každé stránky. Ale říkám vám byla by to pecka.

Každopádně kniha mě prostě dostala. Neříkám, že budu hned číst všechny knihy od autorky. Jsem si totiž tak na 90 procent jistá, že tahle je top strop a jiná už mi tolik nesedne. I sama autorka psala, že Verity pro ní byla kniha, jenž se celkem dost odklání od jejího normálního stylu. A co si budem, mě ten žánr co ona normálně píše zas až tolik neláká, takže Colleen, nezabývej se životem teenagerů a jejich bolestnými láskami a prosím piš dál krimi.

Jako co říct ke knize...je to prostě maso. Od první stránky mě to hrozně chytlo, neskutečně mi sedl ten styl psaní, a ten příběh byl prostě drásající, smutný, vášnivý...líbila se mi hlavní hrdinka, to že to byla normální reálná ženská. Líbil se mi i Jeremy, ta jeho introvertnost, to jak zbožnoval svoje děti. No a Verity byla jakože hodně zajímavá, zezačátku jsem jí nenáviděla, ale po tom konci mi jí bylo hodně líto. Tohle si fakt nezasloužila, i když nechápu jak to dokázala napsat i když to byla jenom fikce. Ale co když je to fakt psychopatka a tohle byla její pojistka se kterou se mohla zachránit. Ráda bych na to znala názor autorky, k čemu se přiklání ona.

Bylo skvělé, že postavy působily opravdu živě, a nebyly jednoznačně ani dobří a ani špatní. Celkově to prostředí spisovatelů se mi opravdu zamlouvalo, kniha byla plná nápadů, a měla neskutečné hororové pasáže, všechno tam prostě fungovalo na jedničku a po celou dobu čtení jsem měla pocit, že je Colleen prostě mistr a ví co dělá. A na knize to bylo znát, bylo znát, že to doopravdy chtěla napsat a dala do toho všechno co mohla.

Jako ta kniha samozřejmě má svoje chyby. Nad některými pasážemi jsem se trochu pozastavovala, a ten konec byl vzhledem ke zbytku knihy hodně zrychlený. Zvrat jsem čekala že tam bude, né přímo tenhle, který to zase všechno zašmodrchal, a co si budem ten zvrat působí lehce děravě v určitých aspektech viz. Jeremyho urychlené a agresivní chování. Ale je zase pravda, že se to dá nějak okecat, tak aby člověk řekl - jo to by mohlo takhle být. Takže DOPORUČUJU, udělejte si na knihu vlastní názor. Ale pokud se vám líbila třeba Mrtvá a živá, nebo Ta přede mnou tak si myslím, že je tahle kniha jasně vaše parketa a nemůže vás ani zklamat.

Ruxandra
01.12.2022 4 z 5

Po dlouhé době mě Colleen opravdu bavila, bylo to jiné, mělo to atmosféru a doufám, že v tomto temnějším duchu napíše i něco dalšího.

Téra
28.11.2022 4 z 5

Vypadá to, že Colleen dokáže napsat cokoliv a thriller jí opravdu sedl. Byla to docela jízda, chvílemi jsem si ale říkala, že je to zvrácené až příliš. Trošku jsem nakonec čekala, že to nebude tak přímočaré, jak se zdálo. Ale já osobně mám konce jako tady ráda, když není tak jednoznačný a člověk si ho může vyložit po svém, jak se mu to hodí.

teriberi424
21.11.2022 3 z 5

Bizár. Jinak se to popsat nedá. Příběh mě bavil, držela mě linka Verityiných zápisků, ale jinak to nebyla žádná sláva. Hlavní hrdinka by možná mohla zkusit navštívit léčebnu. 3,5/5 zaslouženě, protože mi bylo v částech knihy zle. A já ráda, když ve mně kniha vyvolá emoce a není to jen vlažné pročítání novin.

VéjaTarabová
16.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje první knížka od této spisovatelky, tudíž jsem nijak nevěděla, co očekávat. Příběh dost zajímavý, vyprávění psané poutavě. Anglický originál neobsahuje žádné jazykové složitosti. Postavy mají svůj osobitý charakter, tudíž je jednoduché si na ně udělat vlastní názor. Popravdě jsem se u některých scének dost bála a nesly tíživou atmosféru. Za mě zde bylo příliš málo zmíněno, jak Lowen píše pokračování té knižní série. Spousty rozuzlení mi docvakly velmi brzo, ovšem co jsem vůbec nečekala byl závěrečný dopis ukrytý pod prknem. Dokonce vlastně oceňuji ne tak přímý závěr, který mě nechal nad tím vším přemýšlet.

„I might have been obsessed with him, but a woman knows if she wants to keep a man forever, she has to act like she could get over him in a day. “

Prochajdaa
09.11.2022 5 z 5

Zajímavý děj, knížka se četla dobře. Konec překvapivý, i když od poloviny se dá očekávat, že to nebude tak, jak to vypadá. Na mě trošku moc vulgárních výrazů a zbytečných erotických pasáží.

veronika4001
06.11.2022 4 z 5

Samotný děj mi tak napínavý nepřišel, ale anotace ano, ta mě držela u knihy. Záhadný muž, záhadná úmrtí, záhadné zranění. Záhadná autorka. Může být něco tak velká lež a ani částečka pravdy? Sex byl neustále, autorka ho postavila do hlavní role. To v prvé řadě. Během četby mi ubíhaly myšlenky na to, že se jedná o manželský pár, který chce zbohatnout a žena už nechce psát, proto zosnují ženinu plegii a najmou autorku. Ale co jejich dcery? Ne, musela jsem to dočíst do konce, abych se dozvěděla celou pravdu, i když jsem si myslela, že jsou v tom společné úklady obou manželů. Ačkoliv ve vědomí jsem stále měla to, co bylo od začátku naoko jasné, a to, že je to Jeremyho hra. Je pravda to, co píše Verity ve své biografii? Stále jsem měla před sebou vyznění anotace, která pocitově míří proti Verity. Zacuchaný, neustávající, dynamický děj, do jisté míry předvídatelný.

LuciLu
05.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Příběh byl strašidelný, tajemný a návykový. Jsem ráda, že Colleen vystoupila ze své komfortní zóny a napsala psychologický thriller. Bravo a doufám, že nezůstane jenom u tohoto počinu a bude pokračovat. BTW: Vůbec bych se nezlobila, kdyby napsala druhý díl. Proč? Po přečtení mám spoustu otázek a celý konec bych shrnula WTF!
Poté, co Lowen přijíždí do domu přitažlivého Jerremyho, aby dopsala knižní sérii jeho ženy, která již není schopna tuto sérii dopsat, se setkává s jejich malým synem a pomalu se seznamuje s rodinnou tragédií, která se odehrála. Při práci na sérii nachází skrytou Verityinu autobiografii a tím se nám roztáčí zajímavý děj. Co je pravda a co lež? Komu může věřit? A je vůbec bezpečné setrvat v domě? Bravo! Rozhodně doporučuji!

sevlin27
30.10.2022 3 z 5

Po přečtení knihy mám rozporuplné pocity. Za prvé jsem nečekala, že to bude tak drsné. V jednom okamžiku jsem chtěla knihu odložit. Jak tu píšou i jiné čtenářky, už jsem nechtěla dál číst Veritin deník.
Přesto jsem četla dál, abych věděla, jak to dopadne.
Mé hodnocení tři hvězdičky, protože oceňuji, že se kniha četla sama. Ale ten konec se mi nelíbil, nezapadlo mi to do sebe.
Mám jiné oblíbené knihy této autorky.

Lkomrska
26.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá kniha, která mě držela v napětí každou chvilku čtení. Paráda.

Katka2382
26.10.2022 5 z 5

Jo tak to byl fakt fičák,dala jsem ji na jeden zátah.

Vikinka224
26.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Jako celek byla kniha celkem dobrá a čtivá, proto dávám hodnocení, jaké dávám.

Když bych ale rozebrala určité části knihy, hodnocení by asi nebylo tak vysoké.
Např.:
Spoustu věcí už tu ostatní psali, třeba tu nelogičnost, že sérii slavné autorky má dopsat nějaká šedá myška, jejíž knihy nikdo nečte.

Dál se mi nelíbily ty pasáže o sexu, přišlo mi to moc, autorka jako by nevěděla, jak pokračovat, tak tam hodila nějakou sexy scénku, aby vyplnila místo.

Ten dopis na konci mě dost překvapil, ale abych pravdu řekla, Verity to nežeru, působila na mě špatně už od začátku, ne jenom z toho jejího rukopisu.

Konec jsem si představovala jinak - že ji Jeremy udá a Verity skončí na psychiatrii nebo tak něco. Za mě by to byl lepší konec.

No ale jak jsem psala na začátku, jako celek to vůbec nebylo špatné, četlo se to rychle.

E.T.007
17.10.2022 5 z 5

Wow! Tak toto bola teda poriadna jazda. Príbeh ma úplne pohltil. Bolo to napínavé, častokrát mrazivé a neraz desivé. A ten koniec... No doriti, to som fakt nečakala. Ešte raz wow! Odporúčam.

mekkejla
16.10.2022 5 z 5

Wau! Koupila jsem ji s tím, že to bude zase fajn romanťárna jak jsem u Colleen zvyklá, ale tohle bylo teda velké překvapení. Skvěle vystavěný příběh, dusná psycho atmosféra, doteď mám zamotanou hlavu a nevím, kde je teda pravda a kdo z nich byl vlastně nejvíc ujetý.