Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2874 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Arwen777
18.10.2020 3 z 5

Tak tentokrát se v hodnocení neshoduji s většinou. Neznám knihy Colleen Hooverové, tato byla moje první, ale nevím, jestli se budu pouštět do další.
Je pravda, že tento thriller je neskutečně čtivý, to byl také hlavní důvod, proč jsem ho dočetla. Jinak ústřední téma podle mě není originální, celou dobu jsem měla pocit, že už jsem něco podobného četla nebo viděla. Sexuální scény byly zábavné pouze na začátku, pak už to bylo stále to samé a navíc množství vulgarit bylo přes moji míru. A Veritin deník - asi dobře popsané pochody psychopatické mysli, ale pro můj útlocit až příliš zvrácené. Těžko se mi to četlo, o chápání ani nemluvím.
Takže čtivost neupírám, ale jediné, co mně se líbilo, byl konec, který je dokonale věrný názvu.

Kočičáci
17.10.2020 4 z 5

Colleen je léta jednou z mých oblíbených autorek, takže na její první "ženský" thriller jsem se těšila. Bylo to skvělé čtení, u kterého jsem byla napjatá jak struna. Ovšem upřednostňuji, když je děj uvěřitelný a tady bylo vyústění trošku přitažené za vlasy, proto ode mě jedna hvězdička mínus. Nic to nemění na situaci, že jsem si trojici hrdinů Lowen - Verity - Jerremy s jejich temnou minulostí i s jejich děsivým domem celkem užila.

dominika3155
17.10.2020 5 z 5

NAPROSTÁ PECKA!!!Tohle je přesně kniha podle mého gusta..Colleen se tímto stává mojí nej autorkou. Doporučuju všemi deseti a doufám, že bude kniha i zfilmovaná.

tynka65
17.10.2020 5 z 5

Nemám slov! Teď jsem knížku do četla a sedím tu na gauči s otevřenou pusou... Coleen miluju a nezklamala mě s žádnou knížkou, ale že mě čeká až takováhle pecka, to jsem tedy nečekala.... Bála jsem se, plakala a měla vztek! A na konci se nezmohla na nic! Najednou bylo s posledním autorčiným slovem v mé hlavě prázdno... Připravte si silný žaludek a nervy, protože z tohohle napětí jen sálá a pusťte se do toho! Nebudete litovat!

Fani
15.10.2020 5 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky a i kdyz vím že píše jiny druh tohle bylo tak skvělý. Všem doporučuju zhltla sem to na poseszeni a nemohla sem se odtrhnout.

INCOGNITOREADER
14.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Jedním slovem mazec. To byla jízda od začátku až do konce. A do jakého konce! Ten konec je naprosto brilantní. Hodně lidí říká , ze je tu hodně sexuálních scén. Ano jsou tu. A ano hodně otevřené a až vulgárně popsané. Ale má to svůj smysl pro děj. Velké překvapeni a měl jsem přečteno za odpoledne. Tak čtivé to je.

A teď Spoiler:
Ten konec! Je jako z filmu Počátek. To mám rád. Nechat pěkně na čtenáři jak by to zakončil.

HanaNov
14.10.2020 4 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu zaujala. Baví mě příběhy, u kterých nevím, na čem jsem, a tenhle je přesně takový od první do poslední věty! Moc mě bavily deníkové záznamy, protože z toho až mrazilo, wau!
Jednu hvězdičku ubírám, protože je na textu hrozně znát, že autorka píše červenou knihovnu. Na mě je tam až příliš (a zbytečně moc) sexuálních scén a erotiky, takže jsem si občas říkala, jestli jsem ještě pořád ve správném žánru:)

knihovniceS
14.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež, uff .... Psychothrillery a ještě erotické zrovna nemusím, ale hltala jsem , zvědavost mě hnala kupředu. Nemohla jsem přestat, četla jsem ve dne v noci . Co je pravda a co lež? Nebudu prozrazovat svůj úsudek, udělejte si ho sami. Původně jsem myslela, že nedám plný počet hvězd, ale dávám, autorka si je zaslouží!

Veronika2692
13.10.2020 5 z 5

Pecka, wow, já jsem teda nadšená. Na to, že je to její první psychothriller, tak paráda. Ten příběh je skvěle vymyšlený a dotaženy do konce, no a konec? Ten byl asi nejlepší :)

zuzana4291
13.10.2020 5 z 5

Tato kniha mě úplně pohltila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a už jsem se nedokázala dočkat, jak to celé dopadne. Takto překvapivý konec jsem vůbec nečekala.

michaelaaa5
12.10.2020 5 z 5

Moje první přečtená kniha od spisovatelky Colleen Hooverové, protože její předchozí knihy nejsou mým oblíbeným žánrem. Tato kniha mě však svým hodnocením velmi lákala. A byla opravdu skvělá a čtivá již od první strany. Podařený thriller, můžu doporučit.

martineden
11.10.2020 3 z 5

Čekala jsem detektivku, dostala jsem tak trochu erotický emocionální román. Nápad určitě nebyl špatný, ale nějak jsem čekala víc.

sun.from.ibiza
11.10.2020 4 z 5

Napadlo mě více variant, kdo za co může a konec mě překvapil, ale bohužel nevím, jestli potěšil.
Hlavní hrdinka mi připadala divnější a divnější (například zhodnocení malého Crewa). Kdyby to bylo možné, klidně bych podezírala nejvíc ji :).
Ale ve finále musím uznat, že se mi kniha líbila, o čemž svědčí i to, že jsem jí přečetla za pár hodin.

Danago
11.10.2020 4 z 5

Velice čtivá, překvapivá a šokující kniha. Vadili mi poněkud vulgárně popisované sexuální scény, i když chápu, proč to bylo napsané právě takto. Občas mi děj přišel trochu neoriginální a maličko prvoplánový. Popisy scén s dětmi se mě dost bolestivě dotýkaly. I když se knížka četla sama, tak obsah nebyl úplně pro mě, ale to je asi jen můj problém.

hanča34
10.10.2020 5 z 5

Myslím, že předchozí komentáře už toho řekly dost. Za mně velmi čtivá kniha a konec si může každý vysvětlit po svém. Zatím všechno od autorky se mi líbilo.

sowatson
09.10.2020 5 z 5

Panejo! Za mě jasná pětihvězdičková jízda, od začátku do konce. Předchozí autorčiny knihy jsem nečetl, protože to není můj žánr, ale tady mě nalákala anotace a ohlasy čtenářů. A nebyl jsem zklamaný, kniha si mě získala doslova od první věty. Čím víc jsem poznával Lowen, psychicky poněkud nevyrovnanou vypravěčku, tím hůř jsem se od stránek dokázal odtrhnout. Její minulost je plná otázek a její budoucnost - spojená s neobvyklou spisovatelskou zakázkou - jakbysmet. Přitom taková blbost, chtělo by se napsat :) Je to postavené na jednoduchém nápadu, geniální, děsivě napínavé, vzrušující a v závěru totálně nečekané. Bylo mi líto, že je konec. Díky, C. H.!

Lukeronka
09.10.2020 5 z 5

Wow, tak to byla pecka! Skvělý nápad, originální námět, pořád napínavé, žádná hluchá nudná místa, zvraty, a ten konec! Za mě super!

anndrra
08.10.2020 3 z 5

Lowen se zpočátku jeví jen jako silně introvertní žena, které schází takové to zdravé sebevědomí, později se ovšem ukáže, že si troufá na víc než by možná i ona sama čekala a chová se přitom trochu divně.

Pokud jste si mysleli, že psychotickou spisovatelkou mám na mysli Verity, musím vás zklamat. Nechci úplně spojlerovat a tak nebudu konkrétně řešit, proč si myslím, že Verity byla možná z celé té podivné suity, která se v knize sešla, tou nejnormálnější osobou. Asi můžu prozradit, co vyplývá už z anotace, že Lowen přijme nabídku Verityina nakladatele, která spočívá v dokončení její rozepsané úspěšné série. Sama Verity ji totiž nemůže po těžké autonehodě dokončit. Stejně tak není žádným tajemstvím, že se Lowen zaplete s Verityiným manželem Jeremym. A právě v tuhle chvíli přestávám Lowen rozumět, protože její chování je přinejmenším zvláštní, ale vraťme se o krok zpět, protože námět je rozhodně dobrý.

Verityiny zápisky
mě bavily. Dobře posouvaly děj dopředu. Nutily mě číst dál a i když jsem coby matka občas nevěřícně kroutila hlavou nad jejím chováním, dávalo smysl a nepostrádalo logiku. Text měl přesně ten účinek, který autorka zamýšlela. Zatímco Verity musí čtenář nenávidět, Jeremyho musí zbožňovat.

Lowen
Její vývoj je přinejmenším zvláštní. Na samém začátku mi připadala celkem normální a nudná, trochu submisivní, ale ne vysloveně psychicky narušená. Později se ukázalo, že můj úsudek nebyl správný. Lowen sama neváhá odsoudit Verity za to, že se k Jeremymu příliš upíná, že je ochotná pro něj, pro jeho lásku a obdiv, udělat prakticky cokoliv, přitom sama není lepší. Prozradila bych víc, ale nechci spojlovat.

Jeremy
Tak na tom mi od začátku něco nesedělo. Byl až příliš dokonalý manžel, milenec a otec na to, aby mohl být reálný a uvěřitelný. A vlastně mi nepřišel uvěřitelný ani na konci. Pořád nevím, co si o něm mám myslet. V každém případě, dítě bych mu nesvěřila.

Závěr.
Kniha se četla sama. Byla napínavá. Líbilo se mi, jak autorka popisuje práci spisovatele. I mě samotnou občas překvapí, jaká zvěrstva si dokážu vymyslet a jen tak cvičně si je hodit na papír. Chápu i to, že může být pro čtenáře těžké si čas od času neztotožnit autora textu s jeho obsahem. Myslím, že manžel by byl občas překvapený, kdyby moje texty četl a nemůžu dát ruku do ohně za to, že by je nebral osobně. Že by se v něčem nepoznal. Stejně jako všichni moji známí, přátelé nebo kolegové. A to je největší klad příběhu. Nicméně vzhledem k tomu, že většina postav neměla nijak zvlášť rozvinutý charakter a často se chovaly nelogicky nebo možná ne, ale nikdo to jejich nelogické chování nevysvětlil, tak nemůžu říct, že bych z knihy byla nadšená. Asi by si zasloužila trochu víc detailní práce. Víc Jeremyho, Crewa a možná i April, protože sama Lowen byla dost otravná a nudná ženská, která defacto jen ukradla něčí skutečně zajímavý život a to včetně manžela, dětí a otisků zubů v čele postele. Takže dávám *** s odřenýma špičkama.

Awča
08.10.2020 5 z 5

Kniha se četla sama, trochu šokující úvodní scéna, která nutí číst dál, příběh pěkně plynul, nemohla jsem knihu odložit. Klidně bych snesla méně romantiky a sexu, je vidět, že autorka cílí na čtenářky ženy, mohlo tam být více psychologie, ale v dnešní době je možná každý rád za něco lehčího.
Na závěr jsem byla velmi zvědavá, ale jak už to bývá, příběh byl silnější než jeho konec.
Jinak souhlas se čtenářkou Janča089.

Janča089
07.10.2020 4 z 5

Čtivá kniha hned od první stránky. Originální a napínavá! Jednu hvězdičku ubírám za nadměrně (a pro mě rušivě) užívané slovo "šu*ání", za konec, který se mi nelíbil a obálku, podle které bych si knihu nikdy nevybrala.

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 700x
Chystám se číst1 183x