Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2874 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

KristynaKohleo
03.12.2020 2 z 5

No, nemůžu říct, že je to nějak světoborně napsané. Kdyby kolem toho nevytvářeli knižní bloggeři takový rozruch, asi bych neměla potřebu to psát, ale opěvování této autorky po přečtení této, sice ne špatné, ale nijak zajímavé knihy, nechápu.

Eerian
01.12.2020 5 z 5

Tak to byl teda masakr.Zvlast pro me jako matku dvou holcicek.

tessie_m
30.11.2020 4 z 5

Totálně mě to rozsekalo, první knížka, u které se mi na konci chtělo brečet a trhat stránky

Nerissa
30.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Já nevím, jak hodnotit. Výborně se to četlo, bylo to svižné a knížka mi vlezla pod kůži, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jestli byl konec výborný nebo mě zklamal :).
A teď pozor, přijde SPOILER: Od poloviny knížky jsem si utvořila představu, kde byl psychopat a vrah dětí manžel, ne Verity. Dávalo by to tak smysl. Rukopis napsal on a podstrčil ho do pracovny, aby si ho Low přečetla. Zámky na dveřích její ložnice zvenku, nešťastná manželka, která předstírá paralýzu, aby mohla vzít syna a utéct. Ošetřovatelka, která ví pravdu, a proto se o Low bojí. Proč by to Jeremy dělal? Protože ho Verity přestala bavit nebo přišla na to, že holčičky zabil. Do Low se zamiloval skrz její první knihu. A kdyby tam zůstala vražda Verity a dopis, který nakonec Low našla, jen by byl určený pro ní a vysvětloval, co Jeremy udělal... No, to by byl tak děsivý konec, že bych na to dlouho nezapomněla :).

veveronka
30.11.2020 5 z 5

Po precteni nevím kdo byl vinen zda manželka nebo manzel

montik_m
25.11.2020 3 z 5

Možná jsem si pořídil knihu, která není určená pro mě. Čekal jsem hutnou atmosféru a ta se i dostavila, přestože po určité deformaci nejrůznějšími horory, nebylo napětí natolik silné, jaké by bylo možné z námětu vytěžit. I když právě v tom by snad bylo možné najít odpověď na závěrečnou otázku a pochybnosti, které v knize zaznějí. Postava jejíž úmysly i skutečné smýšlení jsou neznámé, by měla šanci podle svého psychického rozpoložení a míry viny vytvářet situace, které ostatním brnkají na nervy ještě razantněji, než je to popsáno v knize. Nestalo se. Proto je mé pochopení závěrečného vyznění knihy jasné, i když jej samozřejmě nebudu uvádět:-).
Trochu mi vadila i přílišná zkratkovitost jednání Lowen, jejíž řešení mi v určitých chvílích přišla jako poměrně radikální kombinovaná s pro mě nepochopitelnou laxností s ohledem na technické prostředky a jejich načasování, které volila ke sledování objektu svého zájmu. Nemohu se zbavit pocitu, že racionální úvaha a vhodná snadno dostupná technika mohla některé problémy odhalit a zdokumentovat mnohem dříve a bez větších obtíží.
Téma dětí a jejich role v celém příběhu, je samozřejmě silný prvek, který pro mě ale jako jediný přidává knize na nadstandardu a má hlavní podíl na emocionálním ždímání čtenáře.
Hodnocení bude asi poměrně nízké, ale jednu hvězdu srážím za to, že se ke knize již nechci vracet, druhou hvězdu za nelogičnosti v jednání Lowen, které ale někdo jiný třeba shledá jako pochopitelné.

pollyn
25.11.2020 5 z 5

Teda. To byla pecka. To jsem fakt nečekala.

Princezna_V
24.11.2020 4 z 5

Thriller není úplně můj žánr, knížku sem si vybrala spíše jako oddechovku, o to víc jsem překvapená.
Možný spoiler:
až do konce jsem napjatě čekala, kdy se potvrdí moje tušení, že Jeremy je naprostej úchylák a Lowen je zblblá ze xanaxů, kterýma nešetřila a tímto se naplní klasická dějová linka všech obdobných titulů.. Ale...?!

Beruska18
23.11.2020 4 z 5

Napínavé čtení, zajímavá zápletka, nechybí milostná linka, někdy až moc erotiky. A nakonci si asi každý čtenář řekne, čemu tedy věřit?

tanecnica
21.11.2020 5 z 5

Perfektní knížka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Zápletka není průhledná, informace se často mění, nic není jisté, autorka udržuje čtenáře v napětí. Určitě doporučuji k přečtení, ale připravte se na to, že než to dočtete, nic jiného nebudete chtít dělat.

Nattynecka
20.11.2020 5 z 5

Musím říct, že číst tuto knihu s miminkem doma, nebylo vůbec jednoduché.. Ale kniha mě držela a musela jsem zjistit jak to dopadne. Konec mě lehce ale zklamal, čekala jsem víc.. Ale i tak to autorka napsala velmi dobře a dávám 5*.

Kackac74
17.11.2020 5 z 5

Dlouho jsem nečetla tak úžasnou knížku, napínavá až do samého konce. Proste pecka. Doufám, že autorka bude v tomto žánru pokračovat.

yetti09
14.11.2020 4 z 5

Bože, tohle bylo skvělé. Moc se mi líbil psaní. Ano, kniha je napsána velmi jednoduše, až stručně, ale konečně po dlouhé době zase kniha, kde není zbytečná omáčka a každá věta má v knize svůj význam. Já od autorky ještě nic jiného nečetla, ale je škoda, že se soustředí na jiný žánr, protože thriller ji neskutečně sedí.
Děj byl dobře vymyšlený, žádná hluchá místa jsem nenašla. Konec knihy mě lehce zklamal, protože jsem čekala něco jiného. Ale jinak, fakt dobrý...

PaniJani
11.11.2020 3 z 5

Po všech nadšených komentářích na tuto knížku, jsem neodolala a pořídila si ji také. Bohužel nic pro mě. Bylo znát, že autorka píše spíše YA literaturu. Ačkoliv tady se jednalo o "thriller", styl psaní byl jednoduchý, prvoplánový až někdy i laciný. Nicméně kniha se četla svižně a i přes výhrady mě zajímalo, jak to celé dopadne.

Jiparis
11.11.2020 4 z 5

Napsáno velmi čtivě, zajímavý námět, ale přesto jsem měla pořád pocit, že jsem omylem vzala do ruky červenou knihovnu. Byla jsem zvědavá na rozuzlení, ale ta přemíra intimních podrobností mi dost vadila.

Elishka31
10.11.2020 5 z 5

Před chvílí jsem knížku dočetla a nemám slov. Mám od Colleen přečtené všechny knížky, dost se mi líbily, ale tahle byla vážně úžasná. Chytla mě hned od první stránky a nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Musela jsem pořád pokračovat další kapitolou, abych se dozvěděla, jak to bylo. A pak ten konec? Myslím, že ještě nějakou dobu budu přemýšlet o tom, co vlastně byla pravda a co lež.

Scarllet
10.11.2020 5 z 5

Chytne od první stránky, napínavé do poslední.

rada11
10.11.2020

Úžasná knížka!!

Laruska07
10.11.2020 5 z 5

Tohle bylo parádní čtení!

Sanny_happ
07.11.2020 5 z 5

Super knížka :)

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 700x
Chystám se číst1 183x