Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2874 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

skipiii
29.12.2020 4 z 5

Knížka se velice dobře čte a má svižný děj. Nicméně konec mě trochu zarazil. Asi jsem měla jiná očekávání a vůbec bych se nezlobila, kdyby závěr knihy byl více temný. Takto mi to přišlo, že autorka má skvělý námět ale neví jak ho uzavřít, tak zvolila tento (za mě nešťastný) způsob.

3,5*

Lily101
29.12.2020 5 z 5

Kniha je perfektní, protože se čtenářem v závěru neskutečně zamete. Protože je neskutečně čtivá a napínavá! Poslední půl rok až rok mám problém vstát na zazvonění prvního budíku, ale tato kniha mě vynutila vyskočit z postele s touhou dozvědět se, jak to dopadne. Myslím si, že bych ani nešla spát, ale pro mě byla knížka vcelku strašidelná, tak jsem to raději po druhé hodině ráno “vzdala” a nechala si posledních 120 stran na další den (tedy dnes).

Jediná “drobná vada” je za mě přehršel sexuálních scén hlavních postav.

SPOILER: Zajímalo by mě, proč Jeremy tak vyváděl, když už text od své manželky vlastně znal a co ho donutilo náhle uvěřit Lowen, že to celé s jeho manželkou je možná jinak, než to vypadá.

vandalindakova
29.12.2020 5 z 5

Když jsem zjistila, že Colleen vychází psychthriller a ještě pod Ikarem. Věděla jsem, že je to pro mě must read. A tady jsem chybu opravdu neudělala, protože tohle byl zatím nejlepší psychothriller, jaký jsem četla.
Už první věta byla fakt hustá a drsná! A hned od začátku mě to vtáhlo do děje. No a od té chvíle jsem nemohla přestat číst. Prostě Colleen no.
To ale ještě bylo celkem v pohodě, než se odstěhovala do toho domu a nezačali se tam dít všechny ty creepy věci! Brr, jako fakt jsem měla kolikrát až husinu a zažít bych to nechtěla. Až jsem se takhle jednou v noci sama doma vyděsila.
Tohle bylo proloženo záznamy z deníku, který byl plný sexuálních scén, a pak hodně nechutných událostí, ze kterých se mi až fakt dělalo zle. Ve výsledku to na vás má vcelku drsný dojem.
A konec, tak ten byl bravurní. Totální mindfuck. Zůstala jsem na konci s pusou dokořán, protože tohle jsem nečekala a dost mě to šokovalo.
Nakonec jsem strhla 5%, a to proto, že mi hlásek v hlavě furt tak nějak říká, že to úplně nehraje a není to tak reálné. I když si pořád říkám, že možné je všechno.

petraLI
29.12.2020 4 z 5

Skvěle napsané.

monushka
28.12.2020 4 z 5

Mé seznámení s touto autorkou. Příběh byl parádně vymyšlený, četla jsem jedním dechem.

NikolaVyb
27.12.2020 3 z 5

Nebyla to úplně špatná kniha. Srážím hvězdy za zbytečně moc sexuálních scén a vulgarit okolo toho. Nejsem puritán, ale tohle bylo moc. Napětí tam bylo, příběh byl krátký a dá se přečíst během chvilky. Ale nebyla jsem z toho úplně odvařená.
Tohle byla druhá kniha od C. Hoover, kterou jsem četla, a nějak si nejsem jistá, jestli mě styl této autorky baví. Je to takové půl na půl.

Nicolettine
25.12.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední.Kniha se četla sama, napínavá od začátku do konce a závěr knihy jsem měla ještě dlouho v hlavě

PetraBery
23.12.2020 4 z 5

Od autorky neobvyklý žánr, ale stejně čtivé jako její jiné knihy. Příběh, kdy po přečtení nevíte, kde je vlastně pravda. Nebo to nevím alespoň já. Co ale vím, že knihu již nikdy číst nechci, nebylo mi z ní vůbec dobře.

karaliene
22.12.2020 4 z 5

Námět vynikající, zpracování průměrné. Autorka umí čtenáře napnout a v napětí držet od začátku do konce, ale za mě má být dobrý příběh nejen napínavý, ale i rozvinutější a hlubší. Tento šel po jedné jediné linii, která navíc byla dost předvídatelná.

A ano, štítek "pro ženy" sedí, chvíli jsem si říkala, zda nečtu červenou knihovnu.

beruzzka
22.12.2020 5 z 5

Dokonala kniha, cely pribeh ctete se zatejenym dechem a tusenim, ze jak jde o tuto autorku bude na konci "Wau" a to tam bylo! Kniha, o ktere vim, ze takovou zapletku si budu jeste dlouho pamatovat

kniznistranky
22.12.2020 5 z 5

Musím říct, že zírám. Po té chvále všude, kam se čtenář na internetu hne, jsem čekala hodně. Opravdu hodně. A musím říct, že co sem čekala to sem taky dostala. Napínavý příběh s bravurně vymyšlenou kombinací erotiky a thrilleru. Obojího tak nějak akorát, zakomponováno tak, aby to dávalo smysl a nebylo přitažený za vlasy. Opravdu, parádní čtení. Zhltla jsem knížku vážně extrémně rychle. Tak rychle jsem letos ještě nic nepřečetla a musím říct, že to byla vítaná změna se zase po dlouhé době tak moc ponořit do příběhu, že než se člověk nadál, byly 3 hodiny ráno. a ten konec?! V první chvíli jsem byla trochu zklamaná, že to po tam bravurním ději dopadlo stylem ''neurazí nenadchne'' ALE pěkně jsem se sekla. Ty poslední stránky tomu nasadily úplně jiný rozměr! Geniální!!!!

Terry11
18.12.2020 4 z 5

S touto spisovatelkou mám problém. Přečetla jsem od ní pět knih a vždy stejné schéma. Zajímavý námět, precizní zpracování, nemohu se odtrhnout a tetelím se blahem, jak se mi kniha líbí. Ale pak se takřka v závěru dostanu za nějakou hranu emocionality, kdy už nejsem schopna to všechno vstřebat, a tudíž uvěřit a prožít, a já dočítám posledních pár stránek skoro zklamaná. Tentokrát se mi to stalo také. Přijde mi, že je tento román napsán velmi rafinovaně. Střídavě se mi nabízí různá řešení pokračování, střídají se viníci, už si jsem takřka jista, kdo co udělal a proč a zase je to jinak. Velmi napínavé je to až do posledních stránek, které jsem opět neunesla. Tentokrát nikoli emočně, ale spíše jsem měla problém s nevěrohodností. Podle mého je závěr příběhu překombinovaný, náhle zakončený, jak kdyby si autorka nevěděla rady, co s tím. I přesto je to spisovatelka par excellence a já se k ní budu vracet.

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Od této knihy jsem měla pěkně vysoká očekávání... A vůbec mě nepřekvapilo, že tato moje očekávání byla ještě milionkrát překonána.
Čtivost zmíním jen v rychlosti, protože ta je u Colleen už takovým standardem.
Co se týká zápletky, tak z těch se mi až motala hlava. Nevěřila jsem kolikrát tomu, co čtu. Hlavní hrdinka velká sympaťanda a úplně jsem hltala její vyprávění. I to, jak náš aktuální příběh prolínala autobiografie Verity bylo skvělé. A ten konec? No pane bože, fakt jsem na konci netušila, co je vlastně pravda a co je lež..
Prostě mohla bych tady o tom básnit v superlativech ještě hodiny, ale jediné, na co se po dočtení téhle knížky zmůžu je: "TAK TO SI SAKRA MUSÍTE PŘEČÍST!!"

Hope80
16.12.2020 5 z 5

Knížka byla naprostá bomba, bylo těžké se od ní odtrhnout, pecka, super, skvělá kniha.

Lenka0007
15.12.2020 4 z 5

Čtivá knížka, minimum postav, zajímavý příběh. Deníkové záznamy mě přikovaly ke stránkám. Kdyby autorka vynechala pasáže popisující sex, byla by z toho příjemně napínavá povídka.

Ywonek
15.12.2020 5 z 5

Tak to byla pecka.

Štixa
14.12.2020 5 z 5

Musím říct za mě bombový psychothriller. Libí se mi, že si čtenář může vybrat, komu bude veřit. Pecka!

milena8281
13.12.2020 4 z 5

Skvělá kniha. V průběhu čtení jsem stejně jako Lowen cítila čím dál větší odpor k Verity. Ten její deník byl naprosto neuvěřitelný. A pak ten konec? Připadala jsem si podvedená, zmatená a doteď nevím, čemu bych teda jako měla věřit. Co je pravda a co lež?

Hanulka25
11.12.2020 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě opravdu bavila a měla překvapivý závěr.

laskaknih
11.12.2020 5 z 5

Tak co je tedy pravda? WOW! Za mě top top, úplně mě pohltila, sem-tam měla pár hororových prvků, ale jen malinko. Hodně sexuálních scén, ale ty k tomu prostě patřily. Rozhodně si tuto knihu přečtěte. Čím míň budete vědět o této knize, tím líp.

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 700x
Chystám se číst1 183x