Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2874 837

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

klarinka9974
05.10.2020 5 z 5

Rozhodně jsem nemohla odolat nové Colleen, stala se mou oblíbenou autorkou už po druhé knize. A tak došlo i na tuto novinku a po přečtení nemám ani slov. Nějak jsem si myslela, že je to romantika, po pár kapitolách mi došlo, že to asi nejspíš nebude a překvapilo mě, že autorka napsala thriller, ale popravdě, hodně dobrej. Od začátku jsem se nemohla odtrhnout a kdybych měla více času, za den mám knihu přečtenou. Každou stránkou ve mě narůstalo napětí. Chtěla jsem se rychle dozvědět pravdu a dojít ke konci. A na konci jsem chtěla víc...... Todle byla další pecka od této autorky a musím říct, že každá její kniha je vážně skvělá.

medulinka
04.10.2020 4 z 5

Od Colleen Hoover jsem četla knihu Námi to končí a byla nádherná, skvělá... Tato mě také bavila, četla se dobře, v podstatě za víkend jsem ji zhltla. Námět zajímavý, konec k zamyšlení... Pro mě laťka Námi to končí nebyla překonána, ale čtení to bylo fajn ;) a doporučuji.

Vesmich
04.10.2020 3 z 5

Těžko říct, co je smyslem. Takové soft porno kombinované s pošahaným bububu. Samotný nápad je originální a kdyby ho býval napsal někdo, kdo by věděl, co s ním a nějak se buď na začátku, anebo alespoň v průběhu rozhodl, co je to za žánr, tak by to mohlo být zajímavé. Poslouchala jsem jako audioknihu v autě, je to teda dost na dlouho a chce to štreky Aš-Ostrava, a interpretka, která četla, ždímala z textu, co se dalo, takže se to odvíjelo před očima jako film. Z kina bych asi odešla, a v autě jsem to taky přetáčela. Porno pasáže jsou pořád dokola stejné, takže nudné a nejzajímavější část textu je ta, kdy hlavní hrdinka čte něco, co číst nemá a u čeho nikdo neví, co to je. Tak toto COSI, kdyby bývalo bylo tvořilo celou knihu, tak by to byla pecka. Ale není.

Astonius
04.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Čekala jsem, že dostanu víc... Námět byl velmi zajímavý - na téma předstírání nějakého postižení jsem možná viděla kdysi dva filmy, ale knihu jsem ještě nečetla - a celkově rozjetá temná atmosféra byla slibná. Jenže..... mělo to několik (víc) "ale", pro která to prostě pro mě nevyšlo. Pokud jde o osoby, musím říct, že z těch tří hlavních mi nebyl sympatický nikdo. Jeremy nastoupil na scénu jako rytíř ve zlaté zbroji úplně trapnou a zbytečnou scénou, která evokovala spíš začátek románku pro dívky a následný děj s ním a jeho rozvíjené důkazy o dokonalosti mne jen znechucovaly - až jsem si říkala, jestli nebude za vším stát nakonec on :-) Dále sexuální scény - zpočátku mi příliš nevadily, brala jsem je jako nutný prvek výplodu choré mysli, ale čeho je moc, toho je moc - ke konci už spíš zdržovaly děj a staly se nezajímavými - už mě opravdu nebavilo číst o tom, jak dokonalý měli hrdinové sex, což bylo jejich asi jediné měřítko lásky... A ještě musím zmínit ten nepravděpodobný a šroubovaný děj - zápletka je postavena na dětské představě o vztazích a lidech - ona něco napíše, on si to přečte a hned tomu věří, ona předstírá nemohoucnost, on má pochyby, ale věří tomu - a další a další věci, které pro mne vyvrcholily tou závěrečnou scénou, kdy Jeremy škrtí Verity, je u toho i Lowen a ta místo aby ho zastavila, mu řekne, že to musí vypadat jako nehoda.... Tím klesli oba pod úroveň normálnosti a prostě se stali vrahy a co si vůbec myslet o celém tom na hlavu padlému vývoji událostí. Čekala bych i víc napětí, to téma si o to přímo říkalo, ale kromě asi tří situací se kniha po polovině pořád jen táhla a najednou přišlo rozuzlení asi tak během dvou vět, kdy úplně bez jakékoli gradace byla Verity odhalena.... No, v této knize se mi zdálo skoro všechno špatně, ale abych jen nehanila - dávám jednu hvězdu nahoru za ten styl. Nevím, jak to autorka dělá, ale píše tak ohromně čtivě, že i když čtenář má námitky k tomu, co čte a kroutí nad tím hlavou, stejně se nemůže odtrhnout a stránky přímo letí před očima :-)

Weruschka
03.10.2020 5 z 5

Pecka! nemohla jsem se odtrhnout, i presto ze me v jedne fazi knizka prisla jako Padesat odstinu sedi, pak to ale autorka strhla a tim koncem dotahla k dokonalosti.

kacenka72
03.10.2020 5 z 5

Je to jako vždy čtivé, s dobrou zápletkou a napětím. Podle mě v dnešní post-faktické době, autorka krásně předvedla, jak lze slovy manipulovat tak, že nakonec skutečně nevíte, co je pravda a co ne...

certik003
02.10.2020 4 z 5

Od autorky už jsem jednu knížku četla a věděla jsem, že další už nejspíš zkoušet nebudu. Pak mi tuto knížku doporučil někdo, komu věřím, tak jsem to zkusila. Je pravda, že knížka je čtivá od samého začátku, ale říkala jsem si, že zápletka je přece jasná, tak proč jsou všichni tak strašně nadšení z průměrného thrilleru? Jenomže pak jsem se blížila do finále, autorka vlastně zápletku otočila několikrát o 180° a jsem si jistá, že tohle nečekal a neodhadl vůbec nikdo. Během pár stran se z průměrné zápletky stala zápletka naprosto brilantní. Fanoušek autorky rozhodně nebudu, ale pokud napíše další thriller, velmi ráda si ho přečtu.

MajaT.
02.10.2020 5 z 5

Sakra ???? to byla knížka a početní. Človek se může přiklonit ke každé variantě jestli to byla lež nebo pravda.

andy1436
28.09.2020 5 z 5

Kniha je hodně napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj mě úplně pohltil a konec byl teda tak překvapivý, že jsem to nečekala..

Arkagas
27.09.2020 3 z 5

Kde začít. Kniha, která otřásla sociálními sítěmi, protože Colleen vyšla ze své románové tvorby a pustila se do thrilleru. A povedlo se to. Ne, že ne. Co je ale nutné říct je to, že za mě se jedná o vyloženě thriller určený pro ženy - protože tu slaďárnu tam prostě nějak protlačit musela. Do poloviny knihy jsem byla hodně skeptická a říkala jsem si, ne tohle dobrý nebude, protože mi to přišlo jako bych četla dalších 50 odstínů.. ale od poloviny knihy se to obrátilo a děj mi místy vyrazil dech. Místy jsem byla znechucená, místy jsem si říkala proč, ale ve finále jsem měla jen jeden pocit - že jsem v rozpacích. Ano, kniha je napsaná skvěle, čtivá, má skvělý formát i font, ale co se postav týče, nijak extra jsem z nich odvařená nebyla. Po vstřebání všech dojmů jsem pochopila, proč z tohoto tolik lidí šílelo, ale vlastně ani tenhle děj není nic, co by tu v jiných knihách ještě nebylo.

Zolda69
27.09.2020 5 z 5

Super knížka...celou dobu jsem čekala co s toho bude..Byla jsem opravdu překvapená tím koncem. Je to přečtené na jeden hlt

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Na Colleen už jsem se chystala dlouho a rozhodně nelituji, že jsem se k její tvorbě konečně dokopala!! Moc dobře a čtivě napsaná kniha, kterou jsem sfoukla za den. První potkávačka hlavních postav byla teda hodně drasťárna, ale čtenáře to hned zaujalo! :) Děj knihy je velmi zajímavý - spisovatelce Lowen je po smrti její matky nabídnuta možnost, po které by každý jiný pisálista ihned skočil, tedy dopsat knihy z úspěšně etablované série. Spisovatelka souhlasí a přijíždí do domu Verity (tedy originální autorky série, která je upoutána na lůžko) a jejího manžela a synka(rodina také zažila tragédii, o které samozřejmě ještě bude řec). Započíná pracovat a prohledávat poznámky Verity, přičemž najde i rukopis, který se nijak netýká knižní série, ale je spíše osobního rázu.. Je rukopis pravdivý? Jak je možné, že se Verity tak dobře dokázala vcítit do záporných postav, o kterých ve svých dílech psala ? Jaké má rodina tajemství ? Mám tenhle typ knih ráda (podobné aspekty můžete najít třeba v thrillerech Zmizelá nebo Nebezpečná laskavost). Samotný konec nebyl až tak překvapivý, jako spíš silný!! Nejvíc se mi líbil příslib nových začátků ‼️ Poděkování autorky je hodně dlouhé :D.... co se mi tam ale líbí je nabádání ke čtení dalších knih, propagace knižních klubů (už konečně musím nějaký založit :D ) a zmínka o K. Kepner mě taky potěšila - doufám, že už konečně dočtu knihu Ty (když seriál už mám dávno shlédnutý :) ).

ElissBooks
26.09.2020 5 z 5

Když jsem se do této knihy pouštěla, měla jsem strach, že budu zklamaná. Colleen Hoover a thrillery? To přece nejde dohromady. Jak jsem se ale spletla. Colleen je mistryně ve psaní thrillerů. Příběh má od začátku spát a já se nemohla ani na chvilku odtrhnout. A když už jsem musela knihu odložit, pořád jsem nad ní přemýšlela a vymýšlela různé teorie. Tak boží to bylo :-) Ano, je to drsné a temné, ale mě to snad poprvé vůbec nevadilo, protože Colleen to umí napsat tak, že prostě chcete číst dál a je vám jedno, jak moc vás to vyděsí, prostě potřebujete zjistit, jak to dopadne. Po celou dobu knihy jsem měla nějaké své teorie, ale pak přišlo závěrečné rozuzlení a já si z něho sedla na zadek! Jakože wow! Originální zápletka a to, jak to autorka vymyslela je geniální! :-) Nechápu, že je to její první thriller, protože je to zatraceně skvělé! Takže pokud thrillery milujete, tak tohle je pro vás nutnost. A pokud chcete s thrillery začít, tohle je také správná volba, protože je to ukázkový psychothriller. Za mě tedy obrovská spokojenost a doufám, že autorka napíše další thrillery, protože jí to opravdu jde.

5⭐️/5⭐️ - Geniální thriller! :-) Tohle si prosím přečtěte! Je to vážně boží

Za knihu děkuji Knižnímu klubu

lenkaabooks
26.09.2020 4 z 5

No, síla to byla, to teda jo. Kniha mě pohltila, scén plných sexu bylo dost, ale patřily do děje. Lowen přijíždí do domu smutku dopsat knihy za úspěšnou spisovatelku, která měla nehodu. Závěr knihy mě zaskočil, bohužel ne úplně příjemně. Nezáleží na tom že nevím čemu věřit, spíše komu.

Blondebookdevil
25.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla jasná pětihvězdičková četba, troufám si říct, už od začátku. Čtivost, napětí a tajemství je něco, co této knize opravdu nechybí.
Bylo zajímavé číst "knihu v knize", a to když Lowen četla Verityinu autobiografii. Potěšilo mě i téma o dvou spisovatelkách, vždycky je fajn nahlédnout do prostředí psaní. Čímž se dostáváme k tomu jedinému, co mně na knížce vadilo - a to že Lowen nepsala! Byla zažraná do zápisků, Jeremyho a do toho, jak se schovat před psychopatkou Verity. Asi jako jediné z mála mě neobtěžovaly vulgarity, které používala Verity ve svých zápiscích. Brala jsem to jako součást vyšinuté mysli. Nebo geniálního spisovatelského talentu?...
Z některých momentů opravdu mrazilo, to se musí nechat. A po tom, co jsem byla zklamaná na mě přílišnou slaďárnou To nejlepší v nás, tohle si nemůžu vynachválit. Colleen by měla psát víc thrillerů, jde jí to skvěle!

Kočička911
25.09.2020 4 z 5

Super, tohle se mi líbilo..
Bože ale jak já tu Verity nenáviděla. Potkat ju, tak jí normálně šlápnu do úsměvu.

kalimaskry
24.09.2020 5 z 5

První kniha od této autorky. Pravda nebo lež? Každý si ji musí přečíst, aby pochopil! Rozhodně se k ní v budoucnu vrátím, smekám.

Martiiiik
24.09.2020 5 z 5

Tak tahle se tedy opravdu vydařila :-) zhltla jsem za den, protože jsem byla zvědavá na konec.. vypadá to dlouho na zajímavý příběh o posedlosti a touze a když už čekáte vyůstění, všechno se převrátí naruby.. je to napsáno tak perfektně, že na konci knihy nevíte.. Pravda, nebo lež? :-) Je to místy trochu strašidelné a říkáte si, to jako vážně? To nemůže být pravda.. a možná je a možná není... :-) kdybych mohla, dám rozhodně víc než pět hvězd :-)

zuzana0307
23.09.2020 5 z 5

Slovo znepokojujúce, je až príliš jemné slovo, ktoré použijem na opis tejto knihy a jej obsah.

Verity Crawfordová je autorkou veľmi populárnej knižnej série, ktorej tri knihy zostali nevydané, nakoľko mala autorka autonehodu, po ktorej jej zostali trvalé následky.
Jej vydavateľstvo a manžel Jeremy, požiadajú Lowen, aby im pomohla s dopísaním Veritiných kníh. Lowen sa na pár dní presťahuje do domu Crawfordovcov, aby zhromaždila poznámky a podklady k novému príbehu. Pri triedení papierov však narazí na skrytý rukopis, ktorý odhaľuje znepokojujúce tajomstvá slávnej autorky.
Kniha nezobrazuje iba sexuálne scény, ale zaoberá sa aj vraždami, pokusmi o potrat, násilím na deťoch a možno vám spôsobia strach, znechutenie a úzkosť.

Po prečítaní knihy, som mala podobne ako Lowen, silnú túžbu zabudnúť na všetko, čo som práve prečítala. Premýšľala som nad všetkými scénami, ktoré autorka v knihe ponúkla a miestami ma až natoľko znechutili, že som sa sama v čítaní zastavila a nemala som osobnú silu pokračovať, nakoľko opis niektorých činov postáv bol až závratne presvedčivý.

Autorka ma priviedla na hranicu mojej komfortnej zóny, opísala bolesť a tabu, ale zároveň dokázala z príbehu vytiahnuť najviac ako sa dá.
S istotou môžem povedať, že Colleen Hoover je vynikajúcou autorkou akéhokoľvek žánru.

studentice
22.09.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha určená ženskému publiku. Je to takový erotický thriller, ale líbil se mi konec, za který dostává ode mně knížka hvězdičku navíc:)

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 700x
Chystám se číst1 183x