Aliance

Aliance https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182922/mid_povstalecka-trilogie-aliance-7aP-182922.jpg 4 3194 513

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Priorová kdysi věřila, je v troskách – zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy – i své vlastní – zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce. Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Allegiant , 2014

Kaytria
23.04.2017 3 z 5

Z trilogie rozhodně nejslabší díl, nicméně stále mě knížka dost bavila. Velkým mínusem to je nepřeberné množství až někdy zbytečných postav a ten milostný děj. Vážně mi až chvilkama přišlo, jako by to Veronica nechala psát Danielle Steel. Nicméně zajímavý konec.

Náměsíčná26
09.04.2017 2 z 5

Pozor Spoiler!! Tenhle díl mě totálně zklamal a rozhodně doteď nemůžu překousnout, že autorka nechala obětovat Triss. Nemyslím si to jen já !

VEJKA
07.04.2017 3 z 5

Asi jako u každé série, postupem dílů to jde od desíti k pěti.. Ano, Divergencí jsem byla naprosto okouzlená, moc se mi líbila a velmi jsem se těšila, až si z knihovny vypůjčím Rezistenci, a bude tak pokračovat úžasný příběh Beatrice a Tobiase.. No jasně..Už u prvních kapitol druhého dílu jsem se pozastavovala a říkala si: Není to už trochu o ničem? Je. Teďka jsme však po překousnutí vcelku nudné Rezistence u třetího dílu, a já se divím, že jsem tuto knihu dočetla. Alianci jsem četla po malých kousíčkách asi měsíc, děj úplně o ničem, pořád se to motalo okolo toho, jak Tris Tobiasovi nedůvěřuje, on jí také ne..no prostě nic zajímavého.. Knihu však alespoň na tři hvězdičky vyhoupl u mně očekávaný konec. Zakončení jsem doslova zhltla, jen se mi doslova hnusil Tobias.. Co se to s ním sakra stalo? Vážně? Co to k sakru je? Ale přežili jsme, (až na vyjímky :D) a knize dávám tři hvězdičky. :D

jaja1989
07.04.2017 odpad!

Bože, úplně nejhorší díl už 2. díl byl horší, ale tady byla nuda a musela jsem se do toho nutit.
Jednička byla bombová

MirijamFrankl
03.04.2017 3 z 5

Aliance byla podle mne nejslabší částí série.Zaprvé mi přišlo,že děj se neustále babral v tom samém tématu,a tedy kdo je a kdo není divergentní.Začalo mě štvát i urážlivé,dětinské chování postav.
Na druhou stranu,styl si udržel nenáročnou úroveň(a díky za to,jinak bych nedokázala dočíst).Střídání úhlů pohledu sice nebyl zlý nápad,jenže jsem kromě koncovek minulého času nikdy nepoznala,kdo teď vypravuje.Někdy trvalo i půl kapitoly,než jsem zjistila:What the hell,to říká Tobias?
Přestože jsem věděla,co se stane na konci,dojalo mne to a málem jsem to obrečela.Epilog mi vyrazil dech.
Myslím,že zlatá střední cesta je pro tuto knihu to pravé hodnocení.

Market = )
03.04.2017 2 z 5

So sad :-(. Jenom dvě * dávám proto, že pro mě knížky měly hodně intenzivní sestupnou tendenci. Divergence je podle mě vážně dobrá a dovedu si představit, že bych si jí někdy přečetla znovu, ale Rezistenci ne a Alianci už vůbec. Pro mě děj postrádal smysl, celé se to dost překombinovalo až do slátaniny (skalním příznivcům se omlouvám, ale na mě to vážně bylo moc) a bohužel mě čtení velkou část knížky moc nebavilo. Měla jsem si přečíst jen Divergenci a žít ve sladké nevědomosti, tohle trápení pro mě nemělo smysl :-). Ale pořád platí, že všechny hlavnější postavy z původní Neohroženosti jsem měla moc ráda a budu na ně ráda i do budoucna vzpomínat :-).

HDosoudilová
31.03.2017 3 z 5

Celá natěšená jsem se pustila do třetího dílu, ale musím říct, že mě docela zklamal. Změna psané formy mi vůbec nevadila, ale děj jako takový jsem si představovala jinak. Některé situace se tam podle mě až zbytečně opakovaly. Jinak se mi kniha četla dobře a konec mě sice překvapil, ale dalo se to čekat.

katushah
24.03.2017 4 z 5

Mně se líbil film Divergence, tak jsem si přečetla i knížky a hodně mně zklamaly. Je to psané v podobném duchu jako Stmívání. Takový pubertální jednodušší děj, nic extra chytrého nebo zajímavého. Dočetla jsem to s donucením, abych věděla, jak to dopadne, ale nezaujalo mně to.

PinkAlicorn
23.03.2017 4 z 5

-OBSAHUJE SPOILER-
Hodně mi vadilo střídání pohledu mezi Tris a Tobiasem, často jsem si říkala, že se Tris chová divně a pak tam byl mužský rod a po stránce mi to došlo... Ale když odhlédnu od tohoto, nebyla knížka úplně špatná. Celkově ta myšlenka se mi líbila, zjištění, že jsme celé dvě předchozí knihy žili ve lži bylo trochu zdrcující, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Trochu mě štvalo, že autorka nechala zbytečně umřít tolik postav, na konci pak dokonce Tris. Její smrt jsem obrečela a ještě víc pak Čtyřkovo truchlení, konec se mi ale i tak líbil. Knize strhávám jednu hvězdičku oproti předchozím dvěma dílům, protože si ji prostě nezaslouží. I tak ale jejího přečtení nelituju, mám tenhle žánr prostě ráda!

PeťkaW.
21.03.2017 3 z 5

Abych byla upřímná, čekala jsem od téhle série něco úplně jiného. První díl se tvářil spíše jako akční fantasy a já doufala, že se v podobném duchu ponesou i pokračování. Místo toho jsem dostala přehršel nepromyšleného a nepropracovaného sci-fi, což bylo poměrně nepříjemné překvapení. Knihy jsem dočetla vlastně jen z jediného důvodu - nesnáším rozečtené série. První díl byl dobrý, ale následující dva díly pozitivní dojem zabily. Nedoladěné, zmatkovité, nedotažené, nelogické... a kupa dalších a dalších "ne-". Za celou dobu jsem si nebyla schopná vytvořit k většině postav nějaký vztah a když už jsem si ho udělala, tak je autorka nechala naprosto zbytečně zemřít. Veronica Roth se měla držet rozjetého konceptu a zbytečně nezabředávat do utopických myšlenek a postapokaliptických teorií. Zklamal mě i závěr, i když byl dost předvídatelný. Jedno velké patetické gesto hlavní hrdinky totiž 3 celé knihy opravdu nezachrání a ještě patetičtější truchlení jejího přítele, také ne. Věřím, že si série o Tris najde hodně fanoušků, ale já se k ní rozhodně vracet nebudu a musím říct, že tohle je opět vzácná výjimka potvrzující pravidlo, a to sice v tom, že film je lepší než kniha.

Pavluskap
09.03.2017 3 z 5

Celou trilogii jsem přečetla relativně rychle a z této poslední knihy mám rozpačité dojmy. Na jednu stranu se mi úplně nelíbilo, jak byla psaná z pohledu Tris i Tobiase, občas jsem se v tom ztrácela. Děj mi přišel celkem zajímavý, byla jsem zvědavá, co po předchozích dílech nás čeká. A konec mě dost rozesmutnil, asi jsem tajně doufala, že to dopadne jinak, i když se to vlastně dalo celkem očekávat, přesto mi ta kniha pořád leží v hlavě. Asi i díky tomu, že celé 3 díly je s tím člověk nějak spjatý a pak se stane toto. A také díky epilogu to co se stalo pořád viselo ve vzduchu, možná bych uvítala, kdyby byl ten úplný závěr trošku kratší. Ale celkový dojem je každopádně kladný.

AriaLissa
07.03.2017 1 z 5

První dva díly jsem přečetla a líbily se mi. Bohužel mám takovej blbej zvyk, že se dívám na konec, takže tento díl jsem bohužel nezvládla dočíst... Proč to muselo dopadnout takhle? Vsadím se, že to tak dopadlo i ve filmu, který jsem neviděla a asi se na něj nikdy dívat nebudu.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Tuto sérii jsem vždycky zbožňovala a tak není divu, že jsem po přečtení tohoto posledního dílu bulela jako malé dítě a chtěla knihu spálit. Neočekávaný konec mě rozhodně silně zasáhl a rozhodně doporučuji tuto sérii přečíst. Ten zážitek z toho čtení za to...

PS. Na film se vykaslete kniha je rozhodně lepší...

Lucifer.CK
05.03.2017 3 z 5

Asi nejlepší díl z celé série. Trochu mi ale vadil popis smrti hlavní hrdinky, nezdál se moc uvěřitelný. Samotný epilog byl tak trochu podivný.
CK

Mishelle.01
23.02.2017 5 z 5

Knížka byla občas už moc dlouhá, ale i tak se mi líbila :-). Čtyřka už mi moc nepřipomínal toho silného a sebevědomého kluka, jako v prvních dvou dílech. Z části chápu, že si chtěl dokázat, že i přesto, co se o sobě dověděl, za něco stojí, ale občas už to bylo moc... SPOILER: Nechápu, jak mohla Veronica Roth udělat na konci něco takového!! Samozřejmě se to vzhledem k Trisiným sebevražedným sklonům dalo čekat, ale myslím si, že na konci každé série knih by měl být správný happy end, ten tomu chyběl..

Janičta
22.02.2017 3 z 5

POZOR DROBNÉ SPOILERY. No nic moc.... Začátek byl docela slibný, ale pak se to celé pokazilo. Tris měla jakoby tunelový vidění a Tobiase moc nepodpořila. Nechala ho v tom pěkně vykoupat a navrch se ukázalo, že ho ani pořádně nechápala. To, že jdou vlastně z jednoho boje do druhého mi pak přišlo zbytečně nastavováné. Ale asi chápu, co tím autorka chtěla ukázat. Konec byl překvapivý a smutný.

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

Mě se ukončení knihy líbilo moc-prosté,jednoduché,pak jsem viděla film,který se s knížkou totálně rozchází a to jsem teda zvědavá,jak ten jejich příběh skončí.

Alvin123
14.02.2017 2 z 5

Nechápu ten konec. Jako první jsem viděla všechny filmy, až pak jsem začala číst knihy. První díl se mi moc líbil, druhý už byl slabší ale furt to bylo pěkné, ale v posledním to vyvrcholilo. Četla jsem na internetu fámy tipu : Bude se natáčet druhá část filmu Aliance. Byla jsem tou zprávou unešená, až nadšená a tak jsem se s chutí vrhla do knihy, že se tam stane něco, co bude v tom dalším filmu ale blé. Zbytečně knihu natahovala, a podle mě se jí to nepovedlo.

maGggg
03.02.2017 3 z 5

Achjo, tak dobře no. Dopadlo to strašně a děj mě vůbec nebavil. Zdálo se mi to už moc překombinované a složitě podané, že jsem se chvílemi v ději i ztrácela. Snad si spravím chuť nad knihou Čtyřka, divergentní povídky.

Elea
28.01.2017 3 z 5

Nejslabší díl trilogie - Tris byla naprosto dokonalá, vždy měla pravdu a vše věděla dopředu - prostě absolutně nemožná, děje tam moc nebylo, spíš se jen vysvětlovaly motivy předchozích dílů, závěr vyplýval z logiky příběhu.
Ráda bych ale požádala kolegy, kteří mají dojem, že v hodnocení musí všem sdělit závěr, aby byli tak laskaví a na tuto skutečnost předem upozornili. Ono není nic moc, dozvědět se konec příběhu ještě než ho začnete číst.