Povídej, co vidíš

Povídej, co vidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/bmid_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 4 442 139

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching , 2014

allyce
05.11.2017 2 z 5

Joy Fieldingovou mám ráda a mám od ní přečteny téměř všechny knihy. Nemohu si pomoci, ale zaznamenávám sestupnou tendenci kvality jejich posledních knih. U Povídej, co vidíš, jsem jen silou vůle vydržela až do konce, na 100x napsanou větu: "zazvonil telefon" mám kopřivkovou reakci. Absolutně nesrovnatelné s její dřívější tvorbou. O autorce jsem se dočetla, že každý rok vydává novou knihu, no a vzhledem k délce jejího tvůrčího života není divu, že její potenciál se vyčerpává. Škoda.

JitkaHambi
29.10.2017 4 z 5

Má první kniha od této autorky a jsem nadšená. Tak krásně se četla a teda ten konec, to jsem nečekala.
Podle většiny komentářů zde je tato kniha autorčina nejslabší...wow, tak to se teda moc těším na další knihy :-)

Kacule88
22.10.2017 4 z 5

Tato knížka je velice poutavě napsaná, i když oproti jiným knihám od této autorky je možná pro některé menším zklamáním, protože se všechen děj odehrává jen na jednom místě.
Mezi čtyřmi stěnami bytu hlavní hrdinky.

DasaN
01.10.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, pěkně se čte. Občas mi přišlo, že některé situace působí dost nepravděpodobně. Sice to není kniha ke které bych se opakovaně vracela, ale určitě stojí za přečtení.

hana5365
24.09.2017 odpad!

Po dočtení této knihy mně v hlavě zněla věta podruha Bárty z Cimrmanovy hry "Záskok", potažmo divadelní hry "Vlasta"a sice: " Tak to je tedy zklamání".
Užvaněné, zdlouhavé, nudné a ten konec? Bez vysvětlení proč? Opravdu ztráta času.

kika 13
18.09.2017 4 z 5

Napínavé až do samého konce.Toho pravého kriminálníka jsem neodhadla.

Vendulik
11.09.2017 5 z 5

Velice dobrá kniha. Super dej a zápletka taky stojí za to. Za mě spokojenost.

Veronika33
06.09.2017 5 z 5

Ku knihe nemám čo dodať, klasická Joy Fieldingová. Perfektný dej, zápletka, gradovanie príbehu proste výborná kniha. Odporúčam všetky autorkine knihy!!!

Danago
16.08.2017 4 z 5

Bailey se po brutálním znásilnění zhroutí celý svět. Trpí návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami násilníka vidí v každém muži, kterého potká. Na pomoc ji přichází nevlastní sestra Claire, která se s ní soudí o ohromné dědictví. Pomůže jí v jejím stavu? Odhalí policie násilníka? Najde Bailey znovu svoji rovnováhu?
Knížka je typická tvorba autorky, rozhodně ji v ní poznávám. Tuto knížku musím sice zařadit mezi ty slabší . Ale to neznamená, že by se špatně četla. Má v sobě napětí a prvky z některých jejich dřívějších knih.

EvkaB7
25.06.2017 5 z 5

Naprostá spokojenost!!! Tato autorka snad neumí (naštěstí) napsat špatnou knížku.
Výborně se četla a připomnělo mi to ty její dřívější kousky.

hanča34
02.04.2017 4 z 5

Za mně spokojenost, zase ta dobrá Joy vypravěčka.

Prateri
28.02.2017 3 z 5

Pro knihy paní Fieldingové mám velkou slabost. Číhám na každou její novou knihu, která u nás vyjde, aby mi nechyběla v knihovně. Ale Povídej, co vidíš mě teda nenadchla, pokulhává za ostatními knihami mé oblíbenkyně. Čtivá knížka by to byla bez zbytečně utahaného středu.
V tvorbě spisovatelky je to ale výjimkou.

martina.culik
24.02.2017 3 z 5

Začátek a konec byl fajn, ale prostředek by se dal vyplnit o něco záživněji.

oleg
11.02.2017 5 z 5

Mě se příběh velice líbil,psychologická detektivka jak má být,velice podařené postřehy hlavní hrdinky a hlavně jak se s tím vším vypořádala-za mě bezva čtení!

SelenaDemi428
10.02.2017 3 z 5

Také dávám tři hvězdičky jenom díky konci, který mě překvapil. Jinak se ten děj strašně táhl, pořád se opakovaly stejné situace a moc mě to nechytlo.

Eva88
23.01.2017 3 z 5

Tři hvězdičky jen díky konci, který měl oproti zbytku knihy plynulý a napínavý děj.

niknikita
13.01.2017 4 z 5

Z respektu k autorce jsem přidala čtvrtou hvězdičku v hodnocení, ale tentokrát musím nerada přiznat, že jsem se nutila a nudila.

orinka3
23.12.2016 1 z 5

Veliká nuda, nepravděpodobné za vlasy přitažené situace a krajně nesympatická hrdinka. Toto není autorka pro mě, ani čtivost nezachrání jalový stereotypně se opakující děj bez výrazných fabulací.

AnetHol
07.12.2016 3 z 5

Začátek mě opravdu hrozně bavil a nutilo mě to číst dál a dál (prvních 5-6 kapitol). Potom se to ale opravdu hrozně vleklo... a přestalo mě to bavit. Nicméně, ve čtení jsem pokračovala a jsem za to ráda... protože, závěr knížky se mi moc líbil. Je to první kniha od této autorky, kterou jsem si přečetla. A přijde mi spíše jako průměrná.

Aleh
04.12.2016 4 z 5

Autorka vypráví příběh mladé, krásné a sebevědomé ženy, která pracuje jako vyšetřovatelka jedné advokátní kanceláře. Bailey Carpenterová je však jednoho dne přepadena a znásilněna. A tak spolu s ní prožíváme dny, týdny a měsíce po tomto brutálním útoku. Autorka popisuje zcela sugestivně její stavy úzkosti, strachu, obav, nočních děsů a představ, že pokojně může existovat jen v bezpečí svého bytu. Čas běží a policie stále nemá útočníka a tak se Bailey nakonec pouští do vyšetřování sama na vlastní pěst. A jednoho dne ve svém bytě zjistí, že ......... Ten, kdo má rád příběhy Joy Fieldingové, tak si jistě přijde na své.