Povídej, co vidíš

Povídej, co vidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/bmid_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 4 442 139

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching , 2014

Karoui
13.08.2019 3 z 5

Nenadchne ale ani neurazí :)

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Příběh o Bailey, úspěšné detektivce, kterou znásilní neznámý pachatel.
Od té doby má noční múry a panickou hrůzu z mužů.
Navíc zjistí, že z okna protějšího domu ji někdo pozoruje.
Vzpamatovat se jí pomůže nevlastní sestra, která se s ní ale soudí i o dědictví.
Napínavý příběh, který má spád. Do poslední chvíle netušíte, jak to celé dopadne.
Moje první setkání s Joy Fielding a ráda si od ní přečtu i další knihy.

Daniela1992
31.07.2019 5 z 5

Nevkládala jsem do knihy z počátku velké naděje, ale moc se mi líbila, pocity hlavní hrdinky svěle popsané a šokující závěr :)

ronave
20.07.2019 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Obdivuji Joy F., jak dokáže popsat pocity hlavní hrdinky.
Příběh krásně oživuje neteř Jade :-) A konec? Opět zcela nečekaný...

akdar72
13.07.2019 4 z 5

Pro mě tato kniha patří k těm slabším od autorky. Konec byl takový useknutý, něco tomu chybělo.

ctenarkaEva
03.07.2019 4 z 5

Zajímavý psychologický román o ženě, která prožila znásilnění. Pachatele jsem nedokázala odhalit a závěr byl velké překvapení. Kniha se mi četla dobře, určitě si od této autorky zase něco přečtu

rilajaan
30.05.2019 3 z 5

Knížka byla určitě zajímavou sondou do psychiky znásilněné ženy. Všechny její pochyby a dilemata byly popsány věrohodně. Jen mi občas hlavní hrdinka přišla až možná naivní, vzhledem k jejímu povolání.

Hania932
21.05.2019 3 z 5

Moje druhá kniha od autorky a já musím říct že jsem trochu zklamaná. I když vím že je kniha o znásilnění, tak jsem čekala že se v knize bude řešit taky trochu něco jiného, ale to jsem se spletla. Nicméně, od knihy jsem neměla moc velké očekávání, takže jsem zas tak moc zklamaná nebyla. Celou dobu se tam vlastně řešilo kdo Bailey znásilnil a to bylo vše. Děj byl zdlouhavý a občas i nudný. Konec to trošku zachránil, byl tam zvrat, který jsem sama vůbec nečekala, ale myslela jsem že bude trošku víc rozepsané. Za mě to není špatná kniha, ale určitě není zase nejlepší je to takový průměr. Ale co se týče příběhů nápad to byl dobrý.

Januli
06.05.2019 3 z 5

Je pravda, že děj je opakující se, ale to prostě k tomuto případu patří.... znásilnění. Kniha i přes své zápletky pro mě byla čitelná a nebylo tam vyloženě nic, co by mě překvapilo.

moudivlacek
04.05.2019 4 z 5

Spíš než thriller je to psychologický román, a to docela ve vysoké kvalitě. Celý příběh je o ženě Bailey, která pracovala jako detektivka pro advokátní kancelář, a při práci byla znásilněna. Plno lidí autorce vyčítá, že četla jedno a to samé - co Bailey pak po znásilnění dělala. A nebude to náhodou tím, že takovým ženám se hroutí svět a vše logické jde stranou, že se jim vrací jedno a totéž, že nejsou schopny (většinou) normálního života, alespoň nějaký čas?
Dle mého názoru autorka velice dobře vystihla právě to psychické trauma obětí.
Co však považuji za ještě horší - je lidský hyenismus ve chvíli, kdy je Bailey nejvíc zranitelná, a to ze strany jejích příbuzných. Je to přímo odporné. A zas je zatím starodávný motiv - peníze.
Za mne super.

dom.ini
22.04.2019 3 z 5

Knížka se dobře četla a pocity a psychický stav hlavní hrdinky byly dobře a věrohodně popsány. Vadilo mi ale, že se většinu knihy pořád dokola opakovaly tytéž situace a prakticky jste četli pořd to samé dokola. Celkové vyústění děje bylo sice překvapive a napínavé, ale taky dost přitažené za vlasy. Celkově bych knížce dala asi 3,5* a od Joy jsem už určitě četla povedenější knížky.

Metla
12.04.2019 3 z 5

Jelikož nám do rodného listu nedal nikdo štempl, že náš život bude procházka růžovou zahradou, může nám osud hodit pod nohy kládu, o kterou se naše příčetnost přerazí. Do jaké míry a jestli vůbec dokážeme sesbírat a naskládat zpět rozházená duševní kolečka, to závisí na mnoha okolnostech.
Bailey pracuje jako detektiv pro právnickou firmu, zadek si vozí v porsche, její zdánlivé sebevědomí a mentální stabilita však vezmou za své hned v úvodu knihy. Po traumatizující události může trpělivý čtenář sledovat, jak Bailey válčí s realitou, s panickými stavy úzkosti, nočními můrami, paranoiou, s problémy z řad rodiny i s vlastními chybami. Co je skutečnost a co pouze výplod její ztýrané mysli?
„Povídej, co vidíš“ je psychologický román s prvky thrilleru, pátrání po pachateli zločinu není pro děj tím nejdůležitějším (což se projevilo v závěru, kdy Joy Fieldingová udělala „ententýkydvašpalíkyčertvyletělzelektriky a ze všech možných podezřelých to budeš třeba ty!“). Tempo příběhu je opravdu slimáčí a zápletka se vyvinula podle mých předpokladů, k něčemu vedly decentní indicie, něco jsem prostě odhadla. Autorka naštěstí ovládá své řemeslo dostatečně dobře, abych ji navzdory výhradám ocejchovala třemi hvězdičkami (s upozorněním, že ta poslední je taková nepřesvědčivě poblikávající chcíplotina).

jana1941
12.04.2019 4 z 5

Knížka je dobře napsaná a hezky se čte. Možná jsem očekávala trochu víc napětí, ale i přesto byl konec překvapivý. Je to kniha, u které člověk nemusí příliš přemýšlet a soustředit se na velké množství postav, což mi vyhovovalo. Určitě se chystám i na další autorčiny knihy.

Ctenar1202
11.04.2019 5 z 5

Autorka dokaze ctenare celou dobu drzet v napeti a ctenar nema ani tuseni (nebo ja ho nemela), kdo muze byt pachatel. Konec je jedna velka smrst se zaverem, ze vam padne brada.

Perfektni kniha.

pingu1
09.04.2019 2 z 5

Ačkoli mám knihy od Joy Fieldingové ráda, tahle se tedy zrovna moc nepovedla... Na začátku znásilnění, pak celou knihu téměř žádný děj, stále se opakující scény, nemohla jsem se vůbec začíst. Rychlý, useknutý konec, tak nějak odfláknutý... Ke knížce se už nevrátím, nestojí podle mě za to.

xena2711
01.04.2019 3 z 5

Autorku mám moc ráda a její knihy jsem skoro už všechny přečetla. Tato kniha je dle mého názoru nejslabší. Poprvé jsem řešila, zda vůbec dočíst...pořád jsem se nemohla nějak začíst. Nakonec jsem dočetla, ale ani konec nebyl dvakrát vydařený..V každém případě se těším na další dílo této autorky.

Megurine
07.03.2019 2 z 5

Kniha se mi jeví opravdu slabším dílem. Na začátku se stane onen zločin, následuje dlouhé nic a krátké rozuzlení. Na konci není dořešeno mnoho otázek, kterým čtenář čelí skoro celý děj. Téma je jistě temné a nepříjemné, ovšem zde jsem z knihy necítila ani tu nejmenší emoci. Kniha je jednoduchá, jako oddechovka poslouží, ale osobně jsem se během čtení nudila.

mrkvajda
22.02.2019 4 z 5

První přečtená kniha od této autorky. Mně se kniha líbila. Kdo bude násilníkem mě napadlo celkem brzy. Při čtení dalších událostí, jsem myslela, že jsem se spletla a napnutě jsem čekala na závěr, jak vše dopadne.

hanap
22.02.2019 2 z 5

Příjemné čtení na víkend, nic vic ,nic míň.

mirunda
07.02.2019 4 z 5

V knize se sice stále opakovalo to samé, přesto jsem byla napnutá, jak vlastně dopadne. Ten konec vzal teda rychlý spád, ale jo bavila mě