Povídej, co vidíš

Povídej, co vidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/bmid_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 4 442 139

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching , 2014

kosilka
18.11.2016 4 z 5

Kniha byla výborná, četla se krásně lehce a nedalo se moc od čtení odbíhat, musela jsem číst stále dál a dál. Zhruba od poloviny až třičtvrtě knihy jsem už nechtěla knihu vůbec odkládat a musela jsem ji dočíst. Stále jsem si lámala hlavu, jak to celé bylo a bohužel konec mě nijak nedostal. Prostě jsem nezažila moment, kdy bych nevěřícně otevřela pusu a zůstala šokovaná. Tato reakce na konec knihy mi vnitřně psychicky chyběla a proto ubírám hvězdičku v hodnocení. Také mě zklamalo, že nebyl vysvětlen motiv pachatele a některé záležitosti nebyly ukončeny. Přesto všechno ale celkově velmi příjemné počtení.

pe.placha
12.11.2016 4 z 5

Byla to má první kniha od Joy Fieldingové. Oceňuji "rychlý start", chvílemi mi ale děj přišel nudný a nezábavný. Časem možná zkusím i nějaký další počin této autorky.

alexandra111
02.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila,i když byla tedy opravdu nejslabší.Jenom se to zbytečně vleklo,což jsem nějak překousla,protože jsem se strašně těšila na její šokující konec,a ani ten se nekonal. Co mě hodně zklamalo,bylo to,že nebylo vysvětleno,proč to pachatel udělal.Jeho pohnutky a důvody,které v každé její knížce,jsou nějak vysvětleny. A taky mohla napsat,jak to nakonec dopadlo s tím dědictvím.Možná se mnou nebudete souhlasit,ale i ostatní sourozenci by měli něco dostat,a ne někoho vydědit jenom proto,že si najde špatného partnera.Navíc když sám bratr hlavní hrdinky,byl pěkný grázl. Snad jsem to napsala tak,ať neprozradím konec,pro někoho kdo to ještě nečetl.

Jia
27.09.2016 5 z 5

Po většině vlažných komentářů jsem čekala, že knížka nebude nic moc, ale líbila se mně. Docela překvapivé a ne zrovna moc milé rozuzlení, no jo no, zdání často klame. 4,5*

akšuram37
19.09.2016 5 z 5

Jak začít... Knížku jsem právě dočetla, mám jí před sebou a musím říct - Vážně jsem jí hltala stránku po stránce, kapitolu po kapitole!!! Byla to moje první knížka od Joy Fieldingové a už vím, že poslední rozhodně nebyla, protože ta knížka se četla sama. Všichni píšete, že byla knížka nejslabší, tak to já se teda těším na ty další, když mají být lepší :)

Vůbec bych neřekla, že to dopadne tak jak to dopadne, pokud to někdo věděl dřív než v poslední kapitole, tak to je profík :D Protože já vůbec nevěděla, kdo by to mohl být, ale musím uznat, že její sestra byla pěkně mazaná!

Bailey si nakonec své "problémy" vlastně vyřešila sama, takže musím říct, že je vskutku dobrá detektivka :) Bylo mi jí vážně líto, to čím si prošla, se v dnešní době může stát každému a ne každý by se s tím takto popral, někdo lépe, někdo hůře.

Za mě prostě perfektní knížka!

Joyce24
17.08.2016 5 z 5

Nejnovější kniha od mé oblíbené autorky. Opět nezklamala a již nyní se těším na další titul od Joy Fieldingové.

irefir
06.08.2016 2 z 5

Tohle byla první kniha od této autorky, která se mi příliš nelíbila. Vleklo se to, některé motivy a myšlenky se stále a zbytečně opakovaly, zkrátka nic moc.

bookcase
05.08.2016 4 z 5

Nejprve jsem se bála, že mě to nevtáhne, naštěstí po pár stránkách se z toho vyklubala stará dobrá Fieldingová.

Pajina68
14.06.2016 2 z 5

I já jsem byla zklamaná. Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst a teprve až opravdu ten konec byl trošku zajímavý. Jinak první kniha od této autorky, která mě zklamala. A jak tak koukám, tak nejsem sama.

Ankavi
10.06.2016 3 z 5

Tak tentokrát se řadím k těm zklamaným - 2.5 hvězdičky... Ani dobrá detektivka, ani dobrý psychologický román to není. Váhala jsem, zda dočtu - konec měl na rozdíl od celé knihy aspoň trochu spád, takže nakonec nelituji, že jsem se donutila knihu dočíst. Ale u Joy Fieldingové jsme zvyklí na jiné grády, takže bohužel - doporučit nemohu.

jasmína
28.05.2016 2 z 5

Za mě nejslabší kniha mé oblíbené spisovatelky, děj se vlekl, nebyl ani od půlky napínavý.... škoda....

Pavlnka
21.05.2016 5 z 5

Kniha je trochu jiná než ostatní této autorky, ale přesto jsem se od ní nemohla odtrhnout. Konec mi přišel moc zkrácený, až naivní, ale celkově se mi kniha moc líbila.

merrinka
11.05.2016

Pěkné čtení.

EvieS
04.05.2016 3 z 5

Bohužel mě knížka nezaujala :( Čekala jsem víc, děj se neskutečně táhl a až posledních pár stránek se něco začlo dít. Horší 3*

putpuda
23.04.2016 2 z 5

Musím souhlasit se Sabčou, ještě jsem nedočetla a mám s tí problém :(. Nevím čím to je ( asi jsem divná ;)), ale poslední dobou mě nebaví žádná knížka. Fieldingovou mám moc ráda, ale tohle je fakt mizérie. Prokousala jsem se k časti, kde hrdinka sleduje "narcise" a fakt se mi vůbec nechce pokračovat. Už to není ta stará dobrá Joy.
Takže
hodnocení zatím odkládám, až dočtu...........

Tak jsem se prokousala ke konci, tedy druhou polovinu jsem přeskakovala po kapitolách :(. Spíš jen proto, aby nezůstala rozečtená a mohla jsem ji vrátit do knihovny. Vážně slabota. Stěží ** :(

Aneleh
17.04.2016 5 z 5

Opět perfektní, jako každá kniha od mojí nejoblíbenější spisovatelky. Ani chvilku jsem se nenudila, naopak děj byl velmi napínavý až do konce. Psáno stylem, kdy se velmi snadno člověk vžije do hlavní hrdinky. Miluju autorčiny psychologicko detektivní příběhy. Knihu jsem jen nerada odkládala, už teď se těším na další a po pravdě zde nechápu negativní hodnocení. Tahle paní ví, o čem píše a umí to, vzdávám jí hold.

magsan
09.04.2016 5 z 5

Opet skvely roman me milovane spisovatelky. Vyborne vystihla poranenou dusi hlavni hrdinky, pekna zapletka....

hanka616
04.04.2016 4 z 5

Kniha je torchu jiná než ostatní od této autorky, ale mě to nevadilo. Hlavní hrdinky mi bylo upřímě líto.

Alienn
01.04.2016 3 z 5

Bohužel pro mě opět jedna z těch slabších, nedařilo se mi začíst a dost často jsem jí odkládala. Přesto na autorku nezanevřu a věřím, že u některé z jejích dalších knih si spravím chuť.

Moniks
24.03.2016 2 z 5

Neslo ...vůbec . :-(...zavřela již na začátku...zkusim to jindy.