Povídej, co vidíš

Povídej, co vidíš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/bmid_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 4 442 139

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching , 2014

dominikB951
16.03.2016 5 z 5

Spisovatelka opět nezklamala. Zajímavý příběh.

Pája1965
07.03.2016 3 z 5

Trochu jiná kniha než obvykle,ale stejně dobrá.

Kalina
29.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Přestože jsem celkem brzy přišla na to ,kdo má jakou roli v tomto příběhu tak jsem s chutí sledovala celý děj, který udržel mou pozornost až do samého konce knihy.

fis.rena
29.02.2016 4 z 5

Moje první setkání s Joy a jsem velmi spokojena,určitě není poslední. Knížka je velice čtivá a vyprávění pěkně ubíhá na to,že je to hlavně o psychice hlavní hrdinky po traumatizujícím zážitku.

sabca
28.02.2016 3 z 5

Je tu velice rozdílné hodnocení této knihy. Já se musím přiklonit k tomu horšímu. Protože se jedná o spisovatelku, kterou mám moc ráda a četla jsem všechny její knihy dostupné u nás v knihovně, tady mě zklamala. Měla jsem problém knihu dočíst. Až konec byl celkem zajímavý. Doufám, že další kniha, kterou napíše bude lepší.

HaHa11
27.02.2016 2 z 5

Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že autorce dochází dech a hlavně nápady. Netýká se to pouze této knihy, ale i dalších děl z poslední doby (Potok stínů, Nebezpečná zóna). Knihu můžeme považovat za psychologický ponor do duše mladé ženy, která byla znásilněna, či za detektivní příběh. Ani jedno, ani druhé však nevykazuje příslušné kvality. Zápletka nanicovatá, chování postav nevěrohodné a šablonovité, chybí tomu napětí, spád, prostě něco, co by čtenářovu pozornost dokázalo udržet. A konec - vystupňovaná bezradnost typu "vrah je zahradník" - jen trochu zkušený čtenář dávno poznal, které postavě není radno věřit.

Krtek05
24.02.2016

Kniha splnila mé očekávání. Doporučuji přečíst :-)

marwinmh
22.02.2016 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a četla se mi dobře. Opravdu jsem do poslední chvíle netušila, kdo vše má v "nepříznivé životní situaci" hlavní hrdinky prsty.

sonya
21.02.2016

První knih od Joy Fieldingové a pravděpodobně poslední. Knihu jsem zatím nedočetla,a nevím, jestli se mí do toho vůbec chce....

stepanka_brno
21.02.2016 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Není ale tak dobrá, jak jsem očekávala, soudě podle ostatních knih od autorky. Místy se děj možná trochu vlekl, závěr dobrý. Rozhodně zajímavé téma.

KydlochMoris
21.02.2016 3 z 5

Všechny její knihy jsou super, tady v té bylo téma opravdu drsné, ale chybělo mi tam víc napětí. A abych řekla pravdu, má už lepší knihy...

Imor
17.02.2016 3 z 5

Přečetla jsem všechny její knihy, proto jsem věděla do čeho jdu, ale téma bylo tak silné až mi nebylo dobře. Opět výborně napsaná kniha. Těším se na další :-)

Miro67
14.02.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale jako by jí psal někdo jiný než Fieldingová.A i když hlavní hrdinku chápu, že znásilnění je otřesný zážitek, přesto její rekce byla až přehnaná. Celou dobu jsem se nemohla vyhnout srovnání se ženami,kterým se něco podobného děje ne jednou, ale několikrát do měsíce a násilníka na rozdíl od Bailey nemusí vidět v každém chlapovi, kterého potkají. Znají ho velmi dobře, mají ho totiž zapsaného ve svém oddacím listu.

alexis818
14.02.2016 4 z 5

Na každou knihu od této autorky se vždycky těším,ale tentokrát jsem byla trochu zklamaná příliš vleklým dějem.Tenhle román prostě nepatří k jejím nejlepším,příště to snad bude lepší.

aneleh18
11.02.2016 4 z 5

Mám z této knihy rozporuplné pocity, jako spousta dalších "komentátorů". Proto jsem si nejprve přečetla komentáře ostatních, než jsem se pustila do toho svého, Z počátku na mne děj - tak jako na ostatní -působil velice rozvlekle, spíše šlo o podrobnou studii psychologie brutálně znásilněné ženy. Dál mne hnalo vědomí, že se přece jedná o JOY, jednu z mých nejoblíbenějších autorek!! Po dočtení jsem nechala dojmy trochu uležet a udělala jsem dobře, Je pravda, že tato kniha se dost vymyká její ostatní tvorbě, ale jak poznávám Joy v jejích příbězích, nikdy nepíše o tom, co by dobře neprostudovala a neprokonzultovala s odborníky. Tady nám dala jedinečnou příležitost nahlédnout za oponu psychiky ženy, které postihlo obrovské trauma a nemá asi smysl soudit námi "nepostiženými", zda je to příliš hysterické a přehnané. Takže můj závěr - milá Joy, díky i za tuto knihu a za to že se umíš představit svým čtenářům i v jiné poloze tvorby.

mmmisulka.r
02.02.2016 4 z 5

Hrozně jsem se na knihu těšila, ale musím bohužel říci, že to bylo příšerně vleklé. Klidně bych ubrala minimálně 100 stran. Chtěla jsem dat tři hvězdy, ale za ten pěkně vygradovaný konec jednu přidávám. Protože ten se opravdu povedl.

Luca287
02.02.2016 2 z 5

Nuda, nuda, nuda... po 100 přečtených stránkách se pořád nic neděje... takže jsem si přečetla konec... nejhorší kniha této autorky. Možná mne nudí psychoknihy... nevím...

Lucka385
30.01.2016 5 z 5

Na další knihu od Joy jsem se velice těšila a rozhodně nejsem zklamaná. Joy mám velice ráda, každá její kniha je unikát, žádná se ničím nepodobá, každá má svůj příběh. Bonus navíc je, že každý příběh je čtivý a nápaditý, má děj a rozhodně se u něj nenudíte. Samozřejmě u každého svého oblíbeného spisovatele najdete knihu, která se dá označit za slabší. Ale tato to rozhodně není. Naopak. Děj mě zaujal od první stránky. Hlavní hrdinka, která prožila trauma je celkem fajn. Za to její rodina, až na nejbližšího bratra :-), postrádá jakékoliv mé sympatie. Děj je dobře promyšlený a rozhodně si nemyslím, že je lehce ,, prokouknutelný ".

iva2423
27.01.2016 2 z 5

Tohle je první kniha od Joy, která se mi nelíbila, bez nápadu. Na pár stránkách rychlé podivné rozuzlení a hlavně od začátku bylo jasné o co tam jde s její sestrou. Opravdu mě nezaujala jako její ostatní romány.

petaSk
26.01.2016 3 z 5

Další variace na okno do dvora. Rozuzlení se dalo odhadnout už od poloviny knihy, ale to nevadí. Co mně ale vadilo, byla hlavní hrdinka. Ačkoliv je znásilnění traumatizující událost, autorka z ní dělá zbytečnou hysterku, která každou chvíli vykřikuje a nadskakuje. Což sice tak může být, ale autorka na to pořád nemusí upozorňovat, stejně jako na levné vsuvky typu "muž střední výšky a váhy" a "řekni, že mě miluješ". A ačkoliv je hrdinka popisovaná jako inteligentní žena a je stále zdůrazňováno, jak samostatná byla před událostí,působí spíše jako naivní puberťačka.
Děj se navíc táhne a konec zase uspěchaný, jako kdyby se autorka probrala ze snění a uvědomila si, že ještě něco musí dořešit.