Potok stínů

Potok stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148155/bmid_potok-stinu-KIS-148155.jpg 4 417 105

Nový román jedné z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších spisovatelek současnosti svádí dohromady nesourodou pětici lidí, kteří spolu nedobrovolně prožijí konec týdne v Adirondackských horách. Valerie Roweová se těší na oslavu svých čtyřicátin s přáteli. Rozvádí se se záletným manželem Evanem, který se chystá strávit výjimečný víkend se svou mladou atraktivní snoubenkou Jennifer a šestnáctiletou dcerou Brianne v luxusním horském hotelu. Plány všech se ale zbortí v okamžiku, kdy Evana ve městě zdrží pracovní záležitosti. Požádá Valerii, aby dceru i snoubenku odvezla do hor s tím, že za nimi později přijede. Valeriini podivínští přátelé – starožitnice Melissa a gay James – se nabídnou, že ji doprovodí. Nikdo však netuší, že v horách na ně číhá nebezpečí v podobě sériových vrahů, kteří zabíjejí jen pro své potěšení. Napětí mezi dcerou a matkou se stupňuje stejně jako řádění zabijáků, kteří hledají nové oběti. A pak Brianne v noci zmizí…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Shadow Creek , 2012

princesse
24.01.2014 5 z 5

Výborná kniha, opět další od Joy, která nezklamala. Napínavá, děj má spád a neustále jste ve střehu co se v příští vteřině přihodí. Přečetla jsem velmi rychle a určitě doporučuji nejen těm, kterí mají rádi knihy od této spisovatelky.

ruzovka
18.01.2014

Vynikají , lepší než poslední dvě předchozí.

lenka.v
13.01.2014 5 z 5

To bylo hororové čtení , ještě teď mi jde husí kůže po zádech . Moc dobré !!

evasamankova
13.01.2014 4 z 5

Výborný krvavý psychologický thriller. Kniha se mi moc líbila. Jednotlivé postavy byly skvěle vykresleny, stejně tak i jejich změny názorů na sebe navzájem. A celé to mělo až hororový nádech.

M.V.Z.
12.01.2014 4 z 5

Už jsem četla pár knih této autorky a tato byla napsána trochu jinak, přesto čtivě. Někdy bych řekla, až moc krve a mrtvol, ale nebyla špatná.

marty77
08.01.2014 2 z 5

Kniha se mi nelibila.

Luca287
04.01.2014 4 z 5

Skvěle naspáno, kniha má spád... napínavé..krvavé..přesně,jak mám ráda...doporučuji...

kikina28
01.01.2014 3 z 5

Kniha se naprosto odlišovala od těch, které kdy Joy Fieldingová napsala. Řekla bych, že po Neúplné mozaice, která mě nebavila, je to její druhá nejslabší kniha.Moc mrtvých a řekla bych že i děj byl celkem mimo realitu. Joy chtěla napsat detektivku, ano, napsala ji, ale podruhé ať to raději nezkouší. Ať zůstane u žánru, který je jí blízký - romány o ženách, které jsou úspěšné v životě a v kariéře, ale ne v osobním životě.Kdo chce, ať si ji přečte a udělá si názor sám, ale já osobně se k ní podruhé určitě nevrátím.

rose
12.12.2013 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Krvavý začátek, a těch mrtvol až až, to je pravda. Ale pro vývoj děje to asi bylo nezbytné. Tahle autorka umí vymyslet zajímavé postavy a udrží nás v napětí až do posledních stránek.

Lidka
30.11.2013 3 z 5

Musím bohužel přiznat, že ač spisovatelka je mou oblíbenou, tak tahle knížka mne zklamala. Přišlo mi, že čím přidala na krvavosti, tím ubrala na zajímavém a důmyslné zápletce a takové to mrazení, co u mne nastávalo, když jsem četla třeba Jane utíká, Dej mamce pusu, jakož i u některých jiných, u mne tentokrát nenastalo.

Henriette
17.11.2013 4 z 5

Opravdu hodně vydařená kniha, která zaujme hned od Prologu. Vrahové jsou od počátku tak trochu známí, i když si čtenář dlouho není jistý. Vraždy hodně krvavé, ale dobře popsané. Všechny hlavní postavy krásně popsané a uvnitř jejich nitra se během knihy odehraje vnitřní proměna.

enigma
10.11.2013 2 z 5

Možná právě proto, že je portfolio mnou přečtených knih velmi širokospektrální zanechala ve mě kniha J.Fielding nutkavou potřebu drobné filosofické úvahy na téma objektivity hodnocení. Kvalita řemeslné práce versus vhodná cílová skupina čtenářů. Mohu si vůbec dovolit hodnotit jakožto skupina naprosto nevhodná? Nakolik je mé hodnocení relevantní? A jak relevantní je hodnocení ortodoxních fanoušků autorky? Výsledný číselný výstup tak nelze brát jako měřítko obecné kvality díla, ale spíše jako vyjádření spokojenosti s knihou v porovnání s ostatními autorčinými počiny.

Imor
09.11.2013 1 z 5

Kniha se četla dobře, ale ty brutální vraždy, to už mi přišlo příliš. Mám nepřečtené ještě dvě její knihy, ale asi dám přednost jinému spisovateli.

Rup
15.10.2013 4 z 5

Výborně a čtivě napsané, jak je u této autorky už zvykem. Charakteristiky hlavních postav jsou vcelku dobře podané, ty ostatní jsou spíše do počtu, včetně Mellisy a Jamese - nenapadá mě žádný rozumný důvod proč se v příběhu vyskytují, snad pro zaplnění děje postavami - něco jako komické postavičky v některých mayovkách nebo verneovkách. Gabetka v komentáři níže "neustále podezírala téměř všechny zůčastněné", ovšem nevím z čeho, ani nevím jakých "plno překvapení" se dočkala jasmína :-). Podle mého je to spíše psychologický thriller, než detektivka - viníci jsou známi od počátku, oběti víceméně rovněž - stěžejní je, jak se kdo bude v různých situacích (hlavně v těch vyhraněných) chovat. Ale žádnou hlubokou psychologickou sondu nečekejte. Oddychové čtení, které dokáže zaujmout. Doporučuji.

isobel2000
07.10.2013 5 z 5

Mě se nezdá, že by se kniha vymykala autorčinu stylu, jen bylo trochu více krve, a pro mne perfektní.

Aneleh
06.10.2013 3 z 5

Autorka patří mezi moje nejoblíbenější, ale z této její knihy mám smíšené pocity. Na můj vkus až příliš moc krve, i když vykreslení postav je opět výborné. Její předchozí knihy mě však více zaujaly.

Orca
10.09.2013 4 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha zklamala. Miluji Joy Fielding, patří mezi mé nejoblíbenější autorky, ale tato kniha se dle mého názoru vymyká jejímu obvyklému stylu, který mám tak ráda. Za mě bohužel palec dolů :(

Lucka385
10.09.2013 5 z 5

Skvělé, napínavé, velice čtivé. Ano, Joy Fieldingová opravdu se svou nejnovější knihou opět nezklamala. Pokud váháte s přečtením, tak neváhejte.

julie z moravy
18.08.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha nezklamala.

bookcase
16.08.2013 5 z 5

Perfektní!!! Skvělý thriller s psychologickými prvky, autorka mě opět nezklamala.