Potok stínů

Potok stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148155/bmid_potok-stinu-KIS-148155.jpg 4 417 105

Nový román jedné z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších spisovatelek současnosti svádí dohromady nesourodou pětici lidí, kteří spolu nedobrovolně prožijí konec týdne v Adirondackských horách. Valerie Roweová se těší na oslavu svých čtyřicátin s přáteli. Rozvádí se se záletným manželem Evanem, který se chystá strávit výjimečný víkend se svou mladou atraktivní snoubenkou Jennifer a šestnáctiletou dcerou Brianne v luxusním horském hotelu. Plány všech se ale zbortí v okamžiku, kdy Evana ve městě zdrží pracovní záležitosti. Požádá Valerii, aby dceru i snoubenku odvezla do hor s tím, že za nimi později přijede. Valeriini podivínští přátelé – starožitnice Melissa a gay James – se nabídnou, že ji doprovodí. Nikdo však netuší, že v horách na ně číhá nebezpečí v podobě sériových vrahů, kteří zabíjejí jen pro své potěšení. Napětí mezi dcerou a matkou se stupňuje stejně jako řádění zabijáků, kteří hledají nové oběti. A pak Brianne v noci zmizí…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Shadow Creek , 2012

pingu1
01.03.2019 3 z 5

Tak tahle kniha mi nesedla, skoro se zdá, že jí napsal někdo jiný než Joy Fieldingová.... Samá vražda, nějak divně napsané - tu už znovu číst nebudu.

Termina
23.01.2019 2 z 5

Knihu jsem si zakoupila díky síle jménu autorky. No a co na to říkám? Ne vždy Vám skvělá autorka zaručí skvělou četbu :)

Opatov
27.10.2018 4 z 5

Perfektni, napinava detektivka. Propletenec vztahu, necekane situace, nedoporucuji cist na chate uprostred lesa.....

ArwenAragorn
09.08.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá a měla spád. Nezklamala.

Allena24
21.07.2018 5 z 5

Autorka je má oblíbená. K jejím knihám přistupuji s příjemnou zvědavostí. Za tuto děkuji a dávám 5 :-). Těším se na další.

Janča089
15.06.2018 5 z 5

Knihy od této autorky mám ráda. Uznávám, že podle mého názoru také napsala i nějaké lepší, ale přesto hodnotím na výbornou. Krom jiných důležitých věcí, které byly smyslem příběhu se zamýšlím i nad tím, jestli se opravdu mezi námi pohybují takoví psychopati, jakými byli vrazi v této knize..

MarieH
27.12.2017

Trochu jiná Fieldingová ale ani jednu nemusím. Kniha je čtivá, jen je tam příliš mrtvol a matka je přímo Bond v sukních.

Peti
29.09.2017

Myslím, že to je první kniha od této autorky, co jsem četla. Na mě celkem drsná, ale zpracování příběhu perfektní, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah :).

Kalima206
21.08.2017 5 z 5

Dostala mě! Už hned první krátká kapitola a knížka mě chytila a nepustila. Četla sem, kdykoliv sem měla volnou chvilku a některé pasáže rozdýchávala. Myslím, že spisovatelka to tak hezky zamotala a hlavně zachytila myšlení "hlavních hrdinů", takže ti co se o takové lidi trošku zajímají ví, o čem píšu. Každopádně komu nevadí troška morbidního smýšlení, ať si knížku určitě přečte! Mě hodně zaujala a určitě si od této spisovatelky přečtu ještě něco jiného :-)

Danago
14.08.2017 5 z 5

Další výborná kniha od mojí milované spisovatelky Joy Fieldingové, která mě opět nezklamala. A přesto je trochu jiná než jsem byla zvyklá.
Připadalo mi že je tu zbytečně moc mrtvol a krve, nějak nadbytečné postavy. Ale knížka je napínavá, příběh má spád a neustále čekáte, co dalšího se ještě přihodí. Přečetla jsem ji velice rychle a určitě doporučuji ! I když podle mě jsou starší knížky této autorky lepší, tak pro toho kdo bude číst tuto knížku jako první od autorky to určitě nebude zklamání.

dorka4344
06.08.2017 5 z 5

Napínavá od začátku až dokonce. První kniha, kterou jsem od autorky četla...určitě zkusím přečíst ještě nějakou !

niknikita
01.06.2017 2 z 5

To není Joy Fieldingová, jakou mám ráda.

maličkán
05.05.2017 5 z 5

Divím se, že má tato kniha tak malé hodnocení. Je sice pravda, že je trochu drsnější než ostatní autorčiny knížky, které jsem skoro všechny četla a nestalo se, že by se mi nějaká nelíbila, tato opět byla úžasná, nedalo se od ní odejít.

Alienn
01.05.2017 3 z 5

Přiznám se, že těch vražd a té krve tam bylo nějak moc, od této autorky bych to nečekala a tak úplně mi to k ní nesedí. Takže tři hvězdičky jsou za vykreslení vztahů a postav, to autorce jde skvěle.

SimonaP
11.04.2017 4 z 5

Líbilo, jako skoro každá kniha od autorky. Tahle byla možná trochu brutálnější, než je u autorky zvykem, ale mně to nevadilo.

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Napínavý, mě to stačilo. Líbilo.

romana0733
05.04.2017 5 z 5

Kniha mě chytla od samého začátku, je čtivá. Za mě 5 hvězdiček.

Lemurka
08.03.2017 3 z 5

Po prologu jsem přemýšlela, jestli vůbec budu číst dál... Brutální vraždy mi k autorce neseděli, rozhodně má lepší knihy, ikdyž tato se četla taky dobře.

dee.n
23.02.2017 5 z 5

Joy Fieldingová je moje oblíbená autorka. Je pravdou, že tato kniha je lehce odlišná od jejich typických knih. Nicméně to pro mne neznamená, že by byla o něco horší. Je prostě jiná, přesto perfektně čtivá, napínavá a zajímavá. Postavy jsou dobře vykresleny, psychopati v knize nervydrásající a vůbec má knížka vše, co od knížky očekávám. Proto hodnotím hodně vysoko. Přečetla jsem ji opět jedním dechem.

hanča34
29.11.2016 3 z 5

Podle mně nejhorší kniha autorky a to už jsem jich přečetla možná 10. Příliš mnoho postav, příliš mnoho vražd. Lepší jsou ty knihy vztahové, matka a dcera, manželka a bývalá manželka apod. Tak snad příště, Joy!