Posol

Posol https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79358/bmid_posol-vyR-79358.jpg 4 1455 344

Devätnásťročný Ed Kennedy – ako väčšina mladých ľudí na predmestí – sa živí ako taxikár, hoci vzhľadom na vek porušuje austrálske zákony. Voľný čas trávi popíjaním s priateľmi a nekonečným kartovaním. Miluje dievča, ktoré ho má príliš rado, aby mu lásku opätovalo, a psa, nadšeného kávičkára. Na rozdiel od súrodencov to Ed nikam nedotiahol, je na najlepšej ceste skončiť ako jeho otec alkoholik. Jedného dňa sa stane svedkom prepadnutia v banke. Po tom, čo lupičovi prekazí plán, stane sa na krátky čas mediálnym hrdinom. Už sa nevie dočkať, kedy sa veci vrátia do zabehnutých koľají, keď v poštovej schránke objaví tajomnú zásielku: kárové eso, na ktorom sú napísané tri adresy. Edov život sa čoskoro otrasie v základoch. Mení sa na posla dobrých i menej príjemných správ, vstupuje do života neznámym ľuďom a prehodnocuje vlastnú minulosť. Už len zistiť, kto rozdáva karty v tejto zvláštnej hre – priatelia, príbuzní, či dokonca mŕtvy otec?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

I Am the Messenger , 2002

Leeonteena
07.02.2018 3 z 5

Achjo, co napsat.. tři hvězdy, moje nejhorší hodnocení vůbec. Dočetla jsem jí včera (po dlouhých čtyřech týdnech co jsem se do ní vyloženě nutila) a nechala jsem si čas na rozmyšlenou, ale musím říct, že kniha mě jednoznačně zklamala. Sáhla jsem po ní po přečtení Zlodějky (má nejoblíbenější kniha), věděla jsem, že je jiná a byla jsem na to připravená, ale i přes to.. bylo to laciné, ledabylé, jednoduché. Chápu, že to byl záměr, že to vyprávěl 19 letý kluk, ale stejně! To co se tam dělo, mě to prostě nezasáhlo, neuvěřila jsem tomu. Je mi líto :-(

ela111111111
01.02.2018 5 z 5

Dlouho jsem nevěděla, co si o knize pomyslet. Někdy jsem se smála, někdy brečela. Není perfektní, je ale krásná.

jittik
22.01.2018 4 z 5

Zajímavé, k zamyšlení se nad vlastním životem

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Poté, co jsem přečetla Zlodějku knih, jsem se dozvěděla, že existuje i Posel. I Posla jsem přečetla jedním dechem. Přijde mi, že většina autorů má svůj specifický styl psaní. Mě však přijde, že Zlodějka knih a Posel by nemohli být odlišnější. Jiný styl psaní, zcela jiné téma, pohled a situaci, psychologie postav... Přesto mě bavily obě knížky. Nerada je srovnávám, protože se opravdu zdá, že jde o knihy od jiných spisovatelů. Určitě bych ale Posla ke čtení doporučila. Krásná oddechovka, na jejímž konci je třeba se trochu zamyslet.

Paulus.1987
12.12.2017 5 z 5

Krásná kniha, která čtenáře může motivovat k tomu, aby vyšli ven a někomu pomohli. Stačí akorát nějaké popíchnutí. Třeba v podobě karty ve schránce... nebo knihy samotné. Nepatrnou vadou na kráse může být celkem nejasná pointa, ale je to skutečně detail.

Evaho73
12.12.2017 5 z 5

P omoc.
O hľaduplnosť.
S pása.
O beta.
L áska.

...aj toto sú niektoré z posolstiev tejto knihy, ktorých odosieľateľom je sám život.
Posol je kniha, ktorá znovu nastavuje zrkadlo nášmu svedomiu.
Posol je kniha, ktorá je veselá aj smutná, bolestná aj radostná.
Posol je kniha, ktorá nám ukazuje cestu, akou máme ísť.
Posol je kniha, ktorá nie je prvoplánová, tak ako sám život.
Posol je kniha, ktorú odporúčam prečítať.

slunicko1958
10.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem několik stránek a řekla si, že tohle tedy opravdu ne. Nespisovná čeština v psané formě, to ale opravdu ne. Ale pak to přišlo. Najednou jsem se nechala vtáhnout do děje a ani nevím, jestli autor začal psát spisovně. Bylo mi to jedno nebo jsem to nevnímala? Příběh je krásný. Smála jsem se i potají utírala slzy.
Neumím si představit, že by tento skvost četl žák 6. třídy. Možná deváťáci by pochopili, ale nebylo by jich mnoho. Takže bych s tou "cílovou skupinou" byla opatrnější.

l0st-g1rl
03.12.2017 5 z 5

Krásná kniha. Zajímavý, tajuplný děj se zvraty, příjemné postavy. Markus Zusak mě uchvátil už jednou se Zlodějkou knih a teď se mu to povedlo znovu s Poslem. Avšak obě knihy jsou úplně rozdílné, takže porovnávat je nejde. Ale obě ve mě zanechaly stejný pocit, kdy prostě nemám slov.
Co se mi líbilo nejvíce na této knize, byla ta poselství. Každá byla jiná, ale zároveň svým způsobem stejně silná. Ale nejlepší na tom všem je ta myšlenka, že to svede i "obyčejný" člověk.
Kniha Posel je vlastně sama poselstvím.

Gaeberys
02.12.2017 odpad!

Nechápu dnešní módu toho, jak se v knihách už i PÍŠE (nejen mluví!!!!!) jak u dementů.. ¨
Absolutně se to nedalo číst, jsem zvyklá na spisovnou češtinu a nehodlám svůj návyk měnit, protože do knih prostě patří pravopis (nemluvím teď o přímé řeči, ačkoli i v ní je často nespisovnost celkem trapná). Autor se tím jen shazuje na úroveň "fejsbůčkových" pisálků, kteří měli na ZŠ zřejmě z češtiny 4 a 5...
Kniha k zblití ....

julika
24.11.2017 4 z 5

Úplně obyčejný kus papíru ležící na stole a k jakému skvostu mě dovedl!
Pro mě to byla knížka, kdy jsem si alespoň na chvíli připadala, že v tom nejsem sama, že je normální, občas nevědět, co od života chtít, hledat se a být za "ňoumu ". Ed si mě získal, protože byl obyčejný, pardon, měli jsme si to myslet podle jeho práce a využití volného času. Přitom to vůbec nebyla pravda. Líbí se mi tito "obyčejní " lidé, protože mě pokaždé překvapí svou laskavostí a vůbec nezáleží, jaké mají vzdělání nebo kde pracují. Věřte mi, sem tam se najde někdo, kdo Vás ocenění a v duchu obdivuje! :-)

DracoMalfoy
05.11.2017 5 z 5

Když jsem Posla otevřela a přečela prvních pár vět, zarazila jsem se, protože nespisovná čeština vážně není můj šálek kávy. Ale po pár desítkách stránek jsem si zvykla a vyřešila svůj jediný problém s knížkou. Protože tento román je nádherný. Měl vše; zajímavou zápletku, okamžiky kde se mi tajil dech i momenty, kdy mě kniha donutila ke smíchu. Postavy jsem si zamilovala a prožívala knihu s nimi.

A to je to nejlepší, co vám kniha může dát.

Majkrofon
04.11.2017 5 z 5

Silná kniha, plná lasky a dobra, ktorá ma neskutočne zasiahla. A nie len pre to, že v Edovy vidím tak trochu seba. treba žiť svoj život na plno a nepremárniť ani sekundu!

clariana
27.10.2017 5 z 5

Asi nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla. Četla se úplně sama, líbil se mi nápad a to, jak postavy v průběhu děje dospěli. Konec jsem sice musela přečíst vícekrát a pořád mi vše není jasné, ale jinak pecka. :)

stovice
25.10.2017 5 z 5

Vtipná, laskavá, strhující, dokonalá.

GraceC
22.10.2017 5 z 5

Posel, knížka, která se mnou pěkně zacloumala. Po prvních pár stránkách mě dokázala naprosto pohltit svým humorem, napětím, nečekanými zvraty a tajemstvím, kterým byly opředené životy všech postav.
Nevěřila bych, že autor dokáže vymyslet tolik různých příběhů a naspat je do všech těch poselství, přičemž každé z nich je jiného charakteru a vzájemně se dost liší.
Líbil se mi autorův styl psaní a to, že čtenáři přímo nevnucuje nějaká "životní moudra". Bohatě stačily krátké věty, ve kterých dokázal jedním slovem popsat širokou škálu myšlenek.
Tato kniha na mě zapůsobila snad každou svou stránkou. Je úderná, pravdivá, ukazuje spoustu lidských mindráků a chyb, kterých se lidé dopouští. Zároveň hezky podtrhuje myšlenku toho, že každý z nás může něco udělat nejen se svým životem, ale nějakým způsobem pomáhat i ostatní a popostrčit je správným směrem.
Opravdu mě pobavily nenucené rozhovory, u kterých vlastně vůbec nechápete, jak k nim došlo. Samozřejmě narážím na loupežné přepadení, Daryla a Keitha a naprosto skvělého kněze.
Dál mě fascinovaly takové momenty, jako například když na konci Ed Kennedy říká, že by o tom měl napsat knihu a ta by začínala asi takhle: "Pistolník - je nemožnej.", což je první věta této knihy. Kniha je bohatá i na takové momenty, kdy autor zasáhne do čtenářovy mysli, a to naprosto plynule a nenuceně, takže vás pravděpodobně jenom donutí na chvíli knihu zavřít a vnímat ten pocit pochopení celku.
Knihu určitě doporučuji každému, kdo má rád nepředvídatelé zvraty a čtivé příběhy.

piittii
28.09.2017 4 z 5

Povedená knížka, zajímavý příběh, pěkně se čte. Můžu jen doporučit :)

zvěřinec
22.09.2017 5 z 5

Na tohle moje vyjadřovací schopnosti nestačí - úchvatná, napínavá, milá, dojemná, poučná . . .

duhovabublina
12.09.2017 5 z 5

Je mi trochu líto, že lidé často porovnávají Posla se Zlodějkou knih, byť to jsou dvě naprosto rozdílné knížky, ať už se jedná o samo téma či třeba styl psaní. A právě tenhle rozdíl je možná to, co by se naopak mohlo vyzdvihnout. Že Zusak dokáže napsat tak naprosto rozdílné knihy, které jsou ale obě docela kouzelné a napínavé, že se od nich prostě nedá odtrhnout.
Četla jsem Posla už několikrát a vždycky jsem si našla něco nového, co se mi vrylo hluboko pod kůži. Těším se, co v něm objevím příště! :)

Kíťovec
09.09.2017 3 z 5

Posla jsem četla až po Zlodějce knih a je to možná škoda, protože Zlodějce knih se nic nevyrovná.
Nicméně musím říct, že Edův příběh mě strhl a musela jsem to přelouskat za pár hodin. Člověk má až chuť vstát a jít někomu pomoci, jen tak, protože může. Možná v tomto ohledu kniha zabrala, je to prostě poselství :)

Pett
01.09.2017 5 z 5

Dostal mě... zas a znova se mi jeho písmenka zavrtala až do nejzazšího kouta levé komory a pravá ani nedutala... z Markuse se stal můj osobní srdcový král! Vyprávění tak plné života, že vámi zatřese absolutně bez pardónu a tak trochu pohne pohledem na okolní svět... dočtete a běžíte do schránky... co kdyby? Ale kdeže, stačí přeci jen otevřít oči a vidět... nebýt slepý! Ano, poselství bylo doručeno a pečlivě si ho střežím ve své vlastní schránce... pusťte ho i do té své, stojí totiž vážně za to!