Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419916/mid_posledni-aristokratka-3Jx-419916.jpg 4 6304 6304

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

Evar88
01.12.2021 2 z 5

Z Aristokratky mám velmi rozporuplné pocity. Celá rodina ji miluje, já se nemohu zbavit dojmu, že čtu práci středoškolského studenta na téma ,,humor". Styl vyprávění je opravdu jednoduchý, téměř bezduchý a snaha vykřesat z každé situace zábavnou scénku nebo vtip, působí po pár stránkách neskonale křečovitě. Nicméně, když se nad celou knihou trochu povznesete, zjistíte, že se jedná o takovou mdlou jednohubku, u které párkrát pozvednete koutky úst. Ideální četba pokud si zrovna připadáte trochu otupěle.

Olava
29.11.2021 4 z 5

Nečekala jsem nic, proto jsem byla docela mile překvapená, že je to dobrá kniha se spoustou vtipných momentů. Mám ráda styl humoru absurdních situací, takže mi to v nemocném období vyloženě bodlo.

Michla76
20.11.2021 5 z 5

Nikdo, kdo má dar si všechny ty absurdní situace v průběhu četby představovat nemůže napsat, že zas taková bomba to není. Je. Styl, forma, děj, který vždy perfektně navazuje, nevzpomenu si na jediné prázdné místo.

Hethera
18.11.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, párkrát jsem se i pořádně zasmála a budila tak nesouhlasné pohledy v MHD.
Perfektní odpočinek v této chaotické a ponuré době.

MocPísmenek
12.11.2021 3 z 5

Také jsem po knížce sáhla až po filmu. Film mě úplně neoslovil, ale chtěla jsem vědět, jak vzniknul tento fenomén. Za mě je v knížce pár míst, která jsem ocenila, ale asi jsem čekala víc.

Pavčule
08.11.2021 2 z 5

Nejdřív jsem viděla film. Pár vtipných momentů bylo ,ale jinak.. Komedií bych to úplně nenazvala . To samé kniha . Mám jiný styl humoru.

IvetaZ
05.11.2021 2 z 5

Ze začátku dobré, úsměvné ale přímo ,,komedie"? Nemůžu si pomoct, nebavilo mě to, a jelikož jsem to četla na doporučení dvou známých (které teda moc nečtou!), čekala jsem něco lepšího. Film ujde, ale taky už ho nikdy vidět nemusím.

Gambettka
02.11.2021 5 z 5

U tehle knihy jsem se smala od prvni stranky. Urcite si prectu dalsi dily

1Listicka
01.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Pobavila. Zasmála jsem se u ní. Ke konci už trošku nudila. Pořád stejný humor. Další díly mě zklamaly, ale tenhle je opravdu dobrý.

mauglie
12.10.2021 4 z 5

Bylo to fajn, ale další díl si asi neprectu...

Eslem
21.09.2021 1 z 5

Ukázkový Jarmark trapnosti. Na druhou stranu, podobné knihy mají mamutí zásluhu na tom, že většinová populace nezapomene číst.

efka.saf
11.09.2021 4 z 5

Nic moc jsem od této knihy nečekala, možná proto, že byla v kolonce humor. Od přečtení Saturnina mi všechny humorné knihy přišly povětšinou nudné či trapné, ale rozhodně ne vtipné. O to větší bylo mé překvapení, když jsem se u této knihy opravdu bavila!
Ich forma knize výborně sedí, vypravěčka prokletá Marie mi svým břitkým a úderným humorem byla velmi sympatická. Nicméně ale musím říct, že autor přivedl na svět takovou plejádu postav - exotů, že kdybych měla vypíchnout tu 'the best', těžko bych se rozhodovala. Nádherné panoptikum, ve kterém nechybí asi nikdo, nicméně lakomý hrabě aportující neustále psům zámecké papuče, by jistě obsadil nejvyšší příčky.
Za mě tedy vřele doporučuji k přečtení, kniha své kouzlo má, i když si nejsu jistá, jestli bych se nadšeně hrnula do dalších (tuším čtyř?) pokračování. Druhý díl si ale určitě ještě přečtu.
PS: Po přečtení knihy jsem se ještě podívala na film a musím uznat, že to byla solidní hovadina. Humor veškerý žádný, řada postav vyškrtaných, charaktery změněné a ještě připitomělé love story a happy end. Bože, za co?

Mufa
07.09.2021 5 z 5

Nestává se mi často, abych se u knihy nahlas smála. Tady se to podařilo několikrát. Jako oddechovka naprosto skvělá.

Monyel
25.08.2021 3 z 5

Moje první audiokniha, mimochodem skvěle načtená Veronikou Kubařovou. Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, tento žánr je obyčejně mimo můj okruh zájmu. Knihu bych zhodnotila jako nenáročnou oddechovku, u které není potřeba velkého soustředění. Některé zážitky rodiny Kostkových byly sice úsměvné, ale nic nad čím bych se upřímně zasmála. Po čase mi přišly kapitoly trochu jednotvárné, chyběla mi tam alespoň nějaká drobná zápletka. Kniha mě zabavila, ale nebyl to můj šálek kávy.

Berulidemknihy
23.08.2021 3 z 5

Nevím proč, ale čekala jsem něco trochu jiného. Ano místy šlo o vtipný příběh, ale že bych ho potřebovala mít doma to ne. Jsem však zvědavá, co přinesou další díly.

Ila1971
22.08.2021 5 z 5

Tato knížka je pro mě naprostá bomba. Přesně se trefila do typu humoru, který miluju. Smala jsem se na každé stránce. Někdy mi az tekly smichy slzy. Těším se na dalsi díly .

DomenicaRisa
12.08.2021 5 z 5

Kniha psaná v ich formě. Dlouho jsem nic takového nečetla. Jde přirovnat díky sarkasmu a ironii k Meg Cabott a jejím Deníkům princezny. Jen tady je to Deník zchudlé šlechtičny bez titulu. Parádní popisy postav, které tvoří zábavné panoptikum. Od českého autora a zasazeno do českého prostředí věc nevídaná. Autorovi gratuluji a těším se na další setkání s Kostkovými z Kostky.

knihomolka27
10.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Přečteno podruhé... zastávám názor, že těchto knížek není nikdy dost. Myšleno tak, že jednak těchto humorných knížek moc neexistuje a jednak tyto knížky jsou samozřejmě strašně návykové a fajn a vy je máte chut číst. Navíc Aristokratka je pro mě už takřka srdeční záležitostí a těším se zase na další díly. Možná, že to stejně asi nevydržím a koupím si celou sérii domů... jelikož ona za to prostě stojí.

Celá kniha mě neskutečně bavila. Nejvíc sympatickou postavou pro mě byla Marie, což samozřejmě knihu v mých očích ještě zvýšilo, vzhledem k tomu, že Marie je hlavní hrdinka a všechno to sledujeme jejíma očima. Vtipy jsou snad v každé větě nebo odstavci a humor je vážně moc fajn.

Film u mě moc neprošel, ale zkusím mu dát ještě šanci. S hereckým obsazením jsem problém neměla, ba naopak... problém byl ale spíše ve zpracování a v tom, že mi film nepřišel vtipný a zajímavý.

hnatlubo
07.08.2021 1 z 5

Tohle je snad jediný případ kdy mě film bavil více než kniha. Autor sice používá vtipné obraty, a i když nemám nic proti občasné nadsázce, ale aby byla za vlasy přitažená celá kniha, navíc dost dětinsky mi prostě nebylo po chuti. Tuhle knížku někomu věnuji a další díly této série si rád nechám ujít.

Kabalenka
05.08.2021 5 z 5

Při čtení této knihy jsem se pořád smála. Smála jsem se v metru, doma, až jsem byla napomenuta, že se směju u vážného filmu a příště jsem byla rovnou vykázána z pokoje (to jsem se smála při fotbale).