Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419916/big_posledni-aristokratka-3Jx-419916.jpg 45294

Kniha Poslední aristokratka

mishka1976
04. prosince

Odpočinkové čtení, namáhající pouze bránici. U knihy jsem se opravdu bavila. Některé situace sice občas působily trapně, ale většina popisovaných událostí byla vtipná.

Evar88
01. prosince

Z Aristokratky mám velmi rozporuplné pocity. Celá rodina ji miluje, já se nemohu zbavit dojmu, že čtu práci středoškolského studenta na téma ,,humor". Styl vyprávění je opravdu jednoduchý, téměř bezduchý a snaha vykřesat z každé situace zábavnou scénku nebo vtip, působí po pár stránkách neskonale křečovitě. Nicméně, když se nad celou knihou trochu povznesete, zjistíte, že se jedná o takovou mdlou jednohubku, u které párkrát pozvednete koutky úst. Ideální četba pokud si zrovna připadáte trochu otupěle.

Olava
29. listopadu

Nečekala jsem nic, proto jsem byla docela mile překvapená, že je to dobrá kniha se spoustou vtipných momentů. Mám ráda styl humoru absurdních situací, takže mi to v nemocném období vyloženě bodlo.

Michla76
20. listopadu

Nikdo, kdo má dar si všechny ty absurdní situace v průběhu četby představovat nemůže napsat, že zas taková bomba to není. Je. Styl, forma, děj, který vždy perfektně navazuje, nevzpomenu si na jediné prázdné místo.

Hethera
18. listopadu

Kniha se mi moc líbila, párkrát jsem se i pořádně zasmála a budila tak nesouhlasné pohledy v MHD.
Perfektní odpočinek v této chaotické a ponuré době.

MocPísmenek
12. listopadu

Také jsem po knížce sáhla až po filmu. Film mě úplně neoslovil, ale chtěla jsem vědět, jak vzniknul tento fenomén. Za mě je v knížce pár míst, která jsem ocenila, ale asi jsem čekala víc.

Pavčule
08. listopadu

Nejdřív jsem viděla film. Pár vtipných momentů bylo ,ale jinak.. Komedií bych to úplně nenazvala . To samé kniha . Mám jiný styl humoru.

IvetaZ
05. listopadu

Ze začátku dobré, úsměvné ale přímo ,,komedie"? Nemůžu si pomoct, nebavilo mě to, a jelikož jsem to četla na doporučení dvou známých (které teda moc nečtou!), čekala jsem něco lepšího. Film ujde, ale taky už ho nikdy vidět nemusím.