Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419916/mid_posledni-aristokratka-3Jx-419916.jpg 4 6307 6307

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

ArwenEvenstar
26.07.2021 5 z 5

Kniha byla úsměvná, ale že bych se popadala smíchy za břicho, to říct nedá. Nicméně osazenstvo hradu Kostka včetně kastelána Josefa, který asi nemá jiné oblečení než špinavý župan, svérázného zahradníka pana Spocka a sprosté kuchařky paní Tiché jsem si oblíbila. Určitě se chystám i na další díly této série.

Marcela14
26.07.2021 1 z 5

Knihu jsem nedočetla a nebavila mě, i když musím uznat byla docela vtipná.

Pianistka
17.07.2021 5 z 5

Příjemná oddechovka.

ujira
16.07.2021 3 z 5

Díky vynikajícímu načtení audioverze mohu přidat hvězdu navíc, ale stále se mi, ve srovnání s podobnými knihami( Vlna zločinnosti, Saturnin), kniha jeví jako méně úspěšný pokus napodobit lehkost a vtipnost v humoristickém románu, ve výše zmíněných knihách. Nicméně téma je zajímavé a jako oddechové čtení doporučuji.

Teseme
15.07.2021

Pokračování téhle série bych mohla číst až do smrti! Vtipné, milé, chytře napsané.

Péťa86
09.07.2021 5 z 5

Sice někdo tu o knížce píše jako o odpadu, ale pro mě to bylo krásné odpočinkové čtení. Je to knížka, která se lehce čte, člověk přijímá nadsázku… Ano, za mě je to vtipná knížka, kterou ráda doporučím dál.

items
02.07.2021 odpad!

(1000 krát) opakovaný vtip nie je vtipom...

Stretne tučný chudého a hovorí mu...

Asi toľko hĺbky majú postavy a tak záživný je dej tejto knihy.

protokol
23.06.2021 5 z 5

SUPERZÁBAVNÁ KNIHA JE TO SKVELÉ A AUDIOKNIHA JE O TO LEPŠIA.

chrudas
19.06.2021 5 z 5

Tenhle humor se mi líbí, příběh u kterého si příjemně odpočinete.

cukrovka
16.06.2021 4 z 5

Příjemné oddechové čtení plné vtipu. Zajímavý námět. Líbilo se mi i filmové zpracování.

Konfu97
03.06.2021 5 z 5

Oddechové čtení s českým humorem. Moc dobře a rychle se čte, a člověk se směje od začátku do konce. Nejde nic než doporučit

Martina999
22.05.2021 5 z 5

Je to má druhá kniha tohoto autora a už mám z půjčovny doma další "aristokratky". Je to opravdu skvělý humor. I já jsem se smála nahlas, protože to nejde jinak. Jsou to opravdu výbuchy smíchu. Je fakt, že mít takové "zaměstnance" je na mašli. Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne. Tak dobře se to čte. Prostě, pane Bočku, jen tak dál. . . Nepřekonatelný a u nás nenapodobitelný skvělý humor. Vřele doporučuji všem, kdo se chtějí zasmát a nemyslet na nic vážného, důležitého, nepřemýšlet nad složitým dějem, protože o tohle v této knize nejde. A za to díky.

LucySmile
17.05.2021 4 z 5

Tomu se říká český humor! Příběh jako ze života, naprosto uvolňující čtení. Ze začátku jsem brečela smíchy, později se to trochu začne opakovat, takže je to spíš úsměvný. Těším se na pokračování.

aneleh777
13.05.2021 5 z 5

... no zkuste něco takového napsat. To se jen tak nedá. Pro mne dobrý humor, moc mne čtení pobavilo.
Hned jsem zkoumala, kdeže ta Kostka asi tak je a kdo je ten pan Boček.
Trochu mne ty hlášky od paní kuchařky připomněli filmy pana Formana . . .

Renatka11
22.04.2021 3 z 5

Všeobecné nadšení u aristokratky bohužel nesdilim. Ze začátku mi to sice přišlo hodně vtipné, ale pak už to bylo pořád stejné a předvídatelné a do dočtení jsem se nutila s nadějí, že bude třeba aspoň konec zábavnější. No, nebyl.

PaníLenka
19.04.2021 5 z 5

Za mě úžasný slovní humor, četla jsem ve vlaku a bylo to náročné, musela jsem se smát nahlas...chudáci spolucestující - ovšem přenést vyloženě slovní humor na plátno lze jen těžko - knížce to fakt ublížilo, já viděla jen ukázky, na film jsem odvahu nenašla, abych si nezkazila dojem

Katrinreading
19.04.2021 5 z 5

Málokdy u knih projevuji nějaké emoce, ale u knih Evžena Bočka se směju nahlas. Líbí se mi téma, které si pro tuto knihu zvolil, lokaci a pitoreskní postavičky. Tahle kniha je v knižním světě to samé, jako Slunce seno ve světě filmovém, ale i tak je super.

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Po shlédnutí filmu jsem si řekla že si přečtu i knihu. Vždy se říká kniha je lepší než film a je tomu i tady. Prvních několik stránek nic moc ale pak to byl výbuch. Opravdu jsem se zasmála. Nedoporučuji číst například v čekárně u lékaře, když vybuchujete smíchy.

ElizPetrova
13.04.2021 3 z 5

Toto je opravdu taková ta jednohubka, u které člověk nemusí přemýšlet, dobře se čte a odsýpá to. Někdy celkem vtipná, někdy mi rádoby vtípky bohužel moc vtipné nepřišly, nicméně svůj účel to splnilo. Člověk se u toho odreaguje a nemusí nad ničím přemýšlet.

katy211
13.04.2021 5 z 5

Příjemná, vtipná oddechovka, dost jsem se nasmála. Kniha mnohem lepší nez film