Nultá hodina

Nultá hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25280/bmid_nulta-hodina-Ag6-25280.jpg 4 508 89

Policista Battle série

< 5. díl

Gull’s Point, přímořské sídlo lady Tressilianové nacházející se v rybářské vesnici Saltcreek, hostí na první pohled tak trochu zvláštní společnost: ve stejnou dobu – na sklonku léta – sem zamíří chráněnec zesnulého sira Tressiliana a slavný tenisový hráč Nevile Strange, jeho současná i bývalá manželka a rovněž dvojice mužů, s nimiž tyto dvě ženy pojí nedořešené milostné vztahy. Shoda okolností přivádí do blízkého Saltingtonu také inspektora Battlea. Zdánlivě nesouvisející události, které spájí právě jen místo, kde se odehrály, totiž okolí Saltcreeku, se začnou proplétat a napětí v Gull’s Point vyvrcholí v „nulté hodině“ – vraždou lady Tressilianové. Inspektora Battlea čeká těžký případ, protože se zdá, že k tomuto činu neměl nikdo motiv…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Towards Zero , 1944

85098211
25.04.2018 5 z 5

Tato kniha je prostoupena ďábelskou a temnou atmosférou, která je pro autorku tak typická. A i když zde chybí staří známí Hercule Poirot nebo slečna Marplová, je to (zase) skvostná a napínavá detektivka. Prozradím pouze to, že budete překvapeni, kdo je pravým vrahem ;-).

mahdal
20.02.2018 2 z 5

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Zpočátku jsem se do děje nemohl vtáhnout. Něco jako by překáželo dostat se na myšlenkovou vlnu autorky. Přemýšlel jsem, co by to mohlo být - příběh byl zajímavý (ostatně jako každý od Christie), ale "nebylo to ono". Asi v polovině knihy jsem prozřel a zjistil, že mi nesedí styl, ale ne styl vyprávění autorky, ale "styl odhalování vraždy postavou inspektora Battlea". Další nezvyklostí této knihy byla narace událostí, které se sehrály před vraždou. Velmi zajímavá myšlenka, avšak nezvyklá u Christie. Věřím, že autorka chtěla sérii knih ozvláštnit, ale tento způsob vyprávění není, řečeno jazykem autorky, můj cup of tea. Na druhou stranu, kniha mi dále rozšířila obzory o autorčině díle.

Devorah
09.02.2018 5 z 5

O lala, další naprosto výborná detektivka z pera Agathy Christie. K této knize se ráda vracím, četla jsem ji již po několikáté a stále mě baví. Hned na začátku příběhu na nás padne napjatá nálada, která by se dala skoro krájet a vše doplňují mírně pokřivené charaktery hlavních hrdinů, které se v průběhu knihy zcela mění. V této knize opravdu platí, že není vše tak, jak se zdá být.

Usignolo
26.01.2018 5 z 5

Tak to jsem teda koukala. Té Agathě to opravdu pálilo. Na konci mi to přišlo skoro až přemyšlené, ale nakonec jsem to vstřebala :-) A jako správná povrchní čtenářka jsem si ještě vypřála nějaký romantický zázrak nakonec, který jsem taky dostala. Ani Poirot mi tam nechyběl.

kilometr
06.09.2017 3 z 5

No,přiznám se rovnou,pachatele jsem neuhodl.Čtivé,i když v určitých momentech se postavy chovají "divně".Tak vysoké hodnocení(momentálně je to 90%!!)si tato kniha ale nezaslouží.A nebude to jenom tím,že mi tam chyběl Hercule Poirot.60%.

antuka
03.09.2017 3 z 5

Je to čtivé, ale v rámci detektivního žánru docela podraz. Je jasné, že autor detektivek musí vždycky něco vynechat, protože hádanka je v tom, co je schované v mezerách. Ale myslím, že v knize musí být patrný klíč, kterým lze příběh odemknout. Zde tkví zločin v psychologii postav, tzn. musíte věřit tomu, že chování popsané autorkou odpovídá motivacím aktérů. Když tomuto popisu věřit nemůžete, respektive, když autorka popisuje pouze jejich pro zločin nepodstatné projevy a ty zásadní vynechává, tak se závěrečné rozřešení stává jen zklamáním, nikoli radostí z toho, jak vás zase oblafla.

MajaG
27.12.2016 5 z 5

Zhltnete to naráz, i přes ospalost, nutnost učení na zkoušky a kdoví co ještě...

haki34
18.11.2016 5 z 5

Miluju jak barvite Agatha vykreslije sve hrdiny !!! Obcas mate chut je klepnout uz jen diky tem popiskum

pejty
07.11.2016 4 z 5

Je to velice zajímavá knížka a vlastně vůbec moje první zkušenost s Agathou Christie. A musím říct, že to nebyla vůbec špatná zkušenost, neboť mě knížka velice bavila, měla velmi příjemnou kriminální atmosféru a hlavně bylo opravdu těžké si představit kdo je vrah dřív, než nám to sama autorka prozradila. Jediným mínusem bych zde viděl samostatné vyřešení případu, které prostě se objevilo zničeho nic. To mi ovšem nedokázalo zkazit zážitek z knihy a rád si od Agathy přečtu něco dalšího.

Storm5007
12.05.2016 5 z 5

Prostě super, k této knize není co dodat, velmi čtivá a jako vždy bezva závěr. Ještě nikdy se mi nepovedlo přijít na to kdo je vrah :oD, u této knihy jsem si dala záležet a po přečtení malé části jsem se hluboce zamyslela :oD. Jaké bylo moje překvapení, že vrah byl právě ten koho jsem vyloučila jako prvního. Moc jsem se bavila a určitě doporučuji :oD

astroweb
21.05.2015 5 z 5

Nultá hodina patří mezi autorčiny špičky. Skvělé poutavé vyprávění, podmanivá atmosféra, překvapivý, jak jinak ? , závěr.

Mia77
01.03.2015 4 z 5

Super .... já snad nikdy neodhadnu, kdo za tím stojí a proto je asi tato spisovatelka tak oblíbená. :-) Miluji nečekané konce a to ona vážně umí. Prostě její knížky jsou psané s noblesou a je stále nadčasová a tak je to i v této detektivce, mohu jen doporučit.

krizek
03.10.2014 5 z 5

Jednoduše další perfektní příběh naší milované spisovatelky, tentokrát se konec čekat trochu dal, ale přece jen se postupem vyrojovaly mnohé problémy. Prostě pecka, přečteno za jeden den :)

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Jednoznačně suprové, napínavé od začátku do konce, konec jsem naprosto nečekal!

ddomikk
23.07.2014 5 z 5

Výborná a podle mého názoru i jedna z nejlepších! I když vybrat u této autorky, to je opravdu těžký oříšek.

wooloong
30.06.2014 5 z 5

Brilantní a nápadité.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! :)

soukroma
01.04.2014 5 z 5

Dlouhodobě moje nejoblíbenější "Christieovka".

SáraV.
01.04.2014 5 z 5

Bravo, Agatho, bravo! Už si Tě řadím mezi mé oblíbené autory :-)).

KattyV.
26.02.2014 5 z 5

Perfektní detektivka, napínavá, od knihy jsem se nemohla odtrhnout, můj tip na vraha opět úplně jiný, Agatha má všechno tak skvěle promyšlené.
Prostě pět hvězd. Bravo!