Indigové kouzlo

Indigové kouzlo https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215573/mid_pokrevni-pouta-3-indigove-kouzlo-215573.jpg 5 798 90

Mladá alchymistka Sydney chrání královninu sestru Jill před zabijáky a spolu s ostatními přáteli v utajení studuje na elitní škole v Palm Springs. Není to ale zdaleka vše, čím se její mysl zaobírá: nedokáže v sobě potlačit city k Adrianovi. Ví sice, že je naprosto nepřípustné, aby ...

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Domino

The Indigo Spell

VeDny
18.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl toho řekl hodně. Líbilo se mi rozkrytí světa alchymistů, zpochybnění jejich práce a tak dále, to nabízí možnost slibného pokračování. Taky dilema kolem Adriana pomalu bledne, na což čekali nejspíš všichni. Její nové schopnosti jsou u mě zatím 50/50, na jednu stranu jsem doufala, že už nebude tak okatě bezbranná v jejím nebezpečném světě, na stranu druhou se mi líbilo, jak doposud její hlavní zbraní byla inteligence a důvtip s trochou odvahy. Taky se mi líbí varianta magie pomocí květin, kamenů, rituálů a magických předmětů. Ovšem méně nadšená jsem byla z vykreslování procesu učení, který mi přišel dlouhý a opakující se bez zjevnějšího důvodu (nebo mě ten důvod asi jen příliš nezajímal) - vždycky, když se objevila ta její učitelka, nebo trénování rituálů a čtení těch knih, skoro jsem přeskakovala strany. Skoro.
Taky mi přišlo, že toho na ní bylo příliš - magická hrozba, vampýří hrozba, hrozba bojovníků, hrozba od alchymistů, love story a ještě řešit detaily každodenního chodu té jejich mise. Tolik různých problémů, že se ani jeden neřešil nějak kontinuálně nebo důkladněji. Ale fajn bylo, že autorka o tom věděla a několikrát to tam reflektovala.

ElizPetrova
19.10.2022 4 z 5

Indigové kouzlo mě z celé série bavilo zatím nejvíce. Zápletka byla zajímavá, akčních scén přibylo. V knize je i hezky vidět, jak se charakter hlavní hrdinky vyvíjí. Adriana snad ani nemusím komentovat, ten mě nikdy nezklame.

cukrovka
09.08.2021 4 z 5

Tak tenhle díl už je zajímavější než předchozí dva. Objevuje se více akce, Sydney začíná více koketovat se svými magickými schopnostmi a i vztah s vampýrem se posouvá.

Karoli282
04.03.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování. Přibývají zápletky, Adrianův vztah se Sydney se konečně posouvá dál, Sydney začíná zpochybňovat alchymisty a nechybí ani magie. Těším se na další díl.

sydneysage04
06.01.2021 5 z 5

Tohle je můj nejoblíbenější díl. Kniha je vtipná, Adrian je ještě lepší než v předchozích dílech, Sydney konečně přestala věřit alchymistům a učí se magii..
Kniha je prostě SKVĚLÁ, Richelle Mead je úžasná spisovatelka
Akorát obálka je fakt strašná a ke knize se vůbec nehodí

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Další podařená série od Richelle Mead. Četla jsem od ní všechno co vyšlo a vždycky se mi to líbílo :-) stejně jako u VA je to spíše pro mladší ročníky, ale to mi nevadilo :-) Jen mě mrzí , že jsem si to nemohla přečíst, když jsem já byla ten mladší ročník :-)

Cress
18.06.2020 5 z 5

Netušila jsem, že to je možné, ale je to ještě lepší než předchozí díly.

Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

marianna7090
16.04.2020 5 z 5

KONEČNE. KONEČNE TO PRIŠLO. Konečne Richelle nesklamala, už som sa bála, že to nepríde, doteraz najlepšia časť. Akcia, láska, motanice, mágia, bože som šťastná. Zatiaľ mi trvalo prečítať prvé dve knihy veľmi dlho ale túto som zhltla na 1x. Zaslúžených 5 hviezdičiek.

Pejuška
17.08.2019 5 z 5

Kniha opět nezklamala, ale naplno pohltila :) jsem zvědavá, jak se to bude nadále vyvíjet. Líbí se mi, že Sydney konečně získává svoje názory a pohledy, a jen slepě nenásleduje postupy alchymistů. A to, jak kniha skončila, posunula jen další level mojí představivosti.

Damonka12
13.05.2019 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha z celé série, zde je Adrian ještě úžasnější než v dalších dílech. Sydney je opět dokonalá a úžasná. Miluji tento díl i tuto sérii, mohu ji číst neustále dokola. Doporučuji.

Hankah265
23.04.2019 4 z 5

Další díl přečten během chvíle.... Hezké počtení.... :)

DannyLady
27.01.2019 4 z 5

Konečně! Toto slovo mě provázelo snad celým příběhem. Sydney se konečně trochu odvázala a příběh nabral obrátky. Nikdy asi nebudu milovat pouta tak jako VA, ale kvalitou zas tolik nezaostává. Od dalšího dílu očekávám pořádnou akci a spoustu napětí, když se Syd a její parta postaví proti celému světu.

Okoslav
25.12.2018 3 z 5

Já vím, já vím. Od knížky, co má takovouhle obálku, prostě nemůžete mít žádný velký očekávání. Jenže já jsem děsnej optimista, a když se to tváří jako fantasy akční jízda, očekávám fantasy akční jízdu. Blbý je, že ve skutečnosti jde - zase - mnohem víc o román pro patnáctiletý holky. Což je fajn. Teda v případě, že jste patnáctiletá holka.

Pokud ne, asi vás bude trápit nelogický děj, nepochopitelné chování postav a taky to, že příběh slouží jen jako kulisa k milostným patáliím hlavní hrdinky. Takže zavírám oči, představuju si, že mi je patnáct, a dávám tři hvězdičky. Hlavně za snahu. A taky protože jsem ráda, že dneska mají mladé holky co číst.

janebeauty9860
20.05.2018 5 z 5

Napínavé, akce také byla a romantika také nechyběla :D čte se jedním dechem.

Anonymní
31.03.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo, i když Marcus se mi zrovna nezamlouvá...

Andynka
23.03.2018 4 z 5

Krásný, romantický, překvapivý....

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Jak jinak než, že autorka pokračuje ve velkém stylu. BRAVO! Třetí díl splnil všechny moje očekávání.

lightka
17.02.2018 5 z 5

Po přečtění VA jsem pochybovala, že mě spin-off taky tak nadchne. První dva díly mě jen navnadily a u tohoto třetího musím hltat každé slovo a už se nemůžu dočkat až sérii dočtu ikdyž zase musím trochu zpomalit, protože potom už zase nebude co číst. A jsem si jistá, že tato série se se mnou ponese ještě nemalou dobu a bude těžké se začíst do jakékoliv jiné knihy když mě tak dlouho provázela Sydney a celá její banda (hlavně Adrian).

janno69
29.01.2018 5 z 5

Jedním slovem "super".... více není co dodat

upíři láska magie

Richelle Mead