Podlé úmysly

Podlé úmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471964/bmid_podle-umysly-M5I-471964.jpg 4 938 289

Populárna autorka bestsellerov Sandra Brown vo svojich knihách vynikajúcim spôsobom spája napätie s romantikou. O tom, že je skutočnou kráľovnou žánru romantických trilerov, vás presvedčí aj román Podlé úmysly. Strhujúci dej nabitý prekvapivými zvratmi, príťažlivé postavy a šokujúce rozuzlenie sú zárukou skvelého čitateľského zážitku. Emory Charbonneauová, mladá pediatrička a nadšená bežkyňa, sa rozhodne stráviť víkend v horách. Sama, bez manžela Jeffa, s ktorým sa pred odchodom nepekne pohádala. Keďže to medzi nimi v poslednom čase škrípe, potrebuje si vyčistiť hlavu a sústrediť sa na prípravu na svoj piaty maratón. Bežecká trasa cez vysokohorský terén nie je jednoduchá, no Emory je skúsená športovkyňa a má výbornú kondíciu. Odrazu sa však preberie s príšernou bolesťou hlavy v zrube neznámeho muža. Nechce jej prezradiť svoje meno, ale tvrdí, že ju našiel ležať na horskom chodníku v bezvedomí a so zakrvavenou hlavou. Kto je tajomný neznámy a prečo neodviezol Emory do nemocnice? Bol jej pád nehoda, alebo sa v lese skrýval niekto s podlým úmyslom? Ak bol útočníkom ten záhadný muž, mladá žena nechápe, prečo nedokonal svoje dielo. Alebo sa ju pokúsil zabiť niekto iný, niekto, koho dobre pozná? Komu vlastne môže Emory dôverovať?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Mean Streak , 2014

Miruš
15.09.2018 5 z 5

Senzační knížka, nic jí nechybělo, přesně něco takového jsem si právě potřebovala přečíst.

mirunda
15.09.2018 5 z 5

Moje čtecí krize stále přetrvává, takže mi přečtení knihy trvá neuvěřitelně dlouho. I přesto se mi kniha moc líbila.

Nikkaa
14.08.2018 5 z 5

Hezky napsáno,kniha se četla nádherně, rozuzlení díla tedy až na konci knihy ale vůbec to nevadilo...první kniha od autorky a budu hledat další

Barush64
08.08.2018 4 z 5

Čekala jsem spíš thriller a toto bylo ještě šmrncnuté harlekýnkou, ale na letní dovolenou ideální. Četla se velmi dobře a pořád se tam něco dělo.

mirvas
07.08.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha, příběh měl spád i napětí.

FreckledCathy
03.08.2018 5 z 5

Moje první knížka od autorky, dostala jsem ji jako dárek a byla jsem nadšená, příběh mě chytil a překvapoval až do samého konce, doporučuju! :)

dachi
23.07.2018 4 z 5

Styl psaní mi velmi vyhovoval a příběh byl také zajímavý. Jenom ten konec mi přišel moc ukvapený. Poslední kapitola mě zklamala. Po půl roce znenadání se objeví a představitelka dělá jako že nic se nestalo, že zmizel. No nevím já bych mu to stížila :-) a ještě k tomu ten název knihy, vůbec k tomu nesedí. Romantika jak blázen a název titulu jak u psychologického thrileru.

Bookberry
06.07.2018 5 z 5

Velmi napínavá a čtivá knížka s překvapivým koncem!

ZuK1
24.06.2018 2 z 5

Tak já nevím, ale tentokrát se asi budu odlišovat od většiny hodnotitelů. Knížku jsem si koupila právě kvůli jejímu vysokému hodnocení a čekala jsem od ní i podle anotace přece jen něco jiného..... Chvilku jsem dokonce uvažovala, zda-li ji neodložím, ale nakonec jsem ji už spíš jen ze zvědavosti dočetla. Hned od začátku mi hodně nesednul způsob, jakým je knížka psaná, i když tohle pravděpodobně mohl dost ovlivnit podle mě hodně nezdařilý překlad. Co se týká některých dialogů, plně souhlasím s komentářem uživatelky VerčaFF a často jsem i já přemýšlela, že takhle by to přece nikdy žádný Čech neřekl a v určitých intimnějších situacích teda už vůbec ne. Pominu-li tedy „kostrbatost“ překladu, čtivost, zvlášť v druhé části a nečekaný závěr se knížce upřít nedá, ale té červené knihovny tam bylo na můj vkus také příliš.
U hodnocení jsem váhala mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, ale v porovnání s několika opravdu výborně napsanými knihami, které jsem poslední dobou četla dávám nakonec hvězdičky dvě.

Aknel26
20.06.2018 3 z 5

Velmi čtivá, napínavá knížka s (pro mě) nečekaným rozuzlením. Jednání některých postav bylo občas nelogické a možná to bylo trochu překombinované, ale v normě. Opět bych měla výhrady k jazykové úpravě.

Víc než nad samotným příběhem ale přemítám nad traumatem, jež bylo v knize zmíněno, totiž jak může člověk žít s vědomím, že někoho zabil - a to třeba i v sebeobraně nebo aby chránil druhého. Jde to nějak vytěsnit, zapomenout? A ovlivní ta skutečnost i to, jak takového člověka vnímají jeho blízcí? Podobné otázky si kladu i v souvislosti s tolik diskutovaným trestem smrti.

Princezna22
07.06.2018 4 z 5

Kniha mě děsně bavila nemohla jsem se od knihy odlepit.. Děj mě překvapil,ale dal se poměrně dost předvídat. Ale to nevadí,moje první setkání se spisovatelkou a dopadlo na výbornou. DOPORUČUJI :)

roso.mak
29.05.2018 2 z 5

První polovina příběhu má v sobě díry jak na mamuta, druhá polovina je lepší, i když pořád mírně praštěná. Nechybí sice překvapivý konec, ale stejně mám pocit, že je to bestseller hlavně kvůli té těžké romantice, která se příběhem táhne.

vlastus52
29.05.2018 5 z 5

Velmi dobrá kniha od které se nedá odejít

DannyBlakely
26.05.2018 5 z 5

Dokonalá knížka!

Barča92
07.05.2018 5 z 5

Nejlepší knížka co jsem kdy četla. Nejde přestat, nejde se odtrhnout. Krásný příběh plný napětí. Určitě doporučuji!!

Hanulka25
07.05.2018 5 z 5

Tahle knížka mě opravdu hodně bavila, určitě doporučuji.

Kristyna_M64
04.05.2018 4 z 5

Knížku jsem začala číst hned po dočtení autorčiné knihy Reportér a spalující osudová přitažlivost mezi hlavními postavami byla jako přes kopírák. Což mi nevadí, jen to doporučuju proložit jinou knihou :-) Jeff mi od začátku lezl na nervy a ráda jsem uvěřila, že je to bídák. Ostatní postavy jsou trochu černobílé, buď vyloženě kladné nebo záporné. Např. bratři Floydovi jsou odporni se vším všudy, od minulosti, přes vzhled, chování, bydlení, až po alarmující rodinnou situaci. Vzhledem k této jednodušší charakteristice se čtenář lehce orientuje a snadno může předvídat vývoj událostí. Čtivá nenáročná oddechovka se zajímavým příběhem, ideální do vlaku.

lenka666
01.05.2018 5 z 5

Sandra opět nezklamala. Příjemné čtení a překvapivý závěr.

saphiral
19.04.2018 3 z 5

Tato kniha na mě působila jako román než jako krimi.

Ivana255
18.04.2018 5 z 5

Opravdu dobré čtení. Také jsem nevěděla do poslední chvíle, kdo měl být vrah. Napínavé. Doporučuji.

napětí tajemství romantika

Sandra Brown