Podbrdské ženy

Podbrdské ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391187/bmid_podbrdske-zeny-8MR-391187.png 4 1156 349

Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu – ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?... celý text

Vlasta155
18.12.2018 5 z 5

Mně se kniha líbila.

Nelly
16.12.2018 3 z 5

Mám z knihy trošku rozporuplné pocity. Rozhodně to není žádné veledílo s vyšší literární hodnotou. Děj je zajímavý, ale nikoliv poutavý - možná každý zde najde něco, co sám zažil nebo o čem se doslechl. Není zde žádná dějová gradace, zajímavý zvrat, který by knihu ozvláštnil (a že by mohl - např. s Johnym či Helenou). Co mi na knize vadilo, kromě toho, že jsem očekávala zajímavější příběh, kde by mi byla bližší aspoň jedna postava (všechny byly nějak ploché, nedalo se přesně určit, proč se chovají tak, jak se chovaly), je poněkud matoucí časová linie - nemyslím v celku, ale u jednotlivých postav - některé kapitoly jsou po dni, jindy je tam skok v měsících až letech, to mohla autorka napsat lépe (také mi v jednom místě neseděly roky a pak dějinné události - nic zásadního, jen to bylo opět matoucí). Odpustila bych si mírný erotizující popis některých sekvencí (přeci jen jsem hodlala věnovat knihu babičce). No a nakonec mi chybělo nějaké psychologické či filozofické vyústění - takto je na čtenáři, jak vlastně vše pochopí. Protože místa nejsou to, co ničí lidi a jejich duše, ale lidé... Slušné tři hvězdy - za čtivost.

Hakrr
13.12.2018 5 z 5

Jak pise " Hesidlo" postavy me prirostly k srdci a take obcas nejaka ta slza se kutalela
po tvari,kdyz clovek cte jaky byl tezky zivot Emilie,jeji dcery jany i jeji vnucky Johanky
Rad bych napsal o romanu vic ale muj Cesky slovnik neni moc bohaty
Myslim si ze autorce psani tohoto romanu umoznilo "osvobodit" svoji i Emilii dusi
Preji hodne uspechu a doporucuji roman nejenom zenam ale take muzum

mone
08.12.2018 5 z 5

Vynikající literární debut, kterému bych přála jediné: aby se v knihkupectvích neztratil a aby čtenáři věděli, že je tu kniha, která je stejně dobrá, ne-li lepší, než bestsellery jako Žítkovské bohyně, Dědina nebo Rybí krev. Určitě o Podbrdských ženách řeknu všem kamarádkám, co rády čtou, a určitě je taky někomu daruju, stejně jako jsem je darem dostala já. Je to totiž moc milé literární překvapení!

zuzana2599
02.12.2018 5 z 5

I já se připojím k vysokému hodnocení. Podbrdské ženy jsou vynikajícím debutem, nádhernou knihou. Román mapuje osudy tří žen, babičky Emílie, dcery Jany a vnučky Johanky. Příběh je velmi silný, věrohodný, dojemný a krásně zpracovaný.

Kvetulina
26.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha, výborně napsaná, čtivá, se silným příběhem tří generací žen - nejvíce mě zasáhl osud Emilky.

JanaDor
24.11.2018 5 z 5

Kniha je pro mě velkým překvapením. Je skvělá. Úžasný literární zážitek. Jsem z ní nadšená a vím, že se k ní budu ráda vracet. Je velmi čtivá, s poutavým dějem, s reálným popisem a s postavami, které si zamilujete nebo nenávidíte, ale budete s nimi prožívat vše – dobré i zlé. Oceňuju líčení každé časové etapy, ve které se kniha odehrává. Je to věrohodné, a postavy různorodé.
Děj se rozbíhá pomalu, ale jistě. Je to pozvolné, ale důkladné rozehřátí, abychom stíhali zrychlující se tempo příběhu a závěrečný sprint je dech beroucí. Autorka zasadila osudy tří generací na jedno místo, ale do obsáhlé doby.

hesidlo
05.11.2018 5 z 5

Neodložitelná kniha se silným motivem a výbornou pointou. Postavy mi přirostly k srdci a obrečela jsem příběh nejedné z nich (no dobře, úplně všech :D)...

Otakar1278
05.11.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem si přečetl silný a skutečně poutavý příběh, který mě vtáhl a nepustil, dokud jsem nedočetl. Tento román je sice zařazen do kategorie pro ženy, ale ukázalo se, že je i pro muže (jak správně po přečtení řekla moje manželka). S manželkou jsme se také shodli, že i když se jedná o autorčin debut, Podbrdské ženy se mohou směle zařadit mezi to nejlepší, co v poslední době u nás vyšlo. Oba čteme docela hodně, takže snad máme srovnání. Za skvělou knihu a silný zážitek děkuji autorce i vydavatelství. O