Pod sněhem

Pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233977/bmid_pod-snehem-YTV-233977.jpg 4 1351 340

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů. V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stává jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.... celý text

Marčullkas
25.05.2016 4 z 5

Jediné co mi na celé knížce vadilo bylo "do prdele" "ty vole" ... nadávky sester.

kilometr
21.05.2016 3 z 5

Pro muže je to zajímavé v tom,že tak nějak pochopí,jak funguje ženský mozek a to byl i jediný důvod proč jsem knihu v polovině nezavřel,ale dočetl ji až do konce i když mi osudy sester,které se k sobě chovaly hnusně,byly u řiti.Doma bych nechtěl ani jednu z nich.65%.

Jana_Hlus
16.05.2016 3 z 5

Pro mě trošku zklamání. Předchozí román Zmizet mě naprosto nadchl, Pod sněhem mi přijde, že zpracovává v podstatě totéž, což by asi nebyl problém, rodinné vztahy jsou dobré téma, ale tato kniha mi už nic nového, žádný nový pohled, nedala.

ewi
07.05.2016 3 z 5

jeden den 1 rodiny popisany na vyse 300 stranach ... kniha je celkom ctiva, rodinne vztahy celkom dobre vykreslene, ale nesedel mi jednak styl, akym autorka pise, jednak koniec -skutocne kniha konci neurcito, "nijak" ...

GreenMagritte
04.04.2016 4 z 5

Knihy Petry Soukupové nejsou radostné a dost často se v nich odhalují bolestné vzpomínky, křivdy i žárlivost, velmi často je poukazováno na sourozenecké vztahy. Půvab je právě v tom, že autorka tyto pocity dokáže na malé ploše odhalit způsobem, který rezonuje v samotném čtenáři. Pokud by autorka psala o veselém výletu tří sester, které si vzájemně báječně rozumějí (o čemž není pochyb ani v případě Oliny, Blanky a Kristýny), pak by vlastně nebylo o čem psát. Je pravdou, že knihu zřejmě ocení mnohem více ženy, neboť i role mužů je v tomto románu spíše upozaděna. Jediné co bych románu vytkla, je rozsah, protože děj na určitých místech trochu dře. Svým obsahem mě kniha Pod sněhem nezaujala tak silně jako román Zmizet, který je podle mého soudu opravdu jedinečný, přesto je však výraznou knihou, která si zaslouží pozornost.

KristinaK
18.03.2016 3 z 5

Moje první knížka od této české autorky a zklamaná jsem byla jen závěrem knížky, který byl takový otevřený, neurčitý, nikam nevedoucí. Jinak se moc hezky a rychle čte. Myslím, že každá mladá maminka/sestra/teta/babička se v tom poznává :)

debe
07.03.2016 5 z 5

Styl autorky mi sedí a moc jí fandím. Většina jejích hrdinů se v životě tak nějak plácá, jsou odhaleny jejich bloky a "stíhy", se kterými neúspěšně bojuje a člověk by jim snad i chtěl pomoci, což autorka nedělá a to je na tom to nejlepší! Doporučuji!

exitus
06.03.2016 3 z 5

Petra asi dovedla svůj ojedinělý styl k dokonalosti. Bohužel na mě už to bylo celé moc negativní., nelíbila se mi postava asi ani jedné sestry.Knížka by podle mě snesla zkrácení, takhle to bylo vlastně pořád dokola, jedna sestra něco pronese, druhá si myslí něco o krávách. Věřím, že takové rodiny jsou a těší mě, že mám s příbuznými lepší vztahy. Ostatní knihy autorky mě oslovily mnohem víc, tady už jsem se jen těšila, až to skončí. Za jediné plus považuji vyprávění z pohledu maminky a celkově její příběh (a příběh otce) mě asi nejvíce dojal.

amysa
06.03.2016 3 z 5

Moje třetí přečtená kniha od autorky a tato je jednoznačně poslední... Nejvíce se mi líbila Zmizet, pak už to má pro mne spíš sestupnou tendenci a další pokusy si velmi ráda odpustím. Ze všech těch příběhů na mě křičí jen nudná šeď a zmar, smutek a deprese, téměř žádný náznak naděje, radosti, pohody... Prostě já nemám potřebu tyhle věci číst, nic mi to nedává, nikam mě to neposouvá a akorát mě naštve, že moje trpělivost nebyla náležitě odměněna... Že se po přečtení všech 373 stran dozvím jen o jedné strastiplné cestě z Prahy někam k Mimoni a jedné nepovedené rodinné oslavě... Já myslím, že mám dostatek citu, pochopení i intuice, ale tady jsem těch pozitivních věcí a náznaků našla opravdu pomálu...
Takže opravdu díky, už stačilo...

levac
01.03.2016 2 z 5

Negativní, depresivní, nevyvážené. Pořád jsem čekala na nějaké pozitivnější emoce, smíření, naději, ale až do konce nic. Po přečtení mi zůstala na jazyku dlouho hořká pachuť, nic, co bych si chtěla zopakovat.

martina.bella
23.02.2016 5 z 5

Autorka umí krásně popsat rodinné vztahy. A že často vyznívají negativně? No, takový je prostě život...

Kopretina
23.02.2016 4 z 5

První kniha od autorky, kterou jsem četla. Docela mě zaujala, četla jsem ji jedním dechem, zajímalo mě, jak se situace vyvine, jestli se dozvíme to, jestli je Libor nevěrný atd. To jsme se nedozvěděli, což mě mrzelo. S některými osobami jsem soucítila, jako třeba s matkou. Příběh z běžného života, který ale nepůsobí moc optimisticky. Chyběl mi nějaký závěr. Každopádně si od autorky ještě něco přečtu!

Honey19
23.02.2016 2 z 5

Na mne kniha působila velice depresivně. Nesympatické hlavní postavy. Závěr knihy se mi nelíbil.

galinek
19.02.2016

Skvělá kniha

galinek
10.02.2016

Přečteno:-),.....já bych k tomu jen dodala - doporučuji všem - těm, co sourozence mají, i těm, co nemají....
(Já mám tři sestry:-)....).

fajvka
08.02.2016 3 z 5

Kniha je příjemným odpočinkovým čtením z běžného života dnešních žen a rodin.

marimari
04.02.2016 5 z 5

Velká schopnost mladé autorky podrobně nastínit další pohled do současné společnosti. Je třeba brát každý příběh trochu s nadhledem, jinak by to byl dokument každodenního života a ten by asi nebyl moc čtivý. Otevřený konec dává všem hrdinům možnost se svým životem něco udělat, je to jenom na nich, jakým směrem! Dávám 5 hvězdiček a doporučuji!

Majdaloupka
31.01.2016 3 z 5

Pro me velike zklamani. Na dalsi knihu Soukopove jsem se tesila jak mala a abych trosku utesila vasne, kupovala jsem si povidkove knizky, do nichz přispívala. Kdyz vyslo Pod sněhem, stala jsem za 5 minut otviracka v knihkupectvi, aby mi nahodou neunikla. Ok, opet precteno jednim dechem. Ale tentokrat to bylo tvrde uz i na me. Zadna radost, zadny cit, jen zloba, nevyresene problémy z minulosti a pro me i absence popisu budoucnosti jednotlivých postav, ktery by si tato kniha rozhodne zaslouzila. Priste se holt nesmim tolik tesit

kalinkacz
28.01.2016 4 z 5

Upřímně jsem člověk, který po českých autorech dobrovolně nesahá, ale časté kladné ohlasy a krásný přebal mě přiměly si tuto knihu koupit a ponořit se do ní... K mému úžasu jsem ji za 2 dny přečetla a naprosto se ztotožnila se všemi třemi sestrami, které mi dokonale seděly na osoby, které znám já sama.... Kniha je dokonalou ukázkou, jak fungují obyčejné a ničím nezajímavé vztahy, které jsou ale v této knize podány čtivou a lidskou formou, která vám pohltí..!

V28
20.01.2016 5 z 5

Tři sestry a jejich děcka cestují v jednom autě na rodinnou oslavu. Každá si veze svůj problém s manželem/partnerem. Perfektně popsaná atmosféra v autě i u rodičů. Velice čtivá a tak do dvou třetin velice vtipná knížka, která se časem, stránku po stránce, posunuje do smutku životních problémů postav, sestry kopírují chyby rodičů a dál je tím přenáší na své děti, prostě život. Skvěle napsané.