Pod sněhem

Pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233977/bmid_pod-snehem-YTV-233977.jpg 4 1351 340

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů. V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stává jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.... celý text

Pafka
29.09.2015 5 z 5

Prostě se mi líbí autorčin styl psaní, projevu a vůbec všechno. Při čtení jsem měla pocit, že jedu s Blankou v autě a pes mi dýchá na záda, zatím co já podávám prstík Filípkovi. Za mě super, díky skvělému popisu jsem se uměla vžít do každé z postav a plně jim rozumět.

HŠ
29.09.2015 2 z 5

Pro mě deprimující a stresující, těžko uvěřitelné čtení. Hlavní hrdinky netolerantní, neempatické, jediná normální postava mi přišla jejich matka.

LuciLux
24.09.2015 4 z 5

Dvanáct hodin jednoho obyčejného dne popsaných na více jak 350 stranách a nikoliv, čtenář se opravdu nenudí. Jistě, ke konci už mě přepadal mírně klaustrofobický pocit, z auta, vesnické chalupy, příšerných ženských charakterů a podivných vztahů, ale to hlavně proto, že jsem knihu zhltla během tří dnů. To, jak Soukupová dokáže přepínat a příběh vyprávět tu očima dětí, tu očima dospělých sester smýšlících mlčky o chybách a nedostatcích druhých a tu jejich maminkou, je prostě bravurní.

gumkacik
23.09.2015 4 z 5

Kniha si mě dokázala držet od začátku do konce. Jednotlivé postavy jsou dobře zachyceny, místy sympatické, místy nesympatické. Je to taková sonda do života jedné (ne)spokojené rodinky.

jitvav
17.09.2015 3 z 5

Byla to má první kniha od této autorky. Dobře vykreslené charaktery postav, člověk v jejich jednání poznává často sebe nebo někoho ze svých známých, ale zklamal mne také ten useknutý konec, bez sebemenšího náznaku, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Peace
24.08.2015 4 z 5

"Když je nějaká knížka moc dobrá, tak se o ní nedá povídat, leda s člověkem, co ji taky četl, a ani tak to není jistota."

Specifický styl autorky mě baví, jen ke konci mě kniha již tolik nebrala - těch detailních popisů tam na mě bylo už moc.
Jelikož jde o příběh v průběhu jednoho dne, člověk nemůže čekat nějaký převratný konec, ale je fakt, že je nedotažený a působí useknutě.

splichalka
08.08.2015 4 z 5

Dle očekávání výborné - jen ty postavy jsou tak typicky "soukupovské", až mám pocit, že už jsem se s nimi někdy setkala, a to ne jenom v reálném životě, ale už i v předchozích autorčiných počinech. Celý dojem z knihy mi tak trochu zkazil pocit, že čtu něco, co už jsem jednou četla, ale jinak dávám palec nahoru.

1alena1
08.08.2015 5 z 5

Perfektně detailně popsaný den života jedné rodiny, i já jsem ze třech dětí a chvílemi jsem si připadala, že Petra Soukupová čerpala od nás. Nic světoborného se za celý den nestalo, ale domyslíme si z těch zcela banálních situací a dialogů úplně všechno o tom, jak to v životě všech účastníků vypadá. Velmi čtivé a uvěřitelné. Doporučuji k přečtení.

Adris
20.07.2015 3 z 5

Kniha se mi moc líbila ale nepochopila jsem ten konec...Vlastně si celou knihu stěžovaly a hádaly se ale nic se nevyřeší. Ovšem, čtivost se knize nedá upřít. Hodnotím průměrně a doporučím dál:).

Horalka5
17.07.2015 4 z 5

Pěkná čtivá kniha, bohužel mě zklamal konec, který neměl žádné vyvrcholení.

monulka
09.07.2015 4 z 5

Od Petry Soukupové jsem četla všechny knihy a všechny se mi líbily. I tato. Nechci porovnávat, která byla lepší a která horší. Každá kniha je o něčem jiném. Autorka má přirozeně svůj styl, na který si buď zvyknete nebo ji nemůžete číst. Ona nechce sdělovat něco s pointou, nechce líčit nějaký napínavý příběh, ona jen popisuje všední věci, někde začne, někde skončí a život jde dál. Ale ty každodenní věci, ty životní úmorné stereotypy, ty všední situace dokáže popsat tak skvěle, že já se u toho bavím. Shodou okolností jsem tuto knihu přečetla v době, kdy mám sama malé a ještě menší děti a myslím, že vhodnější dobu jsem si nemohla najít :) Tuším, že ne všechno, co Soukupová popisuje, zažila, ale rozhodně má o věci tak dokonalou představu, že jí to člověk všechno věří. A v tom je to skvělé. Hvězdu dolů ale dávám za tu chybu v postavách. Chybovat je lidské, ale přecejen je to její profese a já to nemůžu jen tak přejít. Není dobré se ve svých profesích plést..

Petulla
09.07.2015 4 z 5

Me se kniha moc libila. Az groteskne napsane :-) Lici opravdu kazdodenni zivot s detmi, dost jsem se bavila.

Andy6
05.07.2015 4 z 5

Dobrá knížka, jen opravdu dlouhé věty. Dlouho mi trvalo než jsem si zvykla a konec je zvláště useknutý.

JanaDBK
03.07.2015

Nerozumím tomu, proč některým lidem připadala kniha nudná. Je to skvěle napsané, přesně o tomhle je přece každodenní život s dětmi - čurání, mokré boty, dohadování se o koka-kole, miliony denních maličkostí, které je třeba zařidit, promyslet, vykonat...Život není hollywoodský biják plný napětí a zásadních zlomů, případně chechtaček. A že tam byla chyba na jedné stránce? No bože, to je snad lidské, ne?

KACABAK
02.07.2015

Mám ráda knihy od Soukupové,ale tato kniha byla depresiví a nudná.Byla jsem při čtení v napětí,co se stane,dočtete knihu a ono se nestalo nic.Příběh vypráví o rodinných vztazích,kde jsou neuvěřitelně podrobmým způsobem popsány běžné situace,co lidé říkají,ale i co si myslí.Knihu bych znovu číst nechtěla.A to nemluvím o tom,že si autorka v knize spletla v jedné pasáži postavy.

Ameliii
01.07.2015 1 z 5

Bohužel musím po přečtení této knížky dát Petře Soukupové palec dolů. Geniální "Zmizet" a teď? O pět pater dolů. Styl psaní, postavy bez osobnosti, zasazené do naprosto předvídatelných schématických krabiček - všechno mi připadalo bez napětí, bez překvapení... A v okamžiku, kdy si v jedné části knihy autorka popletla jména postav to u mě tato kniha prohrála úplně...

Ewinky
27.06.2015 4 z 5

Jak to, že tu píšete, že ještě nevyšla? Vždyť jsem ji před týdnem četla a chtěla jsem ji ohodnotit. Je skvělá, čtivá a fakt ze života.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Paráda!!! Autorčin úsečný styl mám ráda, čtení jsem si užila.

Jana2424
14.06.2015 5 z 5

Opět zajímavá knížka o všední každodennosti. Kolikrát jsem v průběhu knížka žasla, jak se dá poutavě popsat několik obyčejných dní v životě. V některých věcech se člověk asi sám pozná...

Gooverka
03.06.2015 5 z 5

Depku od Petry Soukupové miluju vždycky a její nejnovější kousek mě opět nezklamal, musím dát pět hvězd. Každou z postav jsem svým způsobem chápala, každou z nich sem stranu od strany nenáviděla. Končí to tak, jako všechny ostatní knihy, úplně normálně všedně. Čekat se vyplatilo!