Smrt na Nilu

Smrt na Nilu https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60422/bmid_smrt-na-nilu-BtO-60422.jpg 5 1569 210

Plukovník Race série

Hercule Poirot série

15. díl

Linnet Ridgewayová má všechno – je mladá, krásná, svobodná a bohatá. Jednoho dne ji navštíví její přítelkyně Jacqueline a nadšeně vypráví o svém snoubenci Simonu Doylovi. Po nějaké době se Hercule Poirot na svém putování po Egyptu setkává s novomanželi Doylovými, avšak paní Doylovou se stala Linnet Ridgewayová. Zanedlouho se jejich společnost rozšíří i o Jacqueline, která je už nějakou dobu pronásleduje, aby jim překazila jejich štěstí. Linnet se na Poirota obrátí se žádostí o pomoc, ten přislíbí, že si s Jacqueline promluví. Situace se vyhrotí při výletu na parníku, kde dojde k pokusu o vraždu. Pokusem ale vše zdaleka nekončí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Death on the Nile , 1937

markettH
02.08.2017 5 z 5

Pokud jsem byla unešená z Vraždy v Orient expresu, tak nelze slovy popsat zážitek z této knihy. Rozuzlení výborné a Agatha Christie je zaslouženě královnou detektivek :-).

MirijamFrankl
18.06.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Agathy,co jsem četla,předčila dokonce i Orient-Expres!
Zaprvé je psaná moc příjemným stylem,fascinuje mne zdvořilost minulých dob.
Pak je tu nanejvýš napínavá a zajímavá zápletka plná zvrat.Zápletka,která se sice zašmodrchává,vražd přibývá,nikdo neví,komu může věřit a každá drobnost může být falešná či nefalšovaná stopa,ale pořád na konci dává dokonalý smysl.
Oceňuji rovněž hlubokou,šílenou psychologií postav.I díky nim bylo v knize tolik zvratů.
A i v téhle seriózní detektivce se našlo místo pro trochu happy endů,shipování a správně klišoidních konců!

85098211
11.06.2017 5 z 5

Výborná detektivka a ta exotická kulisa... Prostě nádhera! ;-) Víc snad ani psát nemusím...

Alíša236
05.06.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější z díla Agathy Christie.

PetullaN
17.02.2017 4 z 5

Brilantní detektivka s Herculem Poirotem.

Lanisa1966
04.02.2017 4 z 5

Nestárnoucí detektivka nezklame.

Alizon
17.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih s Poirotem. Vyborna zapletka, exoticke prostredi, skvele postavy a jako vzdy genialni detektiv. Cetla jsem ji vicekrat, k tomu videla film, ale I kdyz vite jak to cele dopadne, celkova atmosfera je neprekonatelna.

Briv
09.12.2016 4 z 5

Moje druhá knížka od Agathy Christie, rovněž výborná. Gradující napětí, omezený počet lidí na samotné lodi slibuje, že to bude zajímavé čtení. Kdo je vrah, mě v průběhu knihy napadlo, pak jsem se několikrát nechala zviklat a nakonec na to přišel Hercule Poirot. Akorát mi ho bylo trochu líto, že ani na své dovolené nemá klid.

Agátěoddaný
28.11.2016

Skvělá kniha, ale trochu ji zkazili tím, že asi sedmdesát stran zabrali vyslícháním.

Bumeso
25.11.2016 5 z 5

Vynikající

RudýOnkel
19.11.2016 5 z 5

Pomalejší rozjezd a mnoho společenských vztahů. Děj je místy trochu pro mě komplikovaný, v postavách se těžko orientuju, ale opět mě p. Mistryně překvapila :)

Lessana
17.11.2016 4 z 5

Moja druhá kniha od Christie (po 10 malých černoškoch), no a treba povedať, že sa mi čítala lepšie. Hoci postáv bolo spočiatku mnoho a ťažšie sa v nich dalo orientovať.
Hercule Poirot (pre mňa navždy spojený s výzorom Davida Sucheta) je nesmierne charizmatická postava a jeho postupy sú inšpiratívne. Ani tuto nesklamal, hoci vrahov som šípila zarovno s ním :).

Rup
10.11.2016 5 z 5

Ačkoli psáno v předvečer druhé světové, stále ještě vyvolává reminiscence na „Belle Époque‟. Autorka je výborná iluzionistka, vše vypadá jako živé. I ti mrtví. Nezbývá mi, než dát opět absolutorium a doporučit.

Panda92
19.10.2016 5 z 5

Strhující čtení. Hrozně mě to bavilo :-) Poirot je prostě skvělá postava, nikdy nezklame.

laepus
10.10.2016 5 z 5

Jedno z nejlepších děl Paní Agathy. To, jak Poirot každému pasažérovi během vyšetřování vraždy řekne, že vlastně žádné alibi nemá, že to mohl udělat kdokoli, je bezchybné. Navíc tady už mám i výjiměcně víc zafixovanou výbornou oskarovou filmovou podobu s Ustinovem a ne Suchetem, která je sice také dobrá, ale Ustinov je ironičtější a jízlivější - a to se sem výborně hodí.

Adeline87
06.10.2016 5 z 5

Dokonalé dílo od Paní spisovatelky.

OciVelkeZelene
17.07.2016 4 z 5

Neuveritelna atmosfera tech starych casu.... skoda ze svet uz takovy dnes neni....

Andrea81
15.07.2016 4 z 5

Úplně jsem se přenesla do atmosféry té doby a zápletka se mi také líbila, prostě Poirot je úžasný.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha

morava
11.03.2016 5 z 5

Hercule Poirot si sve dovolene v Egypte asi moc neuzil, protoze tam kde se objevi tento clovicek, tam se vzdy neco semele.Ja jsem si vsak pribeh uzila se vsim vsudy. Bavily mne postavy, se kterymi stravime plavbu parnikem a zapletka, ktera byla jako vzdycky poradne zamotana, to uz proste k tomuto detektivovi patri.Musim podotknout, ze jsem tipovala driv nez v polovine, a muj tip nebyl spatny, i kdyz na konci mne Agatha Christie opet prekvapila :-)