Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1529 428

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

Adrianas.
05.09.2016 5 z 5

Este teraz sa nemozem nadychnut ako ma tato kniha strhla do seba a celu pohlitila...

Peslik
05.09.2016 3 z 5

Kde začít? Strašně moc jsem se těšila na novou Keplerovku, manžel mi udělal radost a koupil e-knihu v předprodeji, po přečtení 30%, jsem prohlásila, že bych si ji sama rozhodně nekoupila. Každá kniha má u mě šanci a tak jsem se kousla a dočetla ji. Ano, je to čtivé, má to spád, něco málo za půlkou jsme tušila jak to dopadne (ono to ani jinak dopadnout nemohlo :-) )
Pokud má někdo rád tento typ knih, tak ať neváhá, určitě bude nadšený.
Autorská dvojice má můj velký obdiv, nedokážu sii představit jak musejí být sehraní. Jen, kdyby se vrátil Joona Linna, vůbec bych se nezlobila.

ElisR1
04.09.2016 5 z 5

Začátek byl sice trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a já se už nemohla odtrhnout, takže za mě - skvělá kniha, která stojí za přečtení.

Šánka
04.09.2016

Knihu hodnotit nebudu, ač jsem ji dočetla. Na novinku této severské dvojice jsem se velmi těšila, neboť si mysím, že nabízí to nejlepší ve svém žánru. Že se jedná o mysteriózní thriller, jsem zjistila až z obálky knihy.
Co se stane, když se nám zastaví srdce, když na chvíli zemřeme a ocitneme se na tom pomyslném druhém břehu, co je realita, a co fikce ? Tady se dostáváme do až dekadentní posmrtné říše plné násilí, krutosti, kde krev nám přetéká přes stránky knihy. A i když mám thrillery moc ráda, to nadšení z knihy, dokonce ani napětí, se u mě nedostavilo.
I tak si ale myslím, že pokud si ji přečte čtenář, který tento druh thrilleru vyhledává, bude nadšený, a troufám si říct, že kniha je napsaná skvěle, ale není pro mne. Já zůstanu v tom ,, živém světě " a ráda si zase přečtu další příběhy s Joonou Linnou.

hs777
03.09.2016 5 z 5

Přečteno za večer a půl noci. Je mi záhadou, jak mohou dva lidi psát spolu, ještě když je to žena a muž a navíc manželé. Tady to funguje a skvěle.
Velmi originální nápad - ale je to opravdu vymyšlené? Já jsem během dvaceti sekund stihla opustit jen své tělo a přesunout se do horního koutu pokoje. Příště budu vědět víc a nebudu mít strach: stačí neztratit štítek, v žádném případě nenastupovat na loď, co nejrychleji do terminálu a čekat....

V28
02.09.2016 5 z 5

Skvělé!! Bál jsem se, co vyleze z thrilleru mezi životem a smrtí, ale duo Kepler to zvládlo jako vždy...perfektně. Nuda tady rozhodně nehrozí, perfektní námět, kniha neměla hluchá místa, čtivá od první do poslední strany.

Fogl999
02.09.2016 5 z 5

Souhlasím. Je to úplně něco jiného. Při čtení jsem přemýšlel, kde vzali námět. Kniha Vás rychle vtáhne do děje a nepustí až na konci.Přečteno za dva dny.

Dragell
28.08.2016 5 z 5

Příběh o boji s tím, co je ještě reálné. Příběh o touze přežít tam na druhé straně, kde vládnou zločinecké organizace. Příběh o pravdě a lásce.
Napínavé, tajemné a akční. Kniha vás nechává v nejistotě, čemu věřit a postupně odkrývá možná příběh šílence a možná příběh člověka, kterému nikdo nevěří.
Nejspíše zasloužilo více pozornosti propracování postav. Kniha mne ovšem pohltila, je atmosferická a za mě jedině doporučuji.