Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1529 428

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

Ričí
07.10.2016 3 z 5

Playground byla moje první zkušenost s dvojicí Lars Kepler, nikdy dřív jsem nic nečetl, tudíž nemohu soudit, zda se jedná o zdařilé, nebo nezdařilé dílo. Mohu však říci, že začátek knihy mne absolutně pohltil, bylo to čtivé a napínavé, zhruba v půlce knihy šla cítit umělá natahovanost knihy, která přetrvala až do posledních asi 90 stránek.
Nebylo to nejhorší, ale nebylo to ani nejlepší. Postavy měly velký potenciál, poutavé a uvěřitelné příběhy, realistické rysy, ale nebyly dotáhnuté do konce.
Příběh měl potenciál, ze začátku jsem knihu nechtěl odložit, potřeboval jsem víc, ale je z něj cítit, jak moc uměle byl natahovaný, jak autoři chtěly ještě pár stránek přidat, což v konečném součtu spíše uškodilo.
Celkově kniha nepůsobí vlastně špatně, je to silnější průměr, s nápadem šlo o hodně lépe pracovat. 3,5/5

Ankavi
06.10.2016 4 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Tajemný příběh mě zaujal nejen vztahovými peripetiemi, ale především popisem hraničních situací na přechodu mezi životem a smrtí a především popisem toho, co se děje "na druhé straně". O akci nouze nebyla, chvílemi jsem si jen přála, aby větší podíl příběhu probíhal v reálném světě. Nicméně i tak velmi kladně hodnotím celou knihu, především ten nápad a prolínání dějových linií jsou opravdu skvělé. Co mě ale dostalo a vedlo k opravdu hlubokému zamyšlení, to byl samotný závěr.

Fondis
06.10.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem dostal jako dárek a moc jsem ji chtěl. "Válečný" začátek me moc bavil. Jasmin byla sympaticka. Každopádně dát tomuhle Přístavu čínský hav byl moc peknej nápad. A pak i myšlenka, že vlastně vse začalo tady. Kultura. I nápad s vizy geniální a prostředí do tmy hozene taky. Ale paradoxne, jak začalo Hřiště, tak mě to zas tak nebralo. Malej Dante byl nějak moc dospelej a na malyho kluka toho moc nenaplakal, na to jaky tam byly jatka. No nic. Četlo se to ale pěkně. Jo a nepotkala Jasmin Joonu? Vysoký světlovlasy s sedyma očima a finskym přízvukem říkal Budte opatrna? Myslím, že jim to nedalo. Chi.

Anim1984
05.10.2016 4 z 5

Je to neco uplne jineho, nez na co jsme od Kelperu zvykli. Ale to neznamena, ze by to bylo spatne. Chvilku mi sice trvalo nez jsem se do ni zacetla, ale pak jsem ji nemohla odlozit. Nektere momenty mi sice prisly az moc drsne, ale to je tak nejak u tech severanu normalni. Jinak se mi kniha libila a ucite si prectu i dalsi casti.

Pjater
05.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která má spád a člověk chce číst dál a dál a dál dokud nebude vědět jak to vlastně dopadlo. Sice jsem tak trochu čekala na další případ s komisařem Joonem Linnou, ale vůbec nevadí, že se tam neobjevil. To že ho autoři stvořili neznamená, že ho musí obsadit do každé svoji knihy. Dávám pět hvězdiček, protože si to kniha i autoři zaslouží. Ne každý má odvahu pustit se do něčeho takového.

Marčullkas
02.10.2016 4 z 5

Nikdy si nečtu komentáře a recenze před tím, než si knížky přečtu sama, ale na Playground jsem slyšela mnoho negativních reakcí.
Nemyslím si, že by knížka byla tak nevydařená. Musíte mít náladu na čtení o přechodu a balancováním mezi životem a smrtí. Ano se závěrem knížky jsem měla trochu problém, ale za mě ANO!

kurovec
02.10.2016 1 z 5

Dle mého názoru je toto nejslabší kniha Larse Keplera. Jeho předcházející tituly byly na vyšší úrovni a je škoda, že takto hazarduje se svým jménem. Věřím, že se příští knihou polepší, každý máme právo vybrat si tu svou, slabší chvilku.

kate333
01.10.2016 4 z 5

Kdyby to nenapsal Kepler, nevím jestli bych knížku dočetla. První stránky jsem byla docela zklamaná, ale spíš to bylo proto, že jsem zvyklá na jejich jiný styl psaní. Každopádně po pár kapitolách jsem zjistila, že mě ta knížka baví a těšila jsem se na její přečtení. Snažila jsem se hodnotit objektivně a nesrovnávat s předešlými knihami, pokud bych to udělala musela bych dát jen 3 *....takto hodnotím za 4*.

sibiřanka
29.09.2016

Joona Linna - vše super, laťka nasazená vysoko. Takže toto pro mě bohužel zklamání. Jestli jsem dobře pochopila, že se jedná o další sérii, tak si nejsem jista, zda si jí pořídím. Příliš mnoho zbytečného popisu, drsné scény, chvilkama tak trochu o ničem....bohužel.

mone
29.09.2016 2 z 5

Po osmi (?) bestsellerech si tento pokus mohli dovolit. Pravda je ale taková, že být to jejich debut, tak už si asi ani neškrtnou...

janka3673
28.09.2016 3 z 5

Nedokazem tuto knihu docitat. Velmi sa trapim ... ja Keplera (Keplerovcov) citam odkedy zacali pisat a po Hypnotizerovi "prepechatom" zapletkami sa mi zadali, ze sa zlepsuju. Nemam co knihe vytknut .. namet - dobry, postavy - dobre, prostredie - dobre, styl - dobry ... no napriek tomu ma to neskutocne nebavi :(

Lindulinek
28.09.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila moc a vůbec mi nevadilo, že nejde o detektivku, které jdou této dvojici skvěle. každopádně beru hvězdičky za to, že pro záchranu jednoho, "umírají " další, což celý dojem trochu kazí.

mispulajda
27.09.2016

Ještě nejsem u konce, ale u mě zklamání. Kniha je plná násilí, a to dost "hnusného", to má být mystično? Knize se nedá upřít napínavost, ale mám dojem, že autoři vsadili právě na krutost a násilí, aby přitáhli určitou skupinu čtenářů. Knihu samozřejmě dočtu, ale nelíbí se mi.

Kesssssi
26.09.2016 3 z 5

Dlouho očekáváná novinka další Keplerovky ve mě ze začátku čtení splnila mé očekávání. I vzhledem k absolutně jinému žánru než přechozí série s Joonou se mi kniha vcelku líbila. Rozhodně oceňuji a obdivuji námět, to mě baví. Ale zhruba od půlky do konce mé nadšení mírně opadalo. Jakmile se Jasmin po xté dostala do přístavu, byl příběh zbytečně zdlouhavý a nezáživný. Finální závěr také zklamal, čekala jsem víc. Začátek super, konec celkem nuda.

adikpav
26.09.2016 3 z 5

Uff, dočteno. Nebyl to můj šálek čaje.

Nora_Viky
25.09.2016 5 z 5

Tak tahle kniha mě nezklamala, jako milovnice sci-fi a čínské mytologie dávám plný počet.

gonegirl
24.09.2016 4 z 5

Ano, já vím, Joonovi se nic nevyrovná, ale opravdu je tato kniha podle vás takový propadák? I když sci-fi není zrovna "můj žánr", kniha se mi líbila. Byla napínavá, i když jsem doufala, že bude konec trochu více dramatický... I tak ale dávám čtyři hvězdičky a nedočkavě vyhlížím další díla této skvělé dvojce!

Cari
24.09.2016 5 z 5

Tak, dočteno! Zklamání to snad může být jen pro ty, kteří čekají detektivku. Podle mě je to výborně napsaná kniha, zajimavé téma napsáno velmi čtivě... Důkaz jen toho, že dvojice Kepler umí napsat i jiný žánr než detektivku! Myslím si, že lidi zklamání budou, protože kniha má špatné zařazení. Tak je jasné, že budou čekat něco jiného. Spíše je to takové sci-fi, které dějem připomíná postapo... Boj o přežití ve městě mrtvých. Krásně vykreslena atmosféra města...

konicekbily
23.09.2016 3 z 5

Originální námět z oblasti sci-fi/thrilleru je rozmělňován zbytečnými epizodami v "druhé" říši. Keplerští manželé zkusili něco jiného, připomíná mi to způsob psaní Pattersona. My, uvyklí detektivkám, tušíme zradu, či "nevěru" a uvidíme jakým směrem se Keplerovci vydají. Držím palce, ať se navrání k původnímu žánru.

Boreczech
22.09.2016

Spechal jsem s koupi ale z meho pohledu jsem koupil zklamani. Tento typ ducharske literatury neni mym salkem caje. Knihy dvojce Kepler jsou vsechny mymi oblibenymi. Playground mi ukazal pravdivost prislovi sevce drz se sveho kopyta. Chtel jsem napinavou zabavu k oddechu. Dostal naloz myslenek na premysleni jake to bude na druhem brehu. Preji s touto knihou hodne radosti a podnetnych myslenek narocnejsim ctenarum nez jsem ja.